Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Netflix s reklamami? V budúcnosti sa toho možno dočkáme

Možnosť verzie s reklamami by bola lacnejšia.


Na Netflixe sa možno čoskoro dočkáme reklám. O tejto možnosti sa zmienil jeden z jeho šéfov Reed Hastings, informuje portál LADbible. Dodal, že spočiatku bol proti tomu, ale v poslednej dobe podobný krok pripustil. Uviedol, že predplatné s reklamami by sa ponúkalo lacnejšie.

Používatelia by sa teda sami mohli rozhodnúť, či si radšej priplatia a budú mať obsah bez reklám, alebo dajú prednosť lacnejšiemu predplatnému, ale s reklamami. „Myslíme si, že je fér umožniť spotrebiteľom, ktorí by chceli mať nižšiu cenu a sú tolerantní voči reklame, aby dostali, čo chcú,“ nechal sa počuť Hastings.

Shutterstock

Nová taktika?

Informácie prichádzajú v čase, keď Netflix hlási vôbec prvý výraznejší odliv predplatiteľov za viac ako desať rokov. To viedlo k poklesu akcií spoločnosti o viac ako 20 percent. Je teda možné, že týmto spôsobom sa vedenie snaží nabrať ďalších zákazníkov.

Treba povedať, že reklamy nie sú v prostredí streamovacích služieb žiadnou novinkou. Využívajú ich Disney+, Paramount+, Hulu či Peacock. Netflix by tak len rozšíril ich rady. Uvidíme teda, či k tomu naozaj dôjde a či táto taktika prinesie svoje ovocie.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť