Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Ak aj ty všetko odkladáš na poslednú chvíľu, tým pádom aj dovolenku, vitaj v klube. Tieto situácie pochopia len ľudia, ktorí si naplánovali dovolenku k moru až na koniec leta. Ale aspoň na nejakú ideš. Prinajmenšom budeš mať peknú zbierku fotiek búrkových mrakov na pláži, lebo počasie v septembri, to už nie je búhvíco.

pixabay.com

Počas leta sa cítiš ako vedúci bryndziarne. Keďže stále drieš v práci, aby si si tú dovolenku mohol dovoliť zaplatiť, opaľuje ťa akurát tak ten divný kolega, a nie slnko. Nohy máš biele tak, že keď nahodíš kraťasy, medzi tými hnedými ľuďmi žiariš ako diamant. Internety plné bronzových tiel a ty si povieš, pche, však to určite dali len dobrý filter alebo pridali saturáciu. Počkajte keď sa vrátim z Chorvátska… Ak nebude pršať.

Celá natešená čakáš, že si pokúpiš outfity na dovču v totálnych letných výpredajoch, lebo už bude začiatok septembra. Ale keďže to u nás býva tak, že čokoládové vajcá nájdeš v obchodoch už v januári, ani v tomto prípade to nebude inak. V predajniach s oblečením nájdeš bundy, svetre, pančuchy na jeseň a možno už aj nejaké masky na Halloween. Letné oblečenie už len vo veľkosti pre slona alebo dvadsaťkilovú Nikolu.

giphy.com

Všetci rozprávajú zážitky z dovolenky, postujú fotky párkov na pláži, a ty len ticho závidíš. Môžeš im porozprávať akurát tak o návšteve u babky v Hornej Drieňovej. V kalendári odškrtávaš dni, kedy sa konečne budeš môcť pochváliť aj ty. Lenže…

Nikoho už nezaujímajú tvoje zážitky a fotky. Všetci majú slnka, piesku, mora a celého tohto šialeného tepla až po krk. Všetci sú naladení skôr na jesenné hipsterské fotky s čajom a hrubými ponožkami.

Na konci leta si na mizine. Dovolenka je ďaleko, čiže dovtedy ideš na festival, koncert, do kina… A peniaze sú fuč. Potom škrabeš posledné zásoby, aby si pri mori nejedol len varenú kukuricu a štvrťku pizze na polovicu s kamošom.

Tešíš sa, že za last minute na konci leta zaplatíš menej. Ale čo ja viem… Je to rovnako všetko sku*vene drahé ako v ostatné dni počas prázdnin.

giphy.com

Si odhodlaná a potešená, že máš na chudnutie do plaviek viac času. No lenže BigMac, zmrzlinové poháre a tvoja lenivosť tomu absolútne nepomáhajú. Ani tvojej peňaženke.

Po návrate z dovolenky dostaneš instantnú depresiu. Bude zima, listy začnú žltnúť, začne sa ti škola alebo sa musíš vrátiť hneď do práce. A ešte k tomu si minula všetky peniaze.

Ten prechod z tepla do zimy ťa odpáli jak poistku. Zo Slovenska odchádzaš dobre že nie v kožuchu, po prílete sa tak potíš ako somár v kufri. A zase naopak, keď sa vrátiš na Slovensko v kraťasoch a tielku a pocítiš ten 15-stupňový rozdiel, razom chytíš chlapskú smrteľnú chorobu na deväť písmen (nádchočka).

giphy.com

Keď si kúpiš krásne letné minišaty alebo tielko, musíš vydržať až do budúceho leta, kedy ho budeš môcť vytiahnuť zo skrine. Ak nechceš riskovať zápal pľúc.

Počasie na konci leta možno nebude až také príjemné. Je veľmi pravdepodobné, že chytíte upršané dni a tvoje sny o tele ako čokoláda sa rozplynú aj s teplými nočnými posedeniami pri drinku len v ľahkých šatočkách. Ani tam nebude o dosť menej turistov, ako si sa domnieval. Skôr tam stretneš podobných Slovákov ako ty, ktorí mali rovnaké očakávania.

Titulná fotka: topplabs.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.