Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 14.7.2024
sk
Kamil
, Lara
cz
Karolína
, Karolina, Karla
V spolupráci s CinemArt

Nespútaná sloboda, ktorá potemnie. Hviezdne obsadená kriminálna dráma Motorkári láka na silný príbeh

Motorkári dofrčia do kín už dnes.


Výborný a oceňovaný režisér Jeff Nichols prichádza po pomerne dlhom čase s novým filmom Motorkári. Kriminálna dráma s výborným obsadením sa odohráva v Amerike na prelome 60. a 70. rokoch a predstaví nám slobodu (a jej odvrátenú tvár) v podaní motorkárskeho gangu.

Motorky a sloboda

Hlavnou hrdinkou je mladá Kathy (Jodie Comer), ktorá je poriadne tvrdohlavá a slobodomyseľná. Keď sa v bare zoznámi s motorkárom Bennym (Austin Butler), okamžite to medzi nimi zaiskrí. Benny je členom motorkárskeho gangu Vandals, ktorého slobodný štýl života zláka aj Kathy.

Rýchlo však zistí, že obsahuje aj temné stránky: boj s konkurenčnými gangmi, strety s políciou či nelegálne aktivity. Kathy nechce, aby Benny skončil vo väzení a snaží sa preňho nájsť únikovú cestu z gangu. Otázkou však nie je len to, či taká možnosť existuje, ale či o ňu má Benny vôbec záujem…

Vo filme si zahrali aj Tom Hardy, Michael Shannon, Boyd Holbrook, Norman Reedus, Damon Herriman, Beau Knapp, Karl Hlusman, Emory Cohen a Mike Faist. Ako sme napísali vyššie, na nový Nicholsov film sme si museli počkať. Jeho doteraz posledným zárezom bola romantická dráma Loving z roku 2016.

Zdá sa ale, že ani dlhšia pauza talentovanému tvorcovi neuškodila. Motorkári totiž lákajú fantastickým obsadením, ale aj zaujímavo nastreleným príbehom. Skvelou správou tiež je, že snímka už má za sebou premiéru na festivale v Telluride.

Od kritikov si odniesla v drvivej väčšine pozitívne recenzie, ktoré vychválili hercov, dôraz na realizmus a autentickosť a tiež Nicholsovu réžiu. Do kina sa teda tešíme. Slovenská premiéra sa uskutoční 20. júna.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, Motorkári, kriminálny film, dráma
CinemArt SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.