Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Zlodejský chlebíček rozhodne nie je pre každého. Svoje o tom vie aj lupič Wayne Elliott z anglického Wallsendu, ktorý rozhodne nepatrí k žiadnym „géniom zločinu“. Ako uvádza aj portál LADbible, Wayne sa rozhodol vykradnúť dom (ukradol mikrovlnku a televízor), ale pri odchode na mieste činu zabudol plechovku od piva so svojou DNA.

Zdá sa, že to Waynea príliš nerozrušilo, keďže krátko nato sa pokúsil vykradnúť ďalší dom. Ale ako na potvoru, ani tu sa mu nijako zvlášť nedarilo, keďže ho pri „práci“ vyrušila obyvateľka bytu a Wayne sa tak dal okamžite na útek. Z domu nič neukradol, zato ale polícii významne uľahčil prácu, keď za sebou nechal svoje osobné veci: ruksak a mobil plný vlastných fotiek.

Profimedia
Profimedia

Muži zákona v mobile veľmi rýchlo našli Waynove fotografie, a dokonca aj fotku jeho pasu. Bolo teda len otázkou času, kedy si preňho prídu. Tak sa aj stalo a nešťastný zlodej bol odsúdený na 13 mesiacov basy. Pre policajtov nejde o neznáme meno, keďže Wayne má na konte viac ako 130 potýčok so zákonom.

Sudca Edward Legard poznamenal, že žena, u ktorej Wayne kradol, mala šťastie, že ju nenapadol a radšej sa dal hneď na útek. Dotyčná žena totiž chodila o barlách a proti silnému 43-ročnému chlapovi by nemala žiadnu šancu.

Shutterstock

Waynov obhajca sa snažil svojho klienta obhájiť tým, že za krádeže môže jeho problém so závislosťou od heroínu. Podľa neho bol Wayne roky čistý, ale po smrti matky v roku 2020 opäť závislosti prepadol. Sudca sa ale obmäkčiť nedal a zlodeja poslal za mreže.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť