Utorok 16.8.2022
sk
Leonard
cz
Jáchym
, Joachim

Netflix začne od augusta postihovať ľudí, ktorí zdieľajú účet mimo rodiny. Budú si musieť priplatiť

Streamovací gigant chce zamedziť nekontrolovanému zdieľaniu účtov.


To, o čom sa už dlhšie hovorilo, sa stáva skutočnosťou. Netflix od augusta tohto roku začne postihovať používateľov, ktorí svoje heslo zdieľajú s niekým iným. Ako informoval portál Unilad, streamovací gigant plánuje zaviesť novú funkciu „pridať domov“, vďaka ktorej by sa malo zdieľanie účtov obmedziť. Netflix túto funkciu zavedie zatiaľ len v Argentíne, Dominikánskej republike, El Salvadore, Guatemale a Hondurase.

„Za posledných 15 rokov sme tvrdo pracovali na vybudovaní streamovacej služby, ktorá sa ľahko používa, a to aj pre ľudí, ktorí cestujú či žijú spolu,“ uviedla Chengyi Long z Netflixu. „Dnešné rozšírenie zdieľaných účtov medzi domácnosťami však podkopáva našu dlhodobú schopnosť investovať do služieb a zlepšovať ich.“

Netflix od augusta začne postihovať ľudí, ktorí zdieľajú účet mimo rodiny
Shutterstock

Ľudia zdieľajúci heslo si priplatia

Long uviedla, že už v marci tohto roku spustili novú funkciu „pridať extra člena“ v Čile, Kostarike a Peru. Nová funkcia bude fungovať na jednoduchom princípe. Na jednu domácnosť bude existovať jeden účet, ale používateľ si bude môcť dokúpiť ďalšiu domácnosť (ak by chcel Netflix zdieľať s niekým iným). Za to si ale bude musieť, pravdaže, priplatiť.

„Ak chcete používať Netflix v ďalších domácnostiach, vyzveme vás, aby ste zaplatili navyše približne 2,99 dolára (necelé 3 eurá) mesačne, uviedla Long s tým, že používatelia so základným plánom budú môcť pridať maximálne jednu domácnosť, tí so štandardným plánom dve a tí s premium až tri.

V nastaveniach bude navyše možné skontrolovať aktivitu svojho účtu. Pokiaľ teda používateľ zistí, že ho niekto využíva neoprávnene, bude môcť neželaného príživníka zablokovať.

Netflix od augusta začne postihovať ľudí, ktorí zdieľajú účet mimo rodiny
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť