Neslušné otázky, ktorým by si sa mal v úvodných rozhovoroch určite vyvarovať

„A to máš ako navždy? Načo ti to je? Čo na to jedného dňa tvoje deti?!“

Človek je spoľahlivý generátor náhodných nemiestnych otázok. V množstve prípadov si ani neuvedomí, že to, čo sa pýta, nemusí byť práve najvhodnejšie. Preto sme pre vás pripravili niekoľko otázok, ktorým sa treba počas „small-talku“ jednoznačne vyvarovať. 

To je tvoja mama/sestra/akýkoľvek iný príbuzný?

Niektorí ľudia vyzerajú na svoj vek staršie, iní zase mladšie. Tejto výzorovo-vekovej nezrovnalosti čelia každý boží deň a sú si jej plne vedomí. Naozaj nie je potrebné zvýrazniť ju otázkou o príbuzenstve. Na prvý pohľad môže byť medzi tými ženami očividný dvojgeneračný rozdiel, to ale nevylučuje, že nemôžu byť sestry.

Alena Tsarkova

Tamtie dve slečny zase vyzerajú ako sestry, no je to matka s dcérou. Mama ju mala v pätnástich, lebo áno, aj to sa deje. Aj v lepších rodinách. Fakt je toto debata, do ktorej sa chceš púšťať s takmer neznámym človekom?

Ako dlho ste už spolu?

Dvaja ľudia opačného pohlavia, ktorí si očividne rozumejú, nemusia byť zákonite partneri. Môžu sa smiať, mať hlúpe narážky, interné vtipy… a aj tak byť len dobrí priatelia. Hoci žijeme v dvadsiatom prvom storočí a vieme naklonovať opicu, väčšina ľudí stále tak akosi predpokladá, že mužsko-ženská kombinácia musí znamenať niečo viac.

Táto otázka je nemiestna hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé, určite nie si prvý, ktorý sa to pýta a zďaleka nie posledný. Vysvetľovať stále dookola tú istú historku o tom, ako sa vaše rodiny poznajú už odmalička a navzájom sa vnímajú viac ako súrodenci, než objekty partnerského charakteru, je otravné.

Alena Tsarkova

Po druhé, stále je tu šanca, že jeden z nich by predsa len chcel niečo viac. Takže zakaždým, keď padne podobná otázka a druhá strana začne vysvetľovať, že by to na sto percent nefungovalo, tá druhá vnútorne zakape. A to predsa nikto nechce, ibaže by si bol neempatické hovado. V tom prípade smelo do toho a svoju netaktnosť zavŕš ešte overeným dodatkom: „Ale aspoň raz ste už spolu spali, však?“

Kedy už konečne založíte rodinu?

Když naprší a uschne, pitomci! Na rodinnej oslave u babky, ktorá nadšene očakáva príchod vnúčat už od tvojej osemnástky, je táto otázka akceptovateľná. Trochu nemiestna, ale predsa len – už si na to ľudia tak akosi zvykli. Ale v rozhovore s človekom, ktorá ťa pozná dva dni aj s cestou?

Alena Tsarkova

Dieťa nie je kaktus. Nemôžeš ho položiť na parapet a psychicky sa pripraviť, že možno aj tak do rána skape, lebo si človek neschopný udržať niečo pri živote. Nemôžeš ho zahodiť do kontajnera, lebo nerastie tak, ako si si predstavoval. Je to záväzok na celý život a to, že sú spolu dvaja ľudia už nejaký ten piatok neznamená, že sú naň automaticky pripravení.

Si tehotná?

Nie, len po sviatkoch tučná, nafúknutá z fazuľového prívarku a emocionálne nestabilná, lebo sa ma idioti ako ty pýtajú takéto parádne otázky. Tehotenstvo je veľmi citlivá a najmä veľmi osobná téma. Ak sa chce niekto pochváliť, že pod srdcom nosí človiečika o veľkosti hrášku, urobí to tak aj bez tvojho vyzvania. Na druhú stranu, ak má žena brucho ako zemeguľu, je táto otázka vôbec potrebná?!

A to máš ako navždy?

Tetovanie/piercingy/dredy… všetko, čo sa trochu vymyká norme a väčšina starších ľudí to označí za „hlúpu pubertálnu fázu“. Aj keď máš už skoro tridsať. Nie je hanba opýtať sa niečo zo zvedavosti, no táto otázka zvykne byť štartérom moralizovania na spôsob „všetko videl – všade bol“. Čo ti raz na to povedia tvoje deti? Akým to budeš pre ne vzorom? Čo keď to raz oľutuješ? Wow, zrazu sa toľko ľudí zaujíma o tvoju budúcnosť…

Alena Tsarkova

To máš prirodzené?

To je jedno, či ide o prsia, pery alebo čokoľvek iné. Čo je toto za úvodnú otázku? Nechceš si do nich rovno štuchnúť, aby si mal istotu, či je to dielom matky prírody alebo plastického chirurga?!

A to ti načo je?

To ako vážne potrebuješ päť psov? Áno. Áno, potrebujem. A chcem. Aj tých päť psov dokopy je menej otravných ako táto otázka. Nikto nespochybňuje tvoje záľuby a koníčky, tak prečo to robíš ty? Akú odpoveď vlastne očakávaš? Vieš čo, máš pravdu! Nepotrebujem! Hneď zajtra jedného zhodím do rieky a druhého odložím do kontajnera! Vďaka, že si mi otvoril oči…

Alena Tsarkova

Koľko to stálo?

Pochváliť kolegyni nové tričko je jedna vec. Pochváliť jej tričko a vyzvedať, koľko stálo, je už niečo celkom iné. Načo ti to je? Aby si snobsky zafrfľala, že také lacné šmejdy ty nekupuješ? Alebo, aby si ohovárala, že vyvaliť toľko peňazí za jedno tričko je čisté bláznovstvo? Veď tebe môže byť úplne jedno, koľko ostatní investujú do svojho súkromia.

Alena Tsarkova

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Alena Tsarkova

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa delia o momenty, keď klamali pre vlastný prospech a dopadlo to bravúrne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME