Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Kórejský seriál Squid Game od Netflixu sa v posledných dňoch a týždňoch teší obrovskému záujmu divákov aj kritikov. Informovali sme ťa o ňom aj na EMEFKA, rovnako sme písali aj o istej kontroverzii, ktorá sa s ním spája. Tá ešte ani poriadne neutíchla a už má Netflix na krku ďalší problém. Ako píše portál NME, TikTokerka Youngmi Mayer sa vo videu vyjadrila, že streamovací gigant maximálne dobabral titulky.

Keďže kórejčina je pre Youngmi materský jazyk, sledovanie seriálu s anglickými titulkami ju priam fyzicky bolelo. „Dialógy boli perfektne napísané, ale v titulkoch sa z toho nepodarilo zachovať nič,“ vyhlásila. Poukázala tiež na jeden konkrétny príklad.

@youngmimayer

#squidgame translations are sooo wrong here’s a little example

♬ original sound – youngmi

Ide o výrok jednej postavy, ktorý v anglických titulkoch znie: „Nie som síce geniálna, ale stále viem, ako to vyriešiť“. Táto veta ale podľa Youngmi nie je preložená správne. V skutočnosti postava povedala: „Som veľmi inteligentná, akurát som nedostala šancu študovať“. Význam je teda úplne odlišný.

Youngmi ďalej dodala, že takmer všetko, čo táto postava povie, je poznačené mizerným prekladom. Na Twitteri napísala, že Netflix si svojich prekladateľov neváži a výsledkom sú potom nevydarené titulky. Prekladatelia často pracujú za mizerné mzdy a ťahajú dlhé hodiny. „Nie je to ich vina. Je to vina producentov, ktorí si nevážia umenie,“ uzavrela.

Čítaj ďalej: Netflix v seriálovom hite zverejnil číslo reálnej osoby


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.