Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Kórejský seriál Squid Game od Netflixu sa v posledných dňoch a týždňoch teší obrovskému záujmu divákov aj kritikov. Informovali sme ťa o ňom aj na EMEFKA, rovnako sme písali aj o istej kontroverzii, ktorá sa s ním spája. Tá ešte ani poriadne neutíchla a už má Netflix na krku ďalší problém. Ako píše portál NME, TikTokerka Youngmi Mayer sa vo videu vyjadrila, že streamovací gigant maximálne dobabral titulky.

Keďže kórejčina je pre Youngmi materský jazyk, sledovanie seriálu s anglickými titulkami ju priam fyzicky bolelo. „Dialógy boli perfektne napísané, ale v titulkoch sa z toho nepodarilo zachovať nič,“ vyhlásila. Poukázala tiež na jeden konkrétny príklad.

@youngmimayer

#squidgame translations are sooo wrong here’s a little example

♬ original sound – youngmi

Ide o výrok jednej postavy, ktorý v anglických titulkoch znie: „Nie som síce geniálna, ale stále viem, ako to vyriešiť“. Táto veta ale podľa Youngmi nie je preložená správne. V skutočnosti postava povedala: „Som veľmi inteligentná, akurát som nedostala šancu študovať“. Význam je teda úplne odlišný.

Youngmi ďalej dodala, že takmer všetko, čo táto postava povie, je poznačené mizerným prekladom. Na Twitteri napísala, že Netflix si svojich prekladateľov neváži a výsledkom sú potom nevydarené titulky. Prekladatelia často pracujú za mizerné mzdy a ťahajú dlhé hodiny. „Nie je to ich vina. Je to vina producentov, ktorí si nevážia umenie,“ uzavrela.

Čítaj ďalej: Netflix v seriálovom hite zverejnil číslo reálnej osoby


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť