Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Netflix pridáva k filmom a seriálom slovenské titulky. V budúcnosti ich má byť ešte viac

Netflix začal mať v posledných mesiacoch záujem o slovenčinu.


Pokiaľ si každý mesiac platíš Netflix, musíš sa v drvivej väčšine uspokojiť s českými titulkami či dabingom. Slovenské titulky by sme tam síce možno tiež našli, ale len v minime prípadov. Ako ale píše portál Živé, to sa pomaly, ale isto začína meniť. Netflix totiž začal pridávať slovenskú lokalizáciu k stále viac a viac titulom. Podľa posledných správ streamovací gigant zadal v minulých mesiacoch nové objednávky na slovenské titulky.

Tieto informácie potvrdili aj samotní prekladatelia. „Momentálne sa pracovalo na väčšom počte titulkov z anglického jazyka. Narástol dopyt po slovenských titulkoch aj k zahraničným filmom,“ cituje portál Živé Jessicu Monu Youssefovú.

Zmienila sa tiež, že ona sama preložila až jedenásť filmov. Je však ťažké odhadnúť, v akom rozsahu Netflix objednávky zadal. Tieto informácie totiž zo zásady nezverejňuje. Je možné, že po slovenskej lokalizácii Netflix skočil, aby mal náskok pred konkurenciou.

Shutterstock

Slovenčiny pribudne

Je totiž známe, že ostatné streamovacie platformy (na čele s HBO) plánujú uvádzať obsah so slovenskými titulkami či dabingom. V takom prípade by mohlo viacero divákov Netflixu dať zbohom a prejsť k nim. A to streamovací gigant, logicky, nechce dovoliť.

Pokiaľ by ťa zaujímali konkrétne tituly, tak slovenskú lokalizáciu nájdeš napríklad v prípade filmov John Wick 3: Parabellum, Jigsaw, Hellboy, 47 Metrov, Mrazivá pomsta či Cudzinec. V slovenčine je aj niekoľko seriálov ako Narcos, Orange Is the New Black či House of Cards. Zdá sa ale, že slovenskej lokalizácie bude na Netflixe v budúcnosti výrazne viac.

Lionsgate

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.