Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Niekto uprednostňuje život v rušnom meste, iný dáva zase prednosť pokoju na dedine. Vieš si ale predstaviť, že by takmer všetci obyvatelia mesta žili v jednej budove? Že je to nezmysel? V tom prípade iste nepoznáš mesto Whittier, ktoré leží na Aljaške v USA.

Ako píše aj portál Unilad, až 80 % percent obyvateľov žije pod jednou strechou v 14-poschodovom obytnom dome. Okrem neho sa v meste nachádza aj zopár iných domov, nemocnica, policajná stanica a obchod s potravinami.

@messy.nessy

#stitch with @livvontheedge

♬ original sound – jenessa

Obyvateľka mesta Whittier, ktorá na TikToku vystupuje pod prezývkou Messy Nessy, sa na sociálnej sieti podelila o to, aké je to žiť na podobnom nezvyčajnom mieste. „Vo vnútri budovy je pošta, kostol, obchod a kancelária správy budovy,“ prezradila. „V pivnici máme tunel, ktorý prepája budovu so školou, ktorá je o ulicu ďalej. Celkovo tu teraz žije 318 ľudí.“

Ľudí na internete zaujímalo, ako sa dá v meste ako Whittier zabaviť. Čomu sa jeho obyvatelia venujú vo voľnom čase? Messy Nessy v druhom videu povedala, že väčšina obyvateľov praktizuje šport, horskú turistiku, vodné lyžovanie či jazdu v kajaku. V zime je to ale podľa nej horšie, vtedy sa v meste dá hlavne lyžovať.

@messy.nessy

I meant to say “had” because that building is abandon now #whittier

♬ original sound – jenessa


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť