Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 29.2.2024
sk
Radomír
cz
Rufin
, Horymír

Medzi umelcami na sociálnych sieťach, a to hlavne na Instagrame, sa dá nájsť veľké množstvo talentov. Mnohí z nich pritom nemusia byť ani profesionáli, no svojimi šikovnými ručičkami ti dokážu, že by sa medzi nich mohli bez hanby zaradiť.

Svojimi obrazmi ťa bude určite fascinovať aj tento maliar, ktorý tvorí hyperrealistické obrazy. Robin Eley svoje obrazy balí do roztrhanej fólie, no nebude sa ti chcieť veriť, že to všetko robí iba pomocou štetca. 

Hyperrealizmus a jeho čaro

Hyperrealizmus je umelecký smer, ktorého podstatou sú maľby doslova nerozoznateľné od fotografií. Na internete nájdeš mnoho talentovaných ľudí, ktorí sa podobnej maľbe venujú. Zväčša sú ich motívmi portréty ľudí, neraz aj krajinky alebo rôzne detaily.

Niektorí z týchto umelcov si svoju prácu tak trochu sťažujú, no zároveň podporujú vizuálny zážitok z obrazov tým, že do svojich malieb vkladajú rôzne prvky.

Sú nimi napríklad sklo, fólie, voda a mnoho iných ďalších vecí, ktoré sú jedny z najkomplikovanejších na stvárnenie prostredníctvom maľby. Vyžaduje si to dlhé hodiny a silnú trpezlivosť, keď sa takéto prvky rozhodnete namaľovať čo najpresvedčivejšie.

Obrazy akoby zabalené vo fólii

Práve podobný prvok sa rozhodol využiť aj umelec Robin Eley, ktorý svoje obrazy maľuje tak, že vyzerajú, akoby ich naozaj zabalil do fólie. Tento efekt ešte viac umocňuje to, že obrazy na nás pôsobia doslova ako fotografie a nie maľby. Až pri detailných fotografiách pochopíš, že ide naozaj o maľbu.

Okrem fólie zvykne svoje obrazy maľovať aj tak, že vyzerajú ako novinové útržky či fotografie, ktoré sú na niektorých miestach potrhané. V prípade, že stále neveríš, že ide o maľby, na jeho instagrame má zverejnené aj videá, na ktorých viaceré z nich maľuje. Rozhodne je to upokojujúci pohľad.

View this post on Instagram

My first exhibition (cont. from 3 posts back) It was July 2011 and things were getting tight. I’d spent 18 months working paintings with very little to show for it. I’d quit a successful career, was newly married and had a mortgage. The few accolades I had received were simply not enough. What I needed was an exhibition. What I had, was 1 remaining portfolio. So on a wet winters day I took it to @hillsmithgallery , handed it over and exited the gallery feeling like a gunslinger who’d just fired his last bullet. 2 days later the gallery owner called, she wanted to meet. They had an opening in their schedule, February 2012 and they wanted to give it to me. At first glance, their faith was astonishing. I’d never exhibited and I only had 7 months. But as I sat there, vibrating kinetic energy, I think they sensed that none of these things mattered. I threw myself in like the devil was at my heels. To this day, those seven months remain the most intense of my life. There was no Plan B and as the exhibition crept closer I was faced with reality that I may have made a huge mistake. 14 paintings. I still don’t know how I did it, but there they were. With the work at the framer and the opening 2 weeks away, I sent the images to the gallery. The next day I had a call: 7 paintings had sold overnight. Later that day they called back, 2 more had gone. Then came confirmation, a week before the opening the entire exhibition had sold out. I awoke before dawn the morning of the opening and drove to the beach. As the sun crested the horizon, I put my running shoes on and went down to the hard sand. Over the previous 6 months running had become a big part of my routine. And as my legs wound into gear the miles on the road and the hours in the studio merged into one and I realized I wasn’t just on another run, today I would cross the finish line. I remember sitting on the sand afterwards, shoes off, breathing in the air and silence. For the first time in two years my mind was quiet and body was still. There was no schedule, no pressure, nothing left to do. I stood up, tucked my shirt into my shoes and walked slowly into the calm, crisp Southern Ocean. #robineley #robineleyartist

A post shared by Robin Eley (@robineleyartist) on

View this post on Instagram

Daphne #12 Oil on Moab Entrada 290, archival ink and dibond. 62”x48” This series featuring fashion icon @daphnegroeneveld is the first in an ongoing art/fashion/charity collaboration with photographer @maxpapendieck called @mpre.world Our first exhibition will open in Beverly Hills on May 30 will help raise money for @oceanconservancy The process begins in New York with Daphne as the subject of Max’s photographs. These photographs are then printed large scale, mounted to aluminum panel and delivered to Robin’s studio in Los Angeles. As a painter, it is the printed photograph that becomes the subject of Robin’s work as he paints trompe-l'œil effects of rips, folds and crumples onto the printed photo so seamlessly that the viewer cannot distinguish where the photo ends and painting begins. #mpre #maxpapendieck #robineleyartist #daphnegroeneveld #art #artist #photography #fashion #painting

A post shared by Robin Eley (@robineleyartist) on


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.