Nerozhodný Pellegrini, pravdovravný Mazurek alebo horúci jún v slovenskej politike

Každý sa pripravuje na prázdniny po svojom.

Zdroj: Profimedia

Prázdniny pomaly začínajú, horúčavy vonku sú neznesiteľné a zdá sa, že ovplyvňujú aj myslenie našich politikov. Tí nijako nezaháľali, a hoci sú letné mesiace skôr uhorkovou sezónou, keďže každý zväčša leží pri mori, tak sa predsa našlo v júni niekoľko finalistov, ktorí perlili jedna radosť.

EMEFKA ti prináša štyri politické highlighty, ktoré sa v júni stali. Nezabudni napísať do komentárov, ktorý je podľa teba najlepší!

1. Parlamentná kratochvíľa

Našich finalistov odštartujeme parlamentným cirkusom. V parlamente sa poriadne kričalo. Dáme ti tri sekundy času premyslieť si, kto boli tí najukričanejší. Máš? Tak fajn – Robert Fico, Ľuboš Blaha a… veľmi neprekvapivo, Igor Matovič. Matovič za všetko viní Fica (a Sulíka) a Fico za všetko viní Matoviča a slovenských novinárov. Tradičný deň v parlamente.

Na moment sa však musíme pristaviť pri spôsobe vyjadrovania bývalého premiéra a aktuálneho ministra financií. Asi sa tak trocha pozabudol a stále si myslí, že je opozičný politik. Spôsob jeho komunikácie tomu nasvedčuje.

Tu máte veselé tri minútky z parlamentu (stream Denník N)

Posted by Zomri on Tuesday, June 15, 2021

2. Peter Pellegrini (Hlas-SD)

Kedysi na internete (dobre, nie tak dávno) vládlo populárne video idzem, nejdzem. Pokojne by sme ho mohli použiť aj na prípad volebného lídra novovytvorenej strany Hlas-SD Petra Pellegriniho. Jeho názor na očkovanie… je celkom rozporuplný. Hoci je proti očkovaniu a väčšinou ho kritizuje, tak sa nechal počuť, že ak by bol on premiérom, tak by bola zaočkovanosť na hodnote 50 %.

Hm, to nám nevychádza. Pellegrini sa asi tradične snažil vytiahnuť pred potenciálnymi voličmi v dobrom svetle a ukázať, že za jeho vlády by tu bolo rozhodne lepšie. Na druhej strane, nezaškodí byť trocha konzistentný. No nie?

ÁNIE

Posted by EMEFKA on Thursday, July 1, 2021

3. Štýlové videjká (Robert Fico & Štefan Harabin)

Marketingové a propagačné oddelenia fungovali počas júna na jednotku a darilo sa im vytvárať zmysluplné politické videá. Prinajmenšom do nich zvládli zapracovať niektoré dramatické prvky. Vyzdvihujeme predovšetkým snahu tímu Roberta Fica a Štefana Harabina. Kým sa prvý menovaný prezentoval dramatickou otočkou, náš prezident a víťaz volieb (sarkazmus… alebo?) zase prišiel s hotovou simuláciou kráčania.

NOVÉ DÔKAZY O UDAVAČOCH!

NOVÉ DÔKAZY O UDAVAČOCH!Zajtra pri rokovaní o štátnej korupcii udavačov budeme žiadať aj neverejné zasadnutie, pretože máme nové šokujúce dôkazy o kajúcnikoch!

Posted by Robert Fico on Monday, June 28, 2021

Pri videu Roberta Fica nám napadá taká myšlienka – len sa tváril, že tam niečo píše alebo tam skutočne niečo písal? Druhá otázka – písal tam niečo konkrétne ako napríklad „Peter Pellegrini je obyčajný zradca“ alebo „Netočte ma, tu sme pri žatve“?

No a keď sa zase pozrieme na Harabinovo video, tak celkom nechápeme, čo chcel básnik povedať tou dlhou nevystrihnutou sekvenciou kráčania. Že má stále výdrž, prípadne ukázať, že si „prezident“ vyrazil do ulíc medzi obyčajných ľudí?

Kriminálnik Mazák, náčelník podvodných pyramídových hier, ktorý sám dlhodobo nenosí rúško,pozastavil Miľanovi výkon funkcie sudcu iba za to, že počas pojednávania vyložil Ústavu tak, že občan nemá právnu povinnosť nosiť rúško.

Posted by Štefan Harabin on Friday, June 18, 2021

4. Milan Mazurek (Republika)

Musíme taktiež kvitovať poslancovi Milanovi Mazurekovi. Prečo? Konečne povedal pravdu. Ako ináč, v parlamente sa opäť hádalo a odvolávalo. Ak sa aspoň raz neodvoláva, tak to ani nie je poriadny mesiac. Tento incident sa stal počas odvolávania ministra vnútra Mikulca.

Počas hlasného vstupu, keď komentoval predošlú reč poslankyne OĽANO, sebakriticky predniesol: „Pani poslankyňa, to čo bolo? Vy ste si pomýlili schôdzu alebo to čo ste prišli nacvičovať? Takých somarín poviem za 15 sekúnd omnoho viac aj bez papiera.“

Je to tak a nebojí sa to priznať. Nie každý má guráž a dokáže priznať, že aj bez prípravy vysolí za 15 sekúnd rekordnú salvu hlúpostí.

Milan Mazurek v tvrdej reakcii na poslankyňu OĽANO

POSLANCI OĽANO TRIESKALI PRI ODVOLÁVANÍ MIKULCA SAMÉ NEZMYSLY… MUSEL SOM TO DAŤ NA PRAVÚ MIERU!Včera sme v NR SR odvolávali ministra vnútra Romana Mikulca, nominanta strany OĽANO, ktorý je podozrivý zo závažnej korupcie, rodinkárstva a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Úradné záznamy z vojenského spravodajstva, ktoré boli poslancom predstavené, obsahujú zásadné informácie, podľa ktorých nemá Roman Mikulec na svojej pozícii čo hľadať!Okrem toho, že za čias Mikulcovho pôsobenia na najdôležitejších pozíciách vojenského spravodajstva dostala firma jeho otca zákazku na stráženie objektov za neuveriteľných 2,5 milióna eur, dostala ďalšiu zákazku za viac ako 100 tisíc firma, v ktorej preukázateľne pôsobil jeho brat! Mikulec mal podľa prečítaných úradných záznamov požadovať úplatky, nasadzovať agentov na riešenie svojich osobných sporov so susedom a ovplyvňovať verejné obstarávania.Taktiež mi ako poslancovi nestačí jeho úbohá výhovorka, že hodinky za 40 000, ktoré nepriznal v majetkovom priznaní sú kópiou a on k nim má nejaký citový vzťah. Tieto detinské hlúposti môže hovoriť poslancom OĽANO, no u inteligentnej spoločnosti mu toto nikdy neprejde.Ani minister, ani vládni poslanci nedokázali tieto podozrenia vyvrátiť a zmohli sa len na trápne náreky o politickej objednávke a krivde voči Mikulcovi, ako aj nekonečných rečiach o klamstvách a zlodejinách minulých vlád, ktoré vraj majú ospravedlniť ich vlastné zlyhania a porušenia zákonov.

Posted by Milan Mazurek • Republika on Thursday, June 17, 2021

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
24
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Lekár sa podelil o šikovný rýchlotest, vďaka ktorému za sekundu zistíš, či si dehydrovaný


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME