Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek
Zdroj: ©Shutterstock

Netúžiš po zbytočných problémoch? Situácie, v ktorých si radšej zahryzni do jazyka

Úprimnosť sa občas nevypláca.

Všetci sme sa už ocitli v momente, keď sme pred otvorením úst a vyslovením niečoho mali radšej popremýšľať. Raz za čas sú naše jazyky rýchlejšie ako rozum a vyhŕkneme niečo, čo sme si mali nechať radšej pre seba.

Úprimnosť sa síce cení a je veľmi dôležitá, no občas je naozaj lepšie si ju nechať na iné momenty. Tieto situácie, v ktorých je lepšie držať ústa, ak nechceš niekoho uraziť, prípadne spôsobiť hádku, určite dôverne poznáš.

Keď sa ťa pýta, či by mala schudnúť

Veľmi nepríjemné miesto v diskusii, kde sa nechceš ocitnúť. A vôbec, nikto nechce počuť, že by mal schudnúť, či už si je toho vedomý, alebo nie. Môžeš chcieť človeku poradiť s tým najlepším úmyslom, že by mal so sebou niečo robiť, je však len veľmi malá šanca, že sa ti to podarí sformulovať tak, aby si dotyčného neurazil.

Nemôžeš si byť istý, či to je dieťa alebo len dobrý obed

Človek chce mnohokrát tomu druhému povedať niečo, čo by ho malo potešiť, no občas je to prechádzka po veľmi tenkom ľade. Napríklad, keď má žena bruško, ale otcom môže byť aj segedín, ktorý zjedla, a nie práve nejaký muž. Takže, s gratuláciami k budúcemu potomkovi treba narábať veľmi opatrne.

Shutterstock

Svadba a dieťa sú témy, ktoré ťa dostanú do pekla

Aj páry, ktoré sú už spolu niekoľko rokov, aj slobodní ľudia, “ktorí na to už majú vek“, neustále počúvajú otázky o tom, kedy privedú do rodiny nového potomka, kedy budú mať svadbu a podobné nepríjemné otázky. Tieto otázky sa v životoch spomínaných ľudí veľmi rady opakujú, čo po čase začne byť poriadne otravné.

Odporúčame prečítať:

TOP 10 vtipných reels od slovenských tvorcov za posledný týždeň #81

Odporúčania, ktoré nechce nikto počuť

Napríklad, keď je niekto čerstvo po rozchode. Zlatá formulka “čas všetko vylieči“ je naozaj pravdivá, ale v momente, keď má človek zlomené srdce, to počuť určite nechce. Nielen v takomto srdcervúcom momente nik netúži počúvať odporúčania ostatných ľudí, hlavne keď znejú ako návod na život. A nik si ich nepýtal.

Vety typu: „Mal by si prestať toľko chodiť von!“ alebo „Tieto nohavice sa ti nehodia!“ je lepšie nehovoriť nahlas, ak nás k nim nesmerovala otázka.

Shutterstock

Nikdy nie je vhodné opýtať sa, či má žena svoje dni

Medzi mužmi veľmi obľúbené. Keď má žena trošku zlú náladu, tak namiesto otázky: „Čo ťa tak hnevá?“ často počujú „Zas máš krámy?!“ Či už má, alebo nemá, ženy sa dokážu hnevať alebo mať zlú náladu aj bez toho, aby sa im búrili hormóny. Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že po takejto otázke začne dialóg smerovať tam, kam nechceš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.