Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Sú tu filmy a seriály, ktorých príbehy sú tak nadčasové, že ich bude pozerať ešte mnoho ďalších generácií. Napríklad takí Priatelia, Forrest Gump alebo Star Wars.

Okrem toho, že sú tieto filmy a seriály veľmi kvalitné, nachádza sa v nich hneď niekoľko hlášok, ktoré si ľudia zapamätajú a sú tak obľúbené, že až zľudoveli. 

Rovnako ako filmy aj seriály nám okrem patričnému oddychu dokážu dať pridanú hodnotu. Jednou z nich môžu byť aj hlášky, či dokonca životné lekcie. Napríklad, taký Forrest Gump skrýva hneď niekoľko takých. Poď sa s nami pozrieť na nestarnúce hlášky, ktoré možno aj poznáš, no ani netušíš, že pochádzajú práve z obrazoviek.

Ako som spoznal vašu matku

„Po druhej hodine v noci sa nič dobré nestane.“ Hláška, ktorá v seriáli odznela hneď niekoľkokrát. Hovorí o tom, že rozhodnutia, ktoré spravíš po druhej hodine v noci sú zlými rozhodnutiami. Dokonca je touto hláškou pomenovaný aj jeden z dielov seriálu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/how-i-met-your-mother-sassy-mtmNIk8m5XKY8)

Byl jednou jeden král

V tomto starom československom filme je tých hlášok hneď niekoľko. Najviac však zľudoveli dve, jedna zo scény, keď kráľ so svojím pomocníkom Atakdále varia “lívanec na půl hektáru“ a druhá je zo scény, keď ho nazve tajtrlíkom. Bola by škoda prekladať do slovenčiny celú scénu varenia, preto si ju môžeš užiť vo videu.

Druhá hláška zaznela, keď kráľ povedal pomocníkovi Atakdále, že je tajtrlík. Ten mu na to odpovedal: „Já jsem tajrtlik? Ty seš tajtrlik! Tady se hádáš s křeslem, čepice ti vstává na hlavě, svíčka mně zhasla, někdo mě tady lechtá a já jsem tajtrlik? Za prvně nevím co to je a za druhý mě to uráží.“ Práve posledná veta sa veľmi často používa, keď ťa chce niekto uraziť alebo ti povie slovo, ktorému ty nerozumieš. Hlášku poznajú zväčša staršie generácie.

Podivný prípad Benjamina Buttona

„Naše životy sú definované príležitosťami. Aj tými, ktoré sme zmeškali.“ Zaznieva z úst Brada Pitta v úlohe Benjamina Buttona vo filme, ktorý sa inšpiroval fantastickým príbehom človeka, ktorý nestarne, ale mladne. Hláška nám pripomína, že všetko zlé aj dobré je v našich životoch vítané.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/john-cameron-mitchell-12cLWRsm07S4b6)

Pelíšky

„Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.“ Odznie vo filme Pelíšky, po tom, ako si návšteva namočí do horúcej kávy plastové lyžičky, ktoré sa im v nej roztopia.

https://www.youtube.com/watch?v=GqK1_S47jak

Teória veľkého tresku

„Nie som šialený, matka ma dala vyšetriť,“ vychádza zo Sheldonových úst v seriáli Teória veľkého tresku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/brain-sheldon-big-bang-theory-u4KibgMsDLWM0)

M*A*S*H

„Píšem pomaly, pretože viem, že nevieš rýchlo čítať,“ zaznieva pri písaní listu v seriáli Mash. Táto hláška síce až tak nezľudovela, no stále dokáže pobaviť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wgnamerica-salute-wgn-america-xT1R9KJH2bXffKbjwc)

Forrest Gump

Snáď najznámejší citát: „Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš,“ pozná celý svet. Okrem neho však zaznieva vo filme jedna ďalšia hláška, ktorá sa stala veľmi obľúbenou a používajú ju viaceré generácie. „Pre hlupáka, každý hlúpy.“ Forrest Gump je plný skvelých hlášok, ktoré si mnohí z nás pamätajú, no tieto dve sú azda najpoužívanejšie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/run-away-fast-3o7ZePMv221orZKz84)

RRRrrrr!!!

Film s veľmi jednoduchým názvom, nevšedným príbehom, no o to viac bohatý na skvelé hlášky. Najviac zapamätaná je tá, keď ohlasujú noc. Vo filme zaznieva: „Prichádza noc!“ a ako odpoveď znie „drž hubu!“ namiesto pozdravu „dobrú noc“.

Harry Potter

Najobľúbenejšia hláška patrí Dobbymu, keď mu v časti Harry Potter a tajomná komnata venuje Harry jeho ponožku. Dobby v tomto momente zahlási „Dobby je voľný“. Hláška sa odvtedy používa v rôznych situáciach a obľúbili si ju aj tí, ktorí nie sú fanúšikmi Harryho Pottera.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dobby-wUrc9zZpRhRrW)

Star Wars

Aj človek, ktorý nikdy v živote nevidel ani minútu zo Star Wars, pozná najznámejšiu hlášku série. „Nech ťa sila sprevádza,“ je jednou z najobľúbenejších viet, ktorá v jednom z filmov odznieva. Nájde sa ich tam viacej obľúbených, no túto pozná snáď každý.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/percolategalactic-star-wars-storm-troopers-maythe4th-26FxzFK4yudFHRFde)

Titanic

Kultový film, ktorý si zaslúži, aby niektorá z jeho viet, ktoré odzneli v dialógoch, zľudovela. Azda najznámejšia veta „Draw me like one of your French girls“ sa stala tak veľkým fenoménom, že vďaka nej začali vznikať viaceré meme a články. Veta v preklade znamená „Nakresli ma ako jednu z tvojich francúzskych dievčat,“ no najviac sa ustálila v pôvodnej forme.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/valentine-mood-partner-GF18oM9FxO41i)

Toy Story

Aj kreslené rozprávky nás dokážu naučiť niečo nové. Jednou z obľúbených fráz, ktorá pochádza práve z príbehu hračiek je „donekonečna a ešte ďalej!“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/disney-pixar-toy-story-140ObFj9MRjRIc)

Samozrejme, hlášok z filmov a seriálov existuje veľké množstvo, preto ak sme nejakú z tvojich obľúbených zabudli zaradiť do článku, podeľ sa o ňu s nami v komentári! 🙂


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť