Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Nešťastné situácie, ktoré sú známe každému cyklistovi

Cyklistika prináša rôzne výzvy.

V porovnaní s inými dopravnými prostriedkami má bicykel povesť jednoduchého stroja, ktorý si nežiada drahú a zložitú údržbu a na ktorom nie je náročné naučiť sa jazdiť. Oddaní cyklisti však vedia, že to nemusí byť vždy pravda a s jazdou na bicykli sa spájajú mnohé výzvy.

Niekedy si na vine ty, inokedy zlý stav tvojho bicykla a v ďalších prípadoch ti poriadny malér spôsobí okolité prostredie, ktoré nemáš šancu ovplyvniť.

Keď ti spadne reťaz

Toto by sa stávať rozhodne nemalo, avšak stále sa to deje! So spadnutou reťazou cyklista ďaleko nedôjde. Pri novších a kvalitnejších bicykloch je to zriedkavejšie, avšak o to viac ťa to zaskočí, ak ťa takáto porucha stretne v tej najmenej očakávanej chvíli…

vtipné zážitky bicyklovanie
Artcavemaniac/EMEFKA

Keď skúšaš jazdu bez rúk a osud ti nepraje

Jazda bez rúk je niečo, čo si musíš vyskúšať aj vtedy, ak ti všetci hovoria, aby si to neskúšal. Samozrejme, táto frajerina dáva veľa priestoru na chybovanie a bolestivú lekciu. To isté platí aj o ďalších kaskadérskych kúskoch. Keď ti rodičia ako malému hovorili, nech na ne ani len nepomyslíš, naozaj to mysleli dobre!

vtipné zážitky bicyklovanie
Artcavemaniac/EMEFKA

Keď spadneš do priekopy so žihľavou

Bicyklovanie v prírode počas horúcich letných mesiacov prináša mnohé krásne zážitky – napríklad hmyz, ktorý ti vráža do tváre, konáre odvísajúce nad cestou presne vo výške tvojich očí alebo slnko, ktoré ťa dokáže spáliť za pár minút. Nič si však človek nezapamätá lepšie, ako keď sa vykotí rovno do priekopy plnej žihľavy.

vtipné zážitky bicyklovanie
Artcavemaniac/EMEFKA
Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Odporúčame prečítať:

Mladý Slovák ovláda Medzinárodnú vesmírnu stanicu: Sme jediný takýto tím, ktorý v reálnom čase každodenne pracuje s astronautmi

Keď zistíš, že blatníky nie sú na ozdobu

Blatníky sú taká vec, ktorej cenu si človek uvedomí väčšinou až vtedy, keď ju naozaj potrebuje. Na vlastných chybách sa učí najlepšie a jazda mokrou poľnou cestou ťa zaručene presvedčí o tom, že blatníky naozaj nie sú len na ozdobu.

vtipné zážitky bicyklovanie
Artcavemaniac/EMEFKA

Keď ťa v daždi ošpliecha auto

Nuž, niekedy nestačia ani tie blatníky. Vieme, že slovenské cesty nie sú v tom najlepšom stave a niektoré z nich sa po výdatných dažďoch menia na bazény. Pokiaľ sa počas alebo po daždi vydáš von na bicykli, to, či ťa ošpliecha auto, nie je otázka či, ale kedy.

vtipné zážitky bicyklovanie
Artcavemaniac/EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.