Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Netflix chce klepnúť po prstoch ľuďom, ktorí zdieľajú svoj účet s kamarátmi. Zvažuje zvýšiť poplatky

Netflixu sa zdieľanie účtu s ľuďmi mimo rodiny vôbec nepozdáva.


Streamovací gigant Netflix možno čoskoro začne účtovať poplatky aj tým, ktorí využívajú konto napríklad svojich kamarátov či kolegov. Informuje o tom aj portál LADbible, podľa ktorého tieto plány vyplývajú z nového vyhlásenia Netflixu.

Chcú v ňom predstaviť dve nové možnosti, aby sa vyhli „zmätku o tom, kedy a ako môže byť Netflix zdieľaný“. Majiteľ účtu si bude môcť za poplatok pridať dvoch ľudí, ktorí s ním nežijú v jednej domácnosti.

Chengyi Long, riaditeľ produktových inovácií, podotkol, že k tomuto kroku museli pristúpiť, keďže trend zdieľaných účtov sa rozmohol až príliš. Spoločnosť tak podľa neho strácala schopnosť investovať do nových filmov a seriálov. Zatiaľ však novinky nezavádzajú plošne, ale len na skúšku v niekoľkých krajinách.

Shutterstock

Za poplatok môžu Netflix sledovať aj ľudia mimo rodiny

Používatelia si v nich po novom budú môcť vybrať z dvoch možností: Pridať extra člena a Presun profilu na nový účet. „Členovia nášho programu Standard a Premium budú môcť pridať ďalšie podúčty až pre dvoch ľudí, s ktorými nežijú – každý bude mať vlastný profil, prispôsobené odporúčania, prihlasovacie meno aj heslo,“ píše sa v netflixovskej správe.

„Členovia našich programov Basic, Standard a Premium môžu ľuďom, ktorí zdieľajú ich účet, umožniť preniesť informácie o profile buď na úplne nový účet, alebo na podúčet extra člena.“ Píše sa tam tiež, že tieto možnosti zatiaľ na skúšku spúšťajú v Čile, Kostarike a Peru.

Netflix

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť