A sme späť s tým najhorším, čo slovenská kinematografia ponúka! Okrem nešťastných filmov sa náš filmový priemysel zameriava aj na produkciu televíznych seriálov, ktoré v kvalite kolíšu ešte viac než naše filmy. Od melodramatických telenoviel až po nepodarené sitcomy, ktoré divákom priniesli viac utrpenia ako zábavy. Je tu toho hojne a môžeme zaručiť, že tieto niektoré najhoršie hodnotené slovenské seriály na tomto zozname si budú pamätať aj mladšie ročníky.
Tento rebríček sme zostavili znova na základ webu ČSFD, česko-slovenskej doméne zameranej na hodnotenie a komentovanie rôznych filmov. Snažíme sa hlavne zachytiť mienku ľudí, ktorí sa s týmito seriálmi dostávali najviac do kontaktu, čiže Česi a Slováci. Jeden z týchto seriálov sa podľa českých a slovenských divákov dostal do TOP 40 najhorších seriálov na svete.
Pozrime sa na to, ktorý to tak asi bol. Drahé čitateľky a ctení čitatelia, pripravte si svoje kritické oči a uvoľnite sa. Toto sú tie najhoršie hodnotené slovenské seriály, aké kedy vznikli. Ešte raz opakujeme, o zoradení v rebríčku rozhodli hodnotenia na stránke ČSFD.
10. Búrlivé víno (2012, 13 %)
Romantický televízny seriál z roku 2012 s názvom Búrlivé víno si hádam ešte pamätáme všetci. Dodnes ho môžeme vídavať v programe televízie Doma a Markíza International. Rodinný seriál z vinárskeho prostredia si získal kopu kritiky za svoju melodramatickosť, neuveriteľnosť a hlúposť postáv, ale aj za to, ako sa jednoduché problémy v ňom riešia niekoľko epizód, akoby išlo o katastrofu.
Medzi najhoršie hodnotené slovenské seriály zapadá vďaka svojmu ohodnoteniu na stránke ČSFD, hrajú v ňom ale elitní herci slovenského hereckého sveta. Milan Horváth ml., Juraj Loj, Maroš Kramár, Jana Oľhová a mnoho ďalších herečiek a hercov sa snažilo svojim postavám dať všetko, avšak nestačilo to.
9. Rodinné záležitosti (2013, 13 %)
TV JOJ v roku 2013 vystrelila do prázdnoty a natočila seriál s názvom Rodinné záležitosti. Príbeh bol jednoduchý. Išlo o epizodické rozprávanie niekoľkých príbehov obyčajných ľudí z dediny, ktorí sa dostali do krízovej situácie. Niektorí komentujúci označujú seriál za neskutočnú srandu, pri ktorej treba vypnúť mozog a zabavíš sa viac než hocikedy predtým. Iní zas poukazujú na to, že ide o najvyšší stupeň trápnosti.
Podobných seriálov sa na slovenskej scéne objavilo už niekoľko, vrátane Susedských prípadov a Rodinných prípadov z dielne televízia Markíza. Tá tento trend aj sama započala a niektoré z týchto seriálov sú stále v obehu. Najhoršie hodnotené slovenské seriály si ale vybrali práve Rodinné záležitosti za svojho šampióna.
8. Priateľky (2008, 11 %)
Priateľky sú istým spôsobom duchovným pokračovaním kultového seriálu Susedia. Slovenský sitcom sa v mnohom podobá svojmu predchodcovi, avšak jeho hlavnými postavami sú dve ženské predstaviteľky, ktoré sa potĺkajú komediálnymi situáciami. Nejeden divák si pod nôž zobral nekvalitné herecké obsadenie, zlý scenár a neuveriteľné, ba až absurdne hlúpe situácie, v ktorých sa postavy ocitajú.
Ako to mohlo takto zle dopadnúť? Ďalší diváci poukazovali na to, že sa v seriáli vlastne nič nedeje a neustála prítomnosť umelo nahratého smiechu vytvára kompletné oddelenie diváka od príbehu. Akoby to všetko bolo robené nasilu. Titulnú pieseň k seriálu nahrali Dominika Mirgová a Viera Berkyová, v tom čase finalistky SuperStar III.
7. Medzi nami (2005, 11 %)
Najhoršie hodnotené slovenské seriály obsahujú kopu rodinných seriálov, jedným z nich je aj Medzi nami. Znova ide o typický príbeh opakujúci tie isté trópy rodinných konfliktov. Láska, napätie, romantika, ale aj dávka humoru. Všetky tieto atribúty propagovali tvorcovia, než seriál prišiel do obehu. Následne si ho na paškál zobrali diváci, ktorí mu naprieč rokmi udelili hodnotenie 11 percent.
Mnohí diváci v komentároch profilu seriálu na stránke ČSFD priamočiaro poukázali na to, že toto je absolútne dno. Niektorí mali dokonca aj veľké očakávania, že by konečne mohlo ísť o dobrý seriál. Zostali ale sklamaní. Nezúfaj ale, drahý čitateľ, ideme ďalej a hlbšie.
6. Klan (2013, 10 %)
Ďalší rodinný seriál, ktorý je na podobnej úrovni ako Medzi nami. Robí to isté, podľa divákov to robí ale trocha horšie. Autorom scenára pre seriál Klan je Andy Kraus, ktorý stojí aj za seriálmi ako Panelák, Keby bolo keby a mnohými ďalšími. Spomenuté seriály boli ako-tak úspešné, veľakrát schopné prilákať k obrazovkám obrovské množstvo divákov. Za obrazovkou sa ale nedá verejne kritizovať. Na ČSFD áno.
Klan je príbehom dvoch rodín, ktoré už hádam nemôžu byť rozdielnejšie. Spája ich ale láska 2 mladých členov, ktorí sa zosobášia. Obrovský problém je na svete a môžeš si predstaviť, koľko melodrámy z tejto diabolskej kombinácie vznikne.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane