Neuveriteľné a bizarné fakty o Dubaji, ktoré pozná len málokto

Preteky robotov na ťavách? Prečo nie.

O luxuse a bohatstve, ktoré sa nachádza v Dubaji sa už napísalo kadečo. Obrovské budovy, mrakodrapy, tony zlata, o tomto všetci veľmi dobre vieme. Aj preto sme sa rozhodli, že vám napíšeme o zaujímavostiach, ktoré o Dubaji zrejme neviete. Možno vás prekvapia luxusné autá, ktoré stoja ošarpané bez majiteľov alebo aj ťavy, na ktorých pretekajú roboti. Tak čo, šli by ste sa pozrieť ako vyzerá Dubaj na vlastné oči?

1. Športové autá v Dubaji

depositphotos.com (https://ru.depositphotos.com/24599009/stock-photo-white-police-car.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brandm)

Dubajských policajtov nájdeš sedieť v drahých autách značiek Ferrari, Aston Martin či Mercedes. Takéto policajné autá sú však určené hlavne na rôzne prehliadky či výstavy.

jetsetter life / tumblr.com ( http://jetsetter-life.tumblr.com/post/101421289215 )

Vďaka hospodárskemu rastu nie je prekvapivé, že sa po cestách vo všeobecnosti premáva množstvo luxusných áut, preto polícia musí držať krok. Bolo by totiž ťažké dolapiť a potrestať cestných pirátov, keby nemali dostatočne výkonné autá.

k30.kn3.net (https://k30.kn3.net/taringa/6/1/B/2/8/F/sobrevik/266.png)

Bohužiaľ, tisíce opustených áut sa nachádzajú práve tu v Dubaji. Dôvod je pomerne jednoduchý. Väčšina z týchto výkonných automobilov bola kúpená ešte pred finančnou krízou v roku 2009. Keď sa ekonomika zrútila, mnohí ľudia sa zrazu ocitli v dlhoch a krachovali. Nemali inú možnosť, len opustiť svoje autá, aby nemuseli platiť dane.

2. 77% obyvateľov sú imigranti

depositphotos.com (https://ru.depositphotos.com/search/строители-дубай.html?qview=66040181&utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand, https://ru.depositphotos.com/search/дубай-в-лимузине.html?)

Mnohí to nevedia, no len 23% ľudí žijúcich v Dubaji sa narodilo v Spojených arabských emirátoch. Pracovníci, ktorí tu stavajú nové budovy sú prisťahovalci z Pakistanu, Indie a Bangládeša. Treba však poznamenať, že ich kvalita života sa drasticky líši od luxusného životného štýlu domácich obyvateľov Spojených arabských emirátoch.

3. Niekedy uvidíš nezvyčajných domácich miláčikov

Good night💖💖💖

A post shared by Humaid Abdulla Albuqaish (@humaidalbuqaish) on

Bohatí ľudia majú aj zvláštne chúťky. To isté platí aj o ich miláčikoch. Kedysi vlastnili tigre a levy, dnes je to už celkom iné. V súčasnosti sú domáce zvieratá v Spojených arabských emirátoch nelegálne. Krajina schválila zákon zakazujúci súkromné vlastníctvo a obchodovanie s voľne žijúcimi a nebezpečnými zvieratami.

4. Dane neboli v Dubaji vždy samozrejmosťou

© Sipa USA

V minulosti bol Dubaj mesto bez daní. Zdanenie je nový „projekt“, ktorý trvá posledných 10 rokov od pádu mestskej ekonomiky. Hlavným dôvodom zavedenia daní je zvýšenie príjmov do mestskej kasy. Aj napriek tomu je takmer 100 produktov, vrátane zdravotníctva a školstva bez daní.

 5. Mesto obrovských zmien

depositphotos.com (https://ru.depositphotos.com/91570944/stock-photo-aerial-view-of-dubai-uae.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

Podľa štatistík z roku 2014 je Dubaj jedným z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa krajín. Len si to predstavte, že dokázali postaviť 42 staníc metra len za 3 roky! Mali by prísť aj k nám opraviť cesty alebo už rovno dokončiť diaľnicu. V Dubaji sa momentálne dokončuje najväčší zábavný park Dubailand, ktorý bude zahŕňať aj umelé ostrovy a strediská. Podľa predbežných informácií by mal byť dokončený do konca tohto roka, ale to isté sa hovorilo už aj v roku 2016.

6. Hotel Burj Al Arab v sebe ukrýva toľko zlata, že by obraz Mony Lisy pokryl 46,265-krát.

Burj Al Arab je jedným z najluxusnejších hotelov na svete. V jeho vnútri je zabudovaných 8 tisíc metrov štvorcových 22-karátového zlata. Väčšina z neho tvorí hotelové dekorácie. Okrem toho je to najvyššia budova na svete, ktorá má 164 poschodí a vám sa priamo z terasy núka neuveriteľný výhľad na púšť aj oceán.

7. V Dubaji sa zúčastňujú ťavích pretekov roboti.

eastnews.ru (https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win)

Namiesto tradičných konských pretekov nájdete v Dubaji preteky na ťavách. A to si predstavte, že to ani zďaleka nie je všetko. Na ťavách totižto nepretekajú ľudia, ale roboti. Cena jedného robota sa pohybuje od 3 tisíc do 10 tisíc dolárov. V poslednej dobe sú však takéto preteky v Dubaji čoraz viac populárnejšie.

8. Pod touto kupolou sa bude nachádzať susedstvo, ktoré bude väčšie než Monako.

Pod touto obrovskou kupolou budú divadlá, nákupné centrá, hotely a parky. Všetko to sa bude nachádzať na ploche, ktorá bude mať 4,5 milióna štvorcových a všetko bude prispôsobené špeciálne chodcom. Ďalší luxus budú dotvárať počítače, ktoré zabezpečia všetkým návštevníkom príjemné prostredie.

9. V Dubaji nájdete aj vnútorné lyžiarske stredisko

V Dubaji nie je problém ani s lyžovaním. Ak by ste dostali chuť na tento obľúbený šport, úplne stačí, keď sa vyberiete do veľkého lyžiarskeho centra, ktoré sa nachádza vovnútri budovy. Lyžiarsky komplex má 85 metrov vysokú vnútornú horu s 5 svahmi, na ktorej si na svoje prídu všetci nadšenci lyžovania. Okrem toho sa v stredisku nachádzajú aj sankárske dráhy, lezecké veže, obrie snehové gule, ale aj ľadová jaskyňa.

Okrem týchto zaujímavosti je toho samozrejme omnoho viac. Dubaj vám zaplatí 1 gram zlata za každé kilo, ktoré schudnete. Ktovie, možno by som konečne začala aj ja. Keď už sme ale pri zlate, v Dubaji sa nachádza aj bankomat, ktorý vám vydá zlaté tehličky. No a ak by ste sa sem vybrali na dovolenku, určite by ste si museli našetriť poriadny balík peňazí. Na druhej strane, Dubaj je jedno z najbezpečnejších miest na svete.

Zdroj: brightside.me, zaujimavysvet.sk
Titulná fotka: 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 najobľúbenejších letných momentov, ktoré ti dokážu zlepšiť deň

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME