Netradičná dištančná Veľká noc je opäť tu, čo nám tento rok prináša?

Všetky tieto dištančné opatrenia majú aj svoje výhody. Vlastne… hneď niekoľko.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Koronavírus je s nami už niečo vyše roka. Situácia je ako na hojdačke a spoločenský život nám stále upravujú vyhlášky a nariadenia. Napriek tomu však môžeme nájsť na netypickej dištančnej Veľkej noci niekoľko výhod.

Už sme ti niektoré jej výhody priniesli minulý rok, avšak situácia sa stále nezmenila. Iba opatrenia sa sprísnili na Veľkú noc. Ďalšie výhody nájdeš na nasledujúcich riadkoch, tak sa poriadne začítaj a poddaj sa optimizmu!

1. Pokoj, svätý pokoj

Počuješ to? To krásne ticho? Maximálne tak vtáčiky vonku štebocú. A tie si obvykle ani poriadne nepočul, pretože domov sa dovalila rodina, pustili sa pesničky, jeden kričal cez toho druhého a babka Marika kričala ešte viacej, pretože je takmer hluchá na obe uši. Vaša domácnosť by sa premenila počas normálnej Veľkej noci na hotový cirkus Humberto, ktorý by bol ešte umocnený litrami alkoholu a družnou debatou o aktuálnej politike.

Ale teraz? Teraz je pokoj, otravný strýko Norbert z Horných Orešian zostane tam, kde je. Cez okres sa k tebe nedostane. Vlastne nikto sa k tebe nedostane, domácnosti majú zakázané sa navštevovať medzi sebou. Ostaneš tak maximálne sám so sebou, rodinou, tvojou polovičkou a videohovormi. Ale tak… to je trocha väčší pokoj než bežná Veľká noc. Nie?

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Žiadna výzdoba, žiaden poriadok

Výhodou, že sa k tebe nikto nedovalí, je aj fakt, že sa nemusíš snažiť vyzdobiť domácnosť. Matka ti nepríde domov a nezačne trúsiť svoje múdra o tom, že vianočná výzdoba by už zďaleka nemala byť prítomná počas veľkonočných sviatkov. „Mama, to je teraz štýl a móda. To nevieš?“

Vlastne môžeš pokojne aj zapadnúť pod nánosom prachu. Trápiť to bude len tvoje vlastné svedomie alebo členov domácnosti, ak s niekým nažívaš. Horšie už je len to, ak nažívaš s pedantnou matkou alebo polovičkou. Od poriadku a výzdoby nebudeš mať pokoj ani tento rok.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Nákup sladkostí pre seba

Akože nakupovať sladkosti len preto, aby sa niečo ušlo malému bratrancovi Janovi alebo Gabovi? Nehrozí. Finančná situácia je zlá a o to horšie sú tvoje vlastné zásoby cukru. Prečo sa práve ty máš s niekým deliť? Lebo ti povedali, že už nemáš -násť, tak do seba nemusíš tlačiť v takom veľkom množstve tie Kinder vajíčka? A to kto vymyslel?

Našťastie, teraz už nemusíš mať pripravené absolútne nič. Nakúpiš sladkosti tak akurát pre seba. A tvoj zubár alebo zubárka ti určite poďakujú. Aspoň po sviatkoch zarobia na tvojich kazoch a pokazenej sklovine.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Koniec vajíčkam

Keď si z tradičnejšej rodiny a ešte stále si potrpíš na estetiku aj napriek tomu, že nemáš -násť, tak sa už nemusíš trápiť ani s prácnym maľovaním alebo zdobením vajíčok. No, pokiaľ nemáš decká. Tie do teba budú asi stále hučať, nech tie vajíčka vyfúkneš. Vraj ony chcú zdobiť.

Napokon tak či tak možno skončíš s náhodou vdýchnutým surovým vajcom. Ale hlavne, že sú tie deti šťastné. Či? Nie je to dostatočná útecha? Tak máš ešte stále čas sa len tak náhodou potknúť a všetky tie vajcia určené na maľovanie a zdobenie omylom porozbíjať. Ako sa hovorí: „Stáva sa aj tým najlepším.“

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Rozlúčka s rýchlymi peniazmi

Asi môžeš zabudnúť na to, že sa túto Veľkú noc dostaneš k rýchlym peniazom. Maximálne môžeš skúsiť povedať cez telefón, že im akože vinšuješ pekné sviatky a len tak nenápadne sa babky Mariky spýtať, že čo za to? Prinajlepšom, babka Marika len urýchlene skončí hovor. Bez pozdravu.

Ale ty dobre vieš, že vlastne ani nemáš za čo dostať výslužku. Ak nemôžeš nikoho navštevovať, tak ani na šibanie z dvoch-troch metrov nepríde. Ani tú otrasnú voňavku, ktorú máš už 5 rokov len na veľkonočné účely, nepoužiješ. A kto ti dá výslužku za to, že vo videohovore zatrapošíš s pleteným korbáčom? Správne, nikto. Rozlúč sa s rýchlymi peniazmi.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Kuchárske nepodarky majú zelenú

Po strese z pohostenia tvojej rodiny nie je ani vidu, ani slychu. Nikto k tebe nepríde. Nielenže nemusíš upratovať a prácne čistiť slávnostnú súpravu tanierov pre celú delegáciu najväčších kritikov (žiadna rodina si to neodpustí), teraz už môžeš úplne v pohode skaziť prípravu slávnostného obeda.

Jesť to budú len členovia tvojej domácnosti. A oni to zažívajú pravidelne. Nemusíš sa silou-mocou pretrhnúť, lepšie to nebude. Pamätaj však – nikto učený z neba nespadol.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
63
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 ľudí, ktorých plastické operácie zmenili na nepoznanie v tom najhoršom slova zmysle

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME