Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Na trhu máme k dispozícii viacero zaujímavých streamovacích platforiem, ale ich kráľom je nepochybne Netflix. Ten sa teší veľkej popularite aj u nás a s príchodom celosvetovej pandémie koronavírusu jeho obľúbenosť ešte viac vzrástla. Po možnostiach streamovacích služieb sa navyše obzerá čoraz viac štúdií, takže možno v budúcnosti bude táto forma sledovania filmov dominovať.

Ako ale píše napríklad aj portál IndieWire, Netflix nemusí predstavovať konkurenciu len pre kiná. Veľmi rád by totiž vyzval do boja aj tradičné televízne stanice. Streamovací gigant sa nechal počuť, že mu viacerí používatelia písali s tým, že by uvítali, ak by vysielal podobným štýlom ako klasické televízie. To znamená s pevne daným programom, kde by filmy a seriály bežali v presne určený čas.

Shutterstock

Konkurencia televízie?

Netflix teda tento projekt nazvaný Netflix Direct na skúšku spustil v niektorých oblastiach Francúzska. Projekt má formát klasickej televíznej stanice a vysiela nepretržite 24 hodín. Výhodou podobného formátu je, že si pri ňom prídu na svoje ľudia, ktorí stále holdujú tradičným televíziám.

Zároveň sa ale diváci budú môcť stretnúť aj s filmami a seriálmi, ktoré by možno v bohatej ponuke Netflixu prehliadli. Na Netflixe skutočne možno nájsť veľké množstvo titulov, ktoré sú nenápadné a nedostáva sa im takej pozornosti, ako by si zaslúžili (o tom sme ťa, koniec-koncov, informovali aj na EMEFKA).

Netflix

To by sa s príchodom Netflix Direct mohlo zmeniť. Streamovacia spoločnosť v oficiálnom stanovisku uviedla: „Mnoho divákov preferuje pevný program, ktorý od nich nevyžaduje výber toho, čo chcú pozerať. Či už nemáte inšpiráciu, alebo objavujte Netflix prvýkrát, môžete sa nechať viesť bez toho, aby ste si museli vybrať konkrétny titul. Nechajte sa prekvapiť rozmanitou ponukou Netflixu.“

Netflix Direct je pre niektorých obyvateľov Francúzska dostupný od 5. novembra 2020. Uvidíme, ako sa tomuto projektu bude dariť. Nie je vylúčené, že v prípade úspechu Netflix podobné vysielanie rozšíri aj do ostatných štátov.

Netflix

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť