Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Netflix oznámil, kedy vstúpi do platnosti nová služba, ktorá zamedzí zdieľaniu hesla

Za zdieľanie hesla s inými ľuďmi si budeš musieť priplatiť.


Aj na EMEFKA sme písali o tom, že Netflix sa chystá obmedziť používateľom možnosť nekontrolovane zdieľať heslo k svojmu účtu prakticky s kýmkoľvek. Netflix sa proti tejto praktike rozhodol zabojovať novými pravidlami.

Ako píše portál LADbible, poznáme už aj približný termín, kedy tieto pravidlá naberú celosvetovú (alebo takmer celosvetovú) platnosť. Aby sme boli presní, zdieľať heslo bude možné naďalej (prostredníctvom služby Sharing), ale za príplatok. Netflix navyše bude skúmať, odkiaľ sa človek na jeho platformu pripája. Ak zistí, že sa človek pripája z IP adresy mimo svojho bydliska, prístup mu bude odopretý.

televízor, TV, Netflix, ovládač, zdieľanie hesla
Shutterstock

Zdieľanie hesla za príplatok

Zástupcovia Netflixu uviedli, že zdieľanie hesiel medzi rodinnými príslušníkmi bolo veľmi populárne, ale dochádzalo aj k jeho zneužívaniu, kvôli čomu streamovací gigant prichádzal o zisky od ďalších predplatiteľov. „V prvom kvartáli sme spustili platené zdieľanie v štyroch krajinách a s výsledkami sme veľmi spokojní,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Plánujeme teda globálnu implementáciu v druhom kvartáli.“

Podľa dostupných informácií by mali tieto zmeny vstúpiť do platnosti približne v júli tohto roku na všetkých veľkých trhoch. Koľko bude nová služba Sharing stáť u nás, zatiaľ nevieme. V takom Španielsku to bolo 5,99 eura, v Portugalsku 3,99 eura mesačne. Zároveň platí, že predplatiteľ si môže pridať maximálne dvoch členov, s ktorými bude Netflix zdieľať.

televízor, TV, Netflix, ovládač, zdieľanie hesla
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje