Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Hoci sa streamovacích platforiem v posledných rokoch vyrojilo veľké množstvo, prvenstvo stále drží Netflix. Ten si získal mnoho predplatiteľov u nás aj v Českej republike a existuje predpoklad, že v nastúpenom trende bude pokračovať. Pre (nielen) tunajších divákov sa však s Netflixom spája aj istá nemilá vec. Filmy a seriály, ktoré sú dostupné v iných štátoch na svete, často na slovenskej/českej verzii Netflixu nenájdeš.

Shutterstock

Používaš VPN? Netflix ti môže obmedziť prístup k obsahu

Ako uvádza portál What’s on Netflix, mnohých divákov to škrie, a tak sa rozhodnú využívať VPN (virtuálnu privátnu sieť). V skratke povedané, pomocou týchto služieb môžeš vyvolať ilúziu, že sa pripájaš z inej krajiny, a dostať sa tak k obsahu, ktorý u nás nie je dostupný.

Netflix o celom probléme, pravdaže, vie a podnikol už aj prvé kroky k náprave. Používateľom, ktorí VPN využívajú, proste zablokoval IP adresy. Títo ľudia sa tak dostanú len k obmedzenému obsahu, ktorý spadá priamo pod Netflix. Ľudia na internete toto rozhodnutie prijali rozpačito. Podľa nich môže byť Netflixu v podstate jedno, či niekto sleduje programy cez VPN, pretože peniaze stále idú do jeho vrecka. Problém je ale zamotanejší.

Shutterstock

Netflixu by to možno aj jedno bolo, ale taktika obchádzania pravidiel sa nepáči držiteľom autorských práv na filmy a seriály, ktorým Netflix poskytuje len platformu (nie je teda ich priamym výrobcom). Pokiaľ teda tiež patríš k divákom, ktorí vo veľkom využívajú služby VPN, asi by si s tým mal čo najrýchlejšie prestať, ak sa chceš vyhnúť zablokovaniu svojej IP adresy.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť