Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Netflix pridáva k filmom a seriálom slovenské titulky. V budúcnosti ich má byť ešte viac

Netflix začal mať v posledných mesiacoch záujem o slovenčinu.


Pokiaľ si každý mesiac platíš Netflix, musíš sa v drvivej väčšine uspokojiť s českými titulkami či dabingom. Slovenské titulky by sme tam síce možno tiež našli, ale len v minime prípadov. Ako ale píše portál Živé, to sa pomaly, ale isto začína meniť. Netflix totiž začal pridávať slovenskú lokalizáciu k stále viac a viac titulom. Podľa posledných správ streamovací gigant zadal v minulých mesiacoch nové objednávky na slovenské titulky.

Tieto informácie potvrdili aj samotní prekladatelia. „Momentálne sa pracovalo na väčšom počte titulkov z anglického jazyka. Narástol dopyt po slovenských titulkoch aj k zahraničným filmom,“ cituje portál Živé Jessicu Monu Youssefovú.

Zmienila sa tiež, že ona sama preložila až jedenásť filmov. Je však ťažké odhadnúť, v akom rozsahu Netflix objednávky zadal. Tieto informácie totiž zo zásady nezverejňuje. Je možné, že po slovenskej lokalizácii Netflix skočil, aby mal náskok pred konkurenciou.

Shutterstock

Slovenčiny pribudne

Je totiž známe, že ostatné streamovacie platformy (na čele s HBO) plánujú uvádzať obsah so slovenskými titulkami či dabingom. V takom prípade by mohlo viacero divákov Netflixu dať zbohom a prejsť k nim. A to streamovací gigant, logicky, nechce dovoliť.

Pokiaľ by ťa zaujímali konkrétne tituly, tak slovenskú lokalizáciu nájdeš napríklad v prípade filmov John Wick 3: Parabellum, Jigsaw, Hellboy, 47 Metrov, Mrazivá pomsta či Cudzinec. V slovenčine je aj niekoľko seriálov ako Narcos, Orange Is the New Black či House of Cards. Zdá sa ale, že slovenskej lokalizácie bude na Netflixe v budúcnosti výrazne viac.

Lionsgate

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť