Netflix chce konkurovať tradičným televíziám. Na skúšku spúšťa klasické TV vysielanie

Pokiaľ máš radšej televízie s presne naplánovaným programom, iste ťa poteší nový projekt Netflixu.

Zdroj: Shutterstock

Na trhu máme k dispozícii viacero zaujímavých streamovacích platforiem, ale ich kráľom je nepochybne Netflix. Ten sa teší veľkej popularite aj u nás a s príchodom celosvetovej pandémie koronavírusu jeho obľúbenosť ešte viac vzrástla. Po možnostiach streamovacích služieb sa navyše obzerá čoraz viac štúdií, takže možno v budúcnosti bude táto forma sledovania filmov dominovať.

Ako ale píše napríklad aj portál IndieWire, Netflix nemusí predstavovať konkurenciu len pre kiná. Veľmi rád by totiž vyzval do boja aj tradičné televízne stanice. Streamovací gigant sa nechal počuť, že mu viacerí používatelia písali s tým, že by uvítali, ak by vysielal podobným štýlom ako klasické televízie. To znamená s pevne daným programom, kde by filmy a seriály bežali v presne určený čas.

Shutterstock

Konkurencia televízie?

Netflix teda tento projekt nazvaný Netflix Direct na skúšku spustil v niektorých oblastiach Francúzska. Projekt má formát klasickej televíznej stanice a vysiela nepretržite 24 hodín. Výhodou podobného formátu je, že si pri ňom prídu na svoje ľudia, ktorí stále holdujú tradičným televíziám.

Zároveň sa ale diváci budú môcť stretnúť aj s filmami a seriálmi, ktoré by možno v bohatej ponuke Netflixu prehliadli. Na Netflixe skutočne možno nájsť veľké množstvo titulov, ktoré sú nenápadné a nedostáva sa im takej pozornosti, ako by si zaslúžili (o tom sme ťa, koniec-koncov, informovali aj na EMEFKA).

Netflix

To by sa s príchodom Netflix Direct mohlo zmeniť. Streamovacia spoločnosť v oficiálnom stanovisku uviedla: „Mnoho divákov preferuje pevný program, ktorý od nich nevyžaduje výber toho, čo chcú pozerať. Či už nemáte inšpiráciu, alebo objavujte Netflix prvýkrát, môžete sa nechať viesť bez toho, aby ste si museli vybrať konkrétny titul. Nechajte sa prekvapiť rozmanitou ponukou Netflixu.“

Netflix Direct je pre niektorých obyvateľov Francúzska dostupný od 5. novembra 2020. Uvidíme, ako sa tomuto projektu bude dariť. Nie je vylúčené, že v prípade úspechu Netflix podobné vysielanie rozšíri aj do ostatných štátov.

Netflix
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Instagramový účet, ktorý zbiera započuté výroky detí, ti rozhodne zlepší deň


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME