Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Pokiaľ máš zaplatený Netflix, tak iste vieš, že tvoj účet môžu využívať ešte ďalší dvaja členovia tvojej rodiny (bez toho, aby museli samostatne platiť). Ako uvádza aj stránka The Streamable, túto možnosť ale využívalo aj veľa ľudí, ktorí si heslo vydrankali od kamarátov a nešlo teda o členov jednej domácnosti.

Nutnosť overiť účet

Služby Netflixu tak využívali podvodom. Zdá sa, že streamovací gigant chce proti tejto praktike zakročiť. Používateľom sa tak už čoskoro môže na obrazovke objaviť nasledovné hlásenie:Ak nežijete s majiteľom tohto účtu a ak chcete ďalej sledovať film/seriál, musíte si založiť vlastný účet.“ Následne má používateľ možnosť sa zaregistrovať, prípadne si zvoliť 30 skúšobných dní.

Pokiaľ dotyčný s používateľom žije a Netflix využíva oprávnene, musí svoj účet verifikovať cez kód, ktorý mu Netflix zašle do mailovej schránky, prípadne formou SMS. Zatiaľ sa tieto hlásenia objavujú len na pri spustení Netflixu na smart televízoroch, dá sa ale očakávať, že čoskoro sa s nimi stretneme aj na obrazovkách našich počítačov.

Shutterstock

Heslo si „požičiava“ až 54 % ľudí

Netflix už v minulosti uviedol, že zdieľanie účtov považuje za problém a plánuje ho radikálne riešiť. Teraz teda prichádza s riešením. Aj to sa ale pri troche snahy dá obísť. Navyše nie je celkom jasné, ako chce Netflix kontrolovať, či používatelia účtu naozaj žijú spolu. Znamená to, že sa budú musieť prihlasovať cez jednu IP adresu?

A čo tí, ktorí majú Netflix riadne zakúpený, ale z nejakých dôvodov nežijú pod jednou strechou? Faktom ale ostáva, že podľa prieskumov si účty k streamovacím službám podobným spôsobom „požičiava“ pomerne veľa ľudí.

Podľa firmy Magid ich je až 35 %. Podľa prieskumu Mindnet Analytics je toto číslo ešte vyššie – až 54 %. Doteraz bol jediným obmedzením fakt, že v rovnakom čase môže byť cez rovnaký účet prihlásené len jedno zariadenie (účet Basic), dve zariadenia (Standard) či štyri zariadenia (Premium). Uvidíme, či tieto kroky Netflixu prinútia „požičiavačov“ hesiel, aby si založili svoj vlastný účet. Úplne na sto percent sa im ale túto praktiku zakázať zrejme nepodarí.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť