Zdroj: ©Shutterstock

Neskôr si za to vynadáš. 6 prípadov, keď vedome robíš sám sebe zle

Ruku hore, kto už bol nakupovať hladný.

Život nás občas skúša, keď nám pod nohy hádže polená, a vtedy sa môžeme vyhovárať na osud, vyššiu moc alebo čokoľvek iné. Sú však aj momenty, keď si tie polená pod nohy hádžeme doslova sami. Ak by sme to nerobili, nepoznali by sme vetu: „Píliť si konár pod nohami“.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V našich životoch sú momenty, keď si robíme vedome zle, ocitneme sa tak v situácii, keď si musíme priznať svoju vlastnú chybu, a často si poriadne zanadávame do hlupákov. Zažil to už každý. Vykopal si si pomyselnú jamu a ešte si do nej aj spadol, vlastným pričinením. Určite aj ty dôverne poznáš tieto momenty, v ktorých si sám sebe vedome ubližoval. 

Ideš nakupovať hladný

Zlaté pravidlo, ktoré by sa nemalo porušovať. Je veľmi ťažké ovládnuť sa a nenakúpiť si polku obchodu, ak si sa v ňom ocitol so škvŕkaním v bruchu. Ale ako inak sa máš najesť, keď doma nič nemáš? Občas do toho obchodu naozaj musíš ísť hladný. Iba tí jedinci, ktorí majú vôľu ako z ocele, dokážu z obchodu odísť s tým, čo naozaj potrebovali. Keď si hladný, tak máš chuť na všetko.

Shutterstock

Stalkuješ svoju/svojho ex

Ak máš na tele nejakú boľavú ranu, tak si do nej väčšinou nenasypeš soľ. Ale ak ide o srdcové záležitosti, tak tá bolesť nie je natoľko očividná, aby si si mohol uvedomiť, keď robíš nejakú blbosť. Sociálne siete majú svoje výhody, ale aj nevýhody. A jednou z nich je tá, že o ľuďoch vieš viac, ako by si možno aj chcel vedieť.

Stačí, že má tvoja alebo tvoj ex verejný profil, a už vieš, či sa s niekým stretáva, snaží sa cez rozchod preniesť nekonečným hýrením na žúrkach alebo čokoľvek iné. Každopádne, prenasledovanie svojho bývalého partnera má presne ten účinok ako sypanie si soli do rany, až na to, že tu to pocítiš trochu neskôr.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Ako v horúčavách chrániť svojich domácich miláčikov? Veterinár upozorňuje na veľkú chybu, ktorej sa Slováci stále dopúšťajú

Pozeráš horor, keď si sám doma

My ľudia máme občas veľmi zvláštny cit pre načasovanie. Celý rok nemusíš pozerať horory, ale práve vtedy, keď máš byť sám doma týždeň, tak sa rozhodneš nejaký si po dlhom čase konečne pozrieť. Potom, keď sa v posteli trasieš a snažíš sa pri každom šuchnutí v dome či byte zaspať, sa sám seba pýtaš, prečo si to robil. Podobný prípad je aj ten, keď sa rozhodneš pozrieť si nejaké dokumenty o sériových vrahoch a o pár dní ťa čaká rande zo zoznamky.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA