Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Netflix má na svojom konte už viacero veľkých úspechov. Okrem toho, že ponúka platformu pre streamovanie filmov a seriálov od rôznych štúdií, tak nalieva peniaze aj do vlastných projektov.

V tomto článku sa pozrieme na filmy a seriály z jeho dielne, ktoré patria medzi vôbec najúspešnejšie tituly tohto streamovacieho gigantu. Vychádzali sme z údajov, ktoré poskytol sám Netlix na stránke Whats On Netflix. Stojí tiež za zmienku, že streamovaciemu gigantu sa v posledných mesiacoch darí nad očakávania dobre, za čo, pravdaže, do veľkej miery môže pandémia koronavírusu.

Práve v jej dôsledku sa zavreli kiná, a aj dnes, keď si už do nich môžeš zájsť, ťa tam nečakajú žiadne veľké pecky (keďže mnoho premiér bolo zrušených či presunutých). Netflix sa tak na nezáujem rozhodne nemôže sťažovať.

10. The Wrong Missy – 59 miliónov videní

Na desiatom mieste máme romantickú komédiu The Wrong Missy od Tylera Spindela. Tá na Netflixe nazbierala solídnych 59 miliónov zhliadnutí. Hlavným hrdinom je smoliar Tim (David Spade), ktorý omylom pozve na Havaj istú Missy (Lauren Lapkus), s ktorou má naozaj zlú skúsenosť.

Zdá sa, že katastrofa je na obzore, ale možno to celé dopadne úplne inak, než Tim čaká. The Wrong Missy je klasicky nenáročná romantická oddychovka. Síce si od recenzentov zlízla pomerne negatívne kritiky, ale pokiaľ hľadáš niečo, pri čom proste vypneš mozog, Spindelova komédia je vcelku vhodnou voľbou.

9. The Irishman – 64 miliónov videní

Deviata priečka patrí skvelej gangsterke The Irishman od Martina Scorseseho. Tá má na konte 64 miliónov videní. Tri a pol hodinový mafiánsky epos rozpráva príbeh nájomného vraha Franka Sheerana (Robert De Niro), ktorého služby začne využívať mafiánsky klan.

Snímka ponúka perfektných hercov, výborný scenár a suverénnu réžiu, vďaka ktorej ti tá obrovská stopáž ubehne ako nič. Kritici boli z filmu nadšení a The Irishman si odniesol množstvo ocenení, vrátane 10 nominácií na Oscara.

8. Tiger King – 64 miliónov videní

Dokumentárna miniséria Tiger King sa len krátko po premiére stala takým menším fenoménom. Okrem toho, že nazbierala famóznych 64 miliónov pozretí, sa stala terčom neuveriteľného množstva memečiek a vtipov. Niet divu. Dokument sa zameriava na chov veľkých mačkovitých šeliem, pričom ale s každou ďalšou epizódou naberá na obrátkach.

Hlavnou osou dokumentu je spor excentrického chovateľa Joea Exotica a ochrankyne šeliem Carole Baskin. To je ale len jedna rovina celého seriálu. Nie je núdza o bizarné odhalenia, podivné figúrky, nájomné vraždy či podivné zmiznutia. Skrátka, neuveriteľná bizarnosť, ktorú naozaj mohol napísať len sám život. Tiger King sme ti odporúčali aj v našej samostatnej recenzii, takže pokiaľ si dokument stále nevidel, je čas to napraviť.

7. Money Heist (4. séria) – 65 miliónov videní

Siedme miesto patrí španielskemu kriminálnemu seriálu Money Heist, resp. jeho štvrtej sérii, ktorá nazbierala 65 miliónov zhliadnutí. Seriál sa stal hitom medzi kritikmi aj divákmi. Príbeh sa točí okolo záhadného muža menom El Profesor (Álvaro Morte), ktorý naplánoval najväčšiu lúpež v histórii. Najal si na ňu osem profíkov, lenže cesta za vytúženým bohatstvom rozhodne nebude taká jednoduchá.

Money Heist je silno návyková záležitosť, výborne pracujúca s napätím a postavami. Odporúčame.

6. The Witcher – 76 miliónov videní

Prvá séria očakávaného fantasy seriálu The Witcher dopadla nad očakávania dobre, o čom svedčí aj divácky záujem. Na Netflixe má seriál s Henrym Cavillom v hlavnej úlohe 76 miliónov zhliadnutí. Príbeh zaklínača Geralta z Rivie (Cavill), ktorý sa živí ako nájomný lovec monštier, vychádza jednak z poviedok a románov Andrzeja Sapkowského, ale aj z videohier.

Aj napriek istým zakopnutiam sa dá povedať, že prvá séria bola dôstojnou adaptáciou, takže sa už rozhodne tešíme, čo si pre nás tvorcovia pripravia do druhej série (ktorá by mala doraziť budúci rok).

5. Murder Mystery – 83 miliónov videní

Komédia Murder Mystery od Kylea Newachecka síce u kritikov nijako zvlášť nebodovala, ale diváci si ju obľúbili veľmi rýchlo. Svedčí o tom aj fakt, že v tomto rebríčku jej patrí výborné piate miesto s 83 miliónmi videní na konte.

Príbeh sa točí okolo manželského páru Spitzovcov v podaní Adama Sandlera a Jennifer Aniston, ktorí sa zhodou náhod ocitnú na luxusnej jachte, kde dôjde k vražde. A medzi hlavnými podozrivými sú práve Spitzovci. Murder Mystery rozhodne nie je žiadna budúca klasika, ale v zásade platí, že ako nenáročná komédia môže poslúžiť vcelku dobre.

4. 6 Underground – 83 miliónov videní

Úspech v spolupráci s Netflixom slávil aj režisér Michael Bay. Ten pre streamovací gigant natočil akčňák 6 Underground, ktorý má na konte až 83 miliónov videní a patrí mu tak štvrté miesto v tomto rebríčku. V ňom nám predstavil šesticu špičkových agentov, ktorí sa vydávajú na nebezpečnú misiu s cieľom zavraždiť brutálneho diktátora.

Jednoduchá premisa, plno akcie, deravý scenár a výborná technická kvalita. Skrátka, klasický Bay. Niekto si túto jazdu užije, niekoho unudí po prvých piatich minútach. Kritici z filmu nadšení neboli, ale investícia sa Netflixu vyplatila, keďže divákom sa očividne páči.

3. Spenser Confidential – 85 miliónov videní

S novou snímkou sa prihlásil aj skúsený režisér Peter Berg. Ten opäť spojil sily s Markom Wahlbergom a natočil kriminálku Spenser Confidential. Kritika nejasala a hovorila prinajlepšom o priemernom filme, ale diváci boli spokojní oveľa viac.

Spenser Confidential má na konte 85 miliónov videní a skončil na bronzovej tretej priečky. Hlavným hrdinom je bývalý detektív Spenser (Wahlberg), ktorý sa s novým parťákom Hawkom (Winston Duke) púšťa do vyšetrovania záhadných vrážd.

2. Bird Box – 89 miliónov videní

Druhé miesto patrí sci-fi hororu Bird Box od Susanne Bier. Ten sa len krátko po premiére stal veľkým úspechom (nechýbali ani stupídne virálne výzvy) a do dnešného dňa nazbieral úctyhodných 89 miliónov pozretí.

Príbeh je o podivnej a strašnej sile, ktorá napadla Zem a ktorá každého, kto ju uvidí, okamžite donúti k samovražde. Jediným spôsobom, ako v tomto svete prežiť, je mať neustále zaviazané oči. Film ponúkol solídnu atmosféru, skvelú Sandru Bullock v hlavnej úlohe, ale predsa len by mu neuškodilo trochu prestrihať. Napriek tomu je jeho úspech zaslúžený.

1. Extraction – 99 miliónov videní

A sme pri prvom mieste, ktoré patrí akčnému trileru Extraction. Ten má na svojom konte 99 miliónov pozretí. O čom film vlastne je? Zápletka je prostá. Drsňácky žoldnier Tyler Rake s tvárou Chrisa Hemswortha sa púšťa do extrémne nebezpečnej misie: zachrániť uneseného syna mafiánskeho bossa.

Kritické ohlasy filmu Sama Hargravea boli skôr zmiešané, hoci predsa len prevažovali jemne pozitívne kritiky. Celkovo sa dá povedať, že Extraction je solídnou akčnou jazdou, ktorá má síce množstvo múch, ale pozerá sa na ňu dobre. Takže, prečo nie?


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť