Netflix odhalil 10 svojich najsledovanejších filmov za celé obdobie. Ktorý skončil prvý?

Z týchto úspechov sa Netflix iste tešil, hoci kritici často nadšení neboli.

Zdroj: Netflix

Informácie o tom, koľko ľudí si pozrelo filmy či seriály od Netflixu, sa k nám nedostanú často. Vlastne sa to stáva len vtedy, keď sa sám streamovací gigant rozhodne, že sa s nami o tieto údaje podelí. To urobil aj pred niekoľkými dňami a odhalil novú TOP desiatku svojich najsledovanejších filmov vôbec.

Informoval o tom aj portál We Got This Covered. Ktoré filmy sa dostali do hlavnej desiatky?

10. Fatherhood (74 miliónov pozretí)

Dramédiu Fatherhood natočil Paul Weitz. Jej príbeh sa točí okolo Matthewa Logelina (Kevin Hart), ktorého manželka zomrela a on ostal na výchovu svojej dcérky Maddy (Melody Hurd) sám. Táto skúsenosť mu prinesie veľa vtipných, ale aj emotívnych situácií. Snímka sa dočkala jemne pozitívnych recenzií a na Netflixe sa medzi divákmi stala populárnou. Nazbierala 74 miliónov pozretí a v rebríčku jej tak patrí 10. priečka.

9. Army of the Dead (75 miliónov pozretí)

Do rebríčka sa dostala aj novinka Zacka Snydera. Ten sa v akčnom zombie horore Army of the Dead vrátil ku koreňom, hoci na skvelý Úsvit mŕtvych nedosiahol. V centre príbehu je skupina žoldnierov, ktorá sa rozhodne zrealizovať najväčšiu lúpež v dejinách uprostred sveta zachváteného zombie nákazou. Snímka si síce odniesla len jemne nadpriemerné recenzie, ale medzi divákmi sa jej darilo. Na konte má 75 miliónov pozretí a už sa chystá aj prequel a animovaný seriálový spin-off.

8. Project Power (75 miliónov pozretí)

Sci-fi triler Project Power natočila dvojica Henry Joost a Ariel Schulman. Príbeh sa točí okolo bývalého vojaka Arta (Jamie Foxx), ktorý spojí svoje sily s mladou Robin (Dominique Fishback) a vydá sa s ňou pátrať po pôvode nebezpečnej drogy. Tá môže človeku prepožičať mnohé superschopnosti. Film si odniesol skôr priemerné recenzie, ale divákom sa páčil, o čom svedčí aj 75 miliónov pozretí.

7. Enola Holmes (76 miliónov pozretí)

Popularite sa tešila aj detektívka Enola Holmes so 76 miliónmi pozretí. Tá nám predstavila mladú Enolu (Millie Bobby Brown), sestru Sherlocka Holmesa (Henry Cavill), ktorá sa rozhodne vypátrať svoju nezvestnú matku (Helena Bonham Carter). Snímke sa darilo medzi kritikmi aj divákmi a momentálne sa pripravuje sequel.

6. The Old Guard (78 miliónov pozretí)

Akčná komiksovka The Old Guard od Giny Prince-Bythewood bola v USA prijatá výrazne pozitívnejšie než u nás. V centre príbehu je bojovníčka Andy (Charlize Theron), ktorá patrí k tajnej skupine nesmrteľných vojakov. Ich úlohou je ochraňovať smrteľníkov, keď ale dôjde k odhaleniu ich schopností, oni sami sa ocitnú v nebezpečenstve. Snímka bola naozaj skôr priemerom, takže tie pozitívne kritiky z Ameriky trochu nechápeme. Napriek tomu medzi divákmi dokázala zabodovať a má na konte 78 miliónov pozretí.

5. Murder Mystery (83 miliónov pozretí)

Do prvej pätice najúspešnejších filmov sa dostala aj detektívna komédia Murder Mystery od Kylea Newachecka. Tá sa točila okolo policajta Nicka (Adam Sandler), ktorý spolu s manželkou Audrey (Jennifer Aniston) prijme pozvanie záhadného vikomta Charlesa (Luke Evans) na luxusnú jachtu. Na nej ale dôjde k vražde. Snímka si odniesla skôr negatívne kritiky, ale divákom to vôbec neprekážalo. Komédia Murder Mystery tak s 83 miliónmi pozretí patrí k tomu najúspešnejšiemu z dielne Netflixu.

4. 6 Underground (83 miliónov pozretí)

Rovnaký počet zhliadnutí (83 miliónov) zinkasoval aj akčný triler 6 Underground od Michaela Baya. Príbeh sa točil okolo tímu super-agentov, ktorí dostanú za úlohu zlikvidovať krvilačného diktátora. Film ponúkol klasiky bayovsky prepálenú akciu aj stopáž, čo sa mnohým kritikom už dávno prejedlo. Aj z toho dôvodu bolo prijatie snímky skôr negatívne. Ale zdá sa, že diváci majú Baya stále radi, keďže pre Netflix išlo o slušný hit.

3. Spenser Confidential (85 miliónov pozretí)

Na Netflix sa uchýlil aj Peter Berg so svojou kriminálkou Spenser Confidential. Hlavným hrdinom je bývalý policajt Spenser (Mark Wahlberg), ktorý sa práve vrátil z väzenia. Krátko nato sa púšťa do vyšetrovania záhadnej vraždy. Snímka kritikov príliš nenadchla, hovorilo sa prinajlepšom o priemernom trileri. Diváci ale boli spokojní, keďže snímka má na konte 85 miliónov pozretí a plánuje sa aj sequel.

2. Bird Box (89 miliónov pozretí)

Horor Bird Box natočila Susanne Bier. Príbeh rozpráva o tom, ako Zem napadli záhadné bytosti. Každý, kto sa na ne pozrie, spácha samovraždu. Cieľom, ako prežiť, je teda mať oči stále zatvorené. Snímka pripomínajúca námetom skvelé Tiché miesto doplatila na prepálenú stopáž, ale inak išlo o vcelku slušnú žánrovku s výbornou Sandrou Bullock v hlavnej úlohe. Pre Netflix išlo o jeden z najúspešnejších zárezov, o čom svedčí aj 89 miliónov pozretí a druhé miesto v rebríčku.

1. Extraction (99 miliónov pozretí)

A čo prvé miesto? To si odnáša akčný triler Extraction od Sama Hargravea s 99 miliónmi pozretí. Snímka sa točí okolo vojaka Tylera (Chris Hemsworth), ktorý je vyslaný na extrémne nebezpečnú misiu: musí zachrániť syna mafiánskeho bossa. Extraction má na konte pomerne pozitívne recenzie, hoci podľa nás išlo o relatívne zabudnuteľný akčňák. Divákom sa však páčil, takže nás v budúcnosti čaká aj pokračovanie.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slečna sa podelila o šikovný trik s ventilátorom, vďaka ktorému toto leto nezhoríš


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME