Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Nepríjemný zážitok v taxíku. Zuzana Kovačič Hanzelová vyzýva k odinštalovaniu známej aplikácie

Z jazdy taxíkom sa stala trauma na celý život.


Slovenská novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová sa na svojom profile na sociálnych sieťach podelila o nepríjemný zážitok. Spolu s kamarátkou sa vracali domov z koncertu a netušili, čo sa im v nasledujúcich chvíľach stane.

„Včera sme boli s Laurou na koncerte Billy Barman a po afterke sme šli s Laurou domov taxíkom. Laura zavolala Bolt. Pán bol čudný od začiatku – hneď na začiatku nám povedal, že ani on nie je triezvy. Reagovala som, že počkať, počkať. Otočil to na srandu.“

Zuzana vystúpila ako prvá a svoju kamošku poprosila, nech jej napíše, keď príde domov. „Pán sa spýtal, či sa ho bojíme. A ja, že takto ženy fungujú a takto to je vždy. Po tom, čo som vystúpila, šofér spôsobil Laure nasledovné: Naschvál neodbočil k jej bytu a šiel mimo a spýtal sa jej: ‚Bojíte sa ma?‘ Laura mu povedala, že nie, a nech ju láskavo okamžite odvezie domov.“

Živá a zdravá, ale s traumou

Situácia sa následne stupňovala. Povedal, že obe ženy pozná, a znova sa Laury spýtal, či sa ho bojí. „Laura mi písala ‚Dávno som sa tak nebála,‘ a odvetila mu, že má v kabelke slzný plyn a nech ju okamžite vysadí. Týpek si užíval Laurinu neistotu, dosť možno aj pod vplyvom niečoho, keďže o tom sám vtipkoval.“ Až pod hrozbou slzného plynu sa jej podarilo vystúpiť, po čom následne odišla domov. „S traumou, strachom, ale živá a zdravá,“ opísala situáciu Zuzana Kovačič Hanzelová.

S podobnou nepríjemnosťou sa novinárka stretla pred niekoľkými rokmi. „Písal sa rok 2019, keď som náhodou dvihla telefón a volal mi neznámy pán a na otázku odkiaľ má moje číslo, odvetil, že ma viezol dva týždne dozadu taxíkom.“ Reč je o službe Taxify, čo je dnešný Bolt. Aplikácia je naprogramovaná tak, že vodiči, ktorí ťa vezú, majú tvoje číslo.

„Mnohé ženy mi písali, že ich vodiči masívne obťažujú a vypisujú im po večeroch a po nociach nevyžiadané návrhy. Baby sa báli, posielali mi stovky screenshotov, napísala som o tom a chvíľu to bola téma.“ Taxify sa s ňou stretli osobne a povedali, že o tom vedia, ale nemajú kapacity to zmeniť. Aplikáciu si vtedy odinštalovala, a hoci ju dnes má opäť, údajne ju nepoužíva.

Vyzýva ostatných

Celý incident nenechal Zuzanu Kovačič Hanzelovú chladnou. Vyzýva, aby ste si odinštalovali známu aplikáciu. „Nie je bezpečná pre ženy a ani za tri roky (!) sa to nezlepšilo. Ženy mi opakovane aj dnes píšu, že sa stále obťažovania opakujú. A hoci verím, že väčšina vodičov je slušná, práve vedenie zatiaľ nedokázalo zlepšiť bezpečnosť klientok.“

Shutterstock

Hoci si myslí, že príde určité stanovisko, neočakáva žiadne zmeny. Podľa jej slov len povedia, ako vážne to vnímajú a ako urobili opatrenia. „Ale zatiaľ sú to po troch rokoch len plané reči. Napíšte aj vy svoje skúsenosti. Možno naším tlakom pomôžeme zmene,“ vyzýva všetkých.

Vyjadrenie spoločnosti Bolt

Po zverejnení článku sa nám ozvala spoločnosť Bolt, ktorá nám zaslala svoje stanovisko k incidentu. „Je nám ľúto, že k tejto situácii došlo. Dôrazne odsudzujeme akýkoľvek druh nevhodného správania partnerských vodičov. Bezpečnosť je pre spoločnosť Bolt prioritou a netolerujeme žiadnu agresiu – či už zo strany vodiča alebo používateľa aplikácie. Robíme všetky kroky preto, aby bola každá jazda bezpečná. Čo sa vodičov týka, predtým, ako je vodič pridaný na našu platformu, musí mať platnú licenciu. Tú získa len bezúhonný človek bez záznamu v registri trestov. Taktiež sú pre vodičov povinné aj psychotesty.

Ďalej píšu: „Aby sme však takýmto situáciám predchádzali, vyzývame používateľov našej aplikácie, aby akékoľvek negatívne skúsenosti nahlasovali zákazníckemu servisu spoločnosti Bolt. Náš tím spätnú väzbu pozorne sleduje, reaguje na všetky žiadosti a podniká potrebné kroky vrátane interného vyšetrovania a spolupráce s políciou, ktorú je potrebné informovať v prípade, ak došlo k trestnému činu. Taktiež polícii zdieľame všetky potrebné údaje, ktoré jej pomôžu pri vyšetrovaní. V prípade, že partnerskí vodiči nedodržiavajú zmluvné podmienky spoločnosti Bolt a pravidlá platformy, ich prístup k platforme bude natrvalo zablokovaný. Neustále pracujeme na zlepšovaní našich služieb, aby sa všetci používatelia platformy cítili bezpečne, aby sa zlepšila ich kvalita a aby sme sa v budúcnosti vyhli takýmto situáciám.“


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.