Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Nestačia ti existujúci Pokémoni? Pripravili sme pre teba 10 rýdzo slovenských

Pokémoni slovenskejší ako podgurážený skupinový spev "Na Kráľovej holi".


Ak si zažil detstvo na prelome tisícročí, je celkom možné, že si prvých 150 Pokémonov dokázal vymenovať z hlavy aj o polnoci. „Vreckové príšerky“ sa stali celosvetovým fenoménom a aj deti na Slovensku boli do Pokémonov úplne zbláznené.

Pokémoni si aj po vyše dvoch dekádach stále držia početnú základňu fanúšikov a neustále prichádzajú na svet nové hry, seriály, hračky a, samozrejme, aj Pokémoni. Do Pokédexov je dnes zapísaných už osem generácií Pokémonov v celkovom počte 898 druhov.

Za vyše 20 rokov by sa mohlo zdať, že už všetko bolo vymyslené, avšak nie je to celkom tak. Stále sa dá prísť s novou potvorkou a tvorbu Pokémonov sme si vyskúšali na vlastnej koži. Ako by vyzerali Pokémoni, ktorí by vychádzali z čisto slovenských motívov? Tu je zopár nápadov:

Kolibak

Nenechaj sa oklamať roztomilou tváričkou! Ak sa Kolibakovi nepáčiš, je celkom možné, že ťa dá dole aj na veľkú vzdialenosť. Keďže Kolibak konflikty vyslovene vyhľadáva, za obeť jeho bryndzovým projektilom často padajú desiatky Pokémonov, ktorí ani nemali šancu ho spozorovať. Jeho katapult je vždy spoľahlivý a nikdy neminie svoj cieľ.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Valašix

Napriek svojej ligotavej hlave ho len veľmi málo ľudí videlo vo voľnej prírode. Pokémon tomu vďačí svojej schopnosti majstrovsky sa ukrývať v hlbokých lesoch. Valašix popri tom disponuje silným citom pre spravodlivosť. Berie bohatým a dáva chudobným. V prípade, že sa lakomec svojho bohatstva nechce vzdať, vezme mu ho rovno s celou rukou…

ArtCaveManiac / EMEFKA

Bralogon

Na rozdiel od mnohých ďalších Pokémonov z tohto zoznamu, Bralogon sa nemusí pred nikým schovávať. Je každému na očiach a žiadnej hrozby sa neobáva. Načo aj? Veď vďaka jeho neuveriteľne tvrdej kamennej schránke spiacemu obrovi nehrozí nijaké nebezpečenstvo.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Krivanor

Krivanor sa dokáže výborne maskovať medzi skalami a zároveň sa medzi úkrytmi pohybuje s úplnou ľahkosťou. Môže pôsobiť ťažkopádne, v skutočnosti svojho oponenta hravo okabáti a bez problémov sa ocitne presne tam, kde to najmenej očakáva.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Odporúčame prečítať:

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Kamzoor

Tento agilný Pokémon sa zdržiava výhradne v tých najvyšších nadmorských výškach. Napriek štíhlej postave funguje ako živá kosačka a dokáže spásť obrovské kvantá listov a trávy. Rastlinné typy by sa mali mať na pozore! V prípade ohrozenia sa Kamzoor pohybuje veľmi rýchlo aj v náročnom teréne a problém mu nerobia ani takmer zvislé steny.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Čičmon

Nikto nevie, odkiaľ sa vzal, faktom ale zostáva, že je tu už dobre dlhú dobu. Výskyt veľmi vzácneho Pokémona je limitovaný na staré drevené domy, v ktorých stenách sa ukrýva a ticho pozoruje svoje okolie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Trdlaxo

Na najzápadnejšej časti územia Slovenska nájdeme Pokémona zvaného Trdlaxo. Jeho primárnym nástrojom obrany sú dva trdelníkové kanóny, pomocou ktorých vystreľuje zmes mletých orechov, škorice a vanilky. Pokiaľ nepriateľa nezastavia delá, Trdlaxo súboj vyrieši tým, že rivala jednoducho švacne po hlave valčekom tvrdým ako záhoráčtina.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Syriak

Pomerne rozšírený druh. Stačí letmý pohľad a každý vidí, že bez vlákien, ktoré tvoria jeho telo, by si Syriak len ťažko poradil. Slúžia mu na pohyb a zároveň ich dokáže využiť v množstve rozmanitých útokov. Má smolu, že silná aróma ho prezradí už z diaľky a priláka každého, kto by ho chcel zožrať. Tých veru nie je málo!

ArtCaveManiac / EMEFKA
vojnový film, klišé

Odporúčame prečítať:

Nerealistické klišé, s ktorými sa pravidelne stretávame vo vojnových filmoch

Bandurko

Tohto rozšíreného Pokémona nájdeme v mnohých kútoch Slovenska a všade dostáva nejaký svoj lokálny názov. Bandurko je jedným z tých Pokémonov, o ktorých si myslíš, že sú ďaleko, no v skutočnosti ich môžeš mať priamo pod svojimi nohami. Doslova desiatky.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Východmon

Na prvý pohľad pôsobí pateticky, v skutočnosti ide zrejme o najsilnejšieho Pokémona z tohto zoznamu. Veď kto iný dokáže manipulovať samotnou podstatou času a priestoru? Po použití svojich schopností sa Východmon ocitá na vzdialenom mieste o niekoľko hodín až dní neskôr. Za zdroj jeho sily sú považované fľaše s tajuplnou substanciou, ktoré doposiaľ neboli dôkladne preskúmané.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť