Nepríjemnosti, na ktoré natrafíš, ak ideš na dovolenku až na konci leta

Závidieť ľuďom a netrpezlivo čakať na svoj oddych pri mori dva mesiace asi nebol až taký dobrý nápad.

Ak aj ty všetko odkladáš na poslednú chvíľu, tým pádom aj dovolenku, vitaj v klube. Tieto situácie pochopia len ľudia, ktorí si naplánovali dovolenku k moru až na koniec leta. Ale aspoň na nejakú ideš. Prinajmenšom budeš mať peknú zbierku fotiek búrkových mrakov na pláži, lebo počasie v septembri, to už nie je búhvíco.

pixabay.com

Počas leta sa cítiš ako vedúci bryndziarne. Keďže stále drieš v práci, aby si si tú dovolenku mohol dovoliť zaplatiť, opaľuje ťa akurát tak ten divný kolega, a nie slnko. Nohy máš biele tak, že keď nahodíš kraťasy, medzi tými hnedými ľuďmi žiariš ako diamant. Internety plné bronzových tiel a ty si povieš, pche, však to určite dali len dobrý filter alebo pridali saturáciu. Počkajte keď sa vrátim z Chorvátska… Ak nebude pršať.

Celá natešená čakáš, že si pokúpiš outfity na dovču v totálnych letných výpredajoch, lebo už bude začiatok septembra. Ale keďže to u nás býva tak, že čokoládové vajcá nájdeš v obchodoch už v januári, ani v tomto prípade to nebude inak. V predajniach s oblečením nájdeš bundy, svetre, pančuchy na jeseň a možno už aj nejaké masky na Halloween. Letné oblečenie už len vo veľkosti pre slona alebo dvadsaťkilovú Nikolu.

giphy.com

Všetci rozprávajú zážitky z dovolenky, postujú fotky párkov na pláži, a ty len ticho závidíš. Môžeš im porozprávať akurát tak o návšteve u babky v Hornej Drieňovej. V kalendári odškrtávaš dni, kedy sa konečne budeš môcť pochváliť aj ty. Lenže…

Nikoho už nezaujímajú tvoje zážitky a fotky. Všetci majú slnka, piesku, mora a celého tohto šialeného tepla až po krk. Všetci sú naladení skôr na jesenné hipsterské fotky s čajom a hrubými ponožkami.

Na konci leta si na mizine. Dovolenka je ďaleko, čiže dovtedy ideš na festival, koncert, do kina… A peniaze sú fuč. Potom škrabeš posledné zásoby, aby si pri mori nejedol len varenú kukuricu a štvrťku pizze na polovicu s kamošom.

Tešíš sa, že za last minute na konci leta zaplatíš menej. Ale čo ja viem… Je to rovnako všetko sku*vene drahé ako v ostatné dni počas prázdnin.

giphy.com

Si odhodlaná a potešená, že máš na chudnutie do plaviek viac času. No lenže BigMac, zmrzlinové poháre a tvoja lenivosť tomu absolútne nepomáhajú. Ani tvojej peňaženke.

Po návrate z dovolenky dostaneš instantnú depresiu. Bude zima, listy začnú žltnúť, začne sa ti škola alebo sa musíš vrátiť hneď do práce. A ešte k tomu si minula všetky peniaze.

Ten prechod z tepla do zimy ťa odpáli jak poistku. Zo Slovenska odchádzaš dobre že nie v kožuchu, po prílete sa tak potíš ako somár v kufri. A zase naopak, keď sa vrátiš na Slovensko v kraťasoch a tielku a pocítiš ten 15-stupňový rozdiel, razom chytíš chlapskú smrteľnú chorobu na deväť písmen (nádchočka).

giphy.com

Keď si kúpiš krásne letné minišaty alebo tielko, musíš vydržať až do budúceho leta, kedy ho budeš môcť vytiahnuť zo skrine. Ak nechceš riskovať zápal pľúc.

Počasie na konci leta možno nebude až také príjemné. Je veľmi pravdepodobné, že chytíte upršané dni a tvoje sny o tele ako čokoláda sa rozplynú aj s teplými nočnými posedeniami pri drinku len v ľahkých šatočkách. Ani tam nebude o dosť menej turistov, ako si sa domnieval. Skôr tam stretneš podobných Slovákov ako ty, ktorí mali rovnaké očakávania.

Titulná fotka: topplabs.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 vecí, na ktoré si treba dávať pozor, ak si hľadáš nový podnájom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME