Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

V živote sú veci, ktoré musíme akceptovať, aby sme mohli ísť ďalej a byť spokojní. Nie so všetkým sa zmieruje jednoducho a na niektoré fakty prídeš až časom. No čím skôr sa s nimi stotožníš, tým to budeš mať v živote ľahšie a budeš v ňom aj šťastnejší.

1) Nič nie je isté. Doslova a do písmena – nič. Je to pomerne strašidelný fakt, ak sa nad tým zamyslíme, ale skutočne to tak je.

2) Nikto nemá patent na šťastný život. Jasné, oveľa jednoduchšie by bolo dostať podrobný návod na to, čo robiť, aby si sa cítil dobre. Akú školu študovať, akej práci sa venovať, a naopak, čomu a komu sa vyhýbať. Lenže nikto ti takýto manuál neposkytne, pretože žiadny neexistuje…

3) Život nikdy nepôjde podľa plánu. Môžeme si ho nalinkovať podľa najmenších detailov, no musíme sa zmieriť s tým, že to aj tak nebude stopercentne také, ako v našich predstavách. Život je nepredvídateľný, a aj preto nás len tak neomrzí.

Shutterstock

4) Tí, ktorých dnes považuješ za najlepších priateľov, nimi o pár rokov už nemusia byť, a to z nespočetného množstva dôvodov. O to viac by si si mal užívať čas strávený s nimi práve tu a teraz.

5) Nič nie je také ideálne, ako to vyzerá. Veľa ľudí vytvára dojem, a to hlavne na sociálnych sieťach, že žije dokonalý život, a pritom je pravda často niekde úplne inde. V konečnom dôsledku, väčšinou sa len všetci tvárime, že vieme, čo robíme…

6) Hlavne zlé veci nás posilňujú. Ak všetko ide ako po masle, máme tendenciu sa, chtiac-nechtiac, dostať do komfortnej zóny a spohodlnieť. No keď sa stane niečo nepriaznivé, čo nás z našej idylky vytrhne, práve to nás naštartuje a niekam posunie.

Shutterstock

7) Udržiavanie dobrých vzťahov si vyžaduje čas a energiu. Nič nie je zadarmo a bez toho, aby si sa o toho druhého staral a vnímal ho, nebude žiaden vzťah fungovať, či už priateľský, alebo partnerský.

8) To, že vždy nesúhlasíš s väčšinou, neznamená, že si divný alebo s tebou niečo nie je v poriadku. Nemusíš sa stále stotožňovať s tým, v čo veria ostatní. Mnohokrát sa stane, že sa ocitneme v takej sociálnej skupine, či už v škole, v práci alebo kdekoľvek inde, kde nám to skrátka nesedí. No to vôbec nevadí.

Vykročiť novou cestou si síce vyžaduje odvahu, no keby všetci stále išli iba po osvedčených chodníčkoch, nikto by nikdy nič nové nevymyslel a svet by sa točil stále dokola. A bola by to jedna veľká nuda.

9) Plne sa môžeme spoľahnúť iba na seba. Všetci sú zaneprázdnení svojimi životmi, a to je logické. Sám si na svet prišiel a sám z neho aj odídeš. Je potrebné byť svojím najlepším kamošom a vtedy budeš stále v pohode. Znie to trošku schizofrenicky, ale tak to je.

10) Nikdy sa nebudeš páčiť úplne každému. Vždy, ale naozaj vždy, budeš pre niekoho protipólom ideálu. Či už výzorovo, vlastnosťami alebo jednoducho životným smerovaním.

11) Niekedy skrátka musíš nechať človeka ísť. Občas jeden z vás zmení smer do takej miery, že sa s tým už naozaj nedá nič robiť. A aj keď to je náročné, je lepšie sa vydať svojou cestou. Počas svojho života stretneš mnoho dočasných ľudí, a aj keď chvíle s nimi budú možno intenzívne a krásne, odchodom jedného človeka tvoj život nekončí. Ľudia, ktorí k tebe patria, ostanú.

Shutterstock

12) Zlyhanie je súčasťou života a nedá sa mu úplne vyhnúť. Neexistuje človek, ktorý by aspoň raz nespadol na zadok alebo niečo nepokazil. Zlyhanie je jediná cesta k úspechu a všetko je to o našom postoji k situácii, o tom, či sa vrátime a skúsime to znova.

13) Zlomené srdce nie je vždy o tom, že nás to má niečo naučiť. Niekedy je to proste o tom, že sme stretli nesprávneho človeka, ktorého sme stretnúť nemali, a je to naho*no a chvíľu ešte bude, no časom to prejde a bude opäť dobre.

14) Nikto nie je až taký podstatný, ako si myslí, že je. A ako to platí o tebe, tak to sedí na každého. Všetci sme nahraditeľní a svet sa netočí iba okolo nás, aj keď niektorí jedinci majú tendenciu tomu uveriť.

15) Starostlivosť o samého seba je zásadná a od nej sa odvíja veľa vecí a vlastne celý tvoj život. Koľko spíš, ješ, či piješ dostatok vody, ako sa staráš sám o seba. A to rovnako ako po telesnej, tak aj po duševnej stránke. Venovať sa sám sebe rozhodne nie je zbytočnosť, práve naopak. Ovplyvňuje to tvoje šťastie, „funkčnosť“ a aj celkovú budúcnosť.

16) Život nie je spravodlivý a nikdy nebude. Prestaň očakávať niečo iné.

17) Ak sa budeš stále dookola s niekým porovnávať, výsledok bude taký, že sa budeš cítiť ako ho*no v rozklade. A tvoj život sa nikam neposunie. Jasné, môže ťa to nakopnúť, no motivácia bude nesprávna a dlho nevydrží. Nauč sa pracovať s tým, čo máš.

18) Sebaúcta a zdravé sebavedomie sa zrodia vo chvíli, keď si uvedomíš, že nie si dokonalý, a naučíš sa zručne narábať s tým, čo máš. A to vo všetkých smeroch.

19) Všetko je dočasné. Ak prežívaš najhoršie obdobie svojho života , nezúfaj, pretože tvoja situácia sa (skôr či neskôr) zmení. To isté platí, keď si na takzvanom „vrchole“ a darí sa ti. Drž sa nohami pevne pri zemi, lebo, áno, aj to prejde…

20) Minulosť nezmeníš. Veci, ktoré sa stali a už sa „neodstanú“, nás často zožierajú a duševne doslova mordujú a vysávajú z nás život. No ten konkrétny moment už nevrátiš a nevymažeš. Strácaš čas a nervy tým, že analyzuješ a trpíš za niečo, čo už neexistuje. A jednou cestou tak aj zabíjaš svoju budúcnosť. A čas plynie…

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť