Neuveriteľné náhody, ktoré sa naozaj stali

Existujú, či nie?

Vedel si napríklad, že Napoleon a Hitler sa narodili 129 rokov po sebe, prišli k moci 129 rokov po sebe, vyhlásili vojnu Rusku 129 rokov po sebe a boli porazení 129 rokov po sebe? Pravdepodobne nie. Veríš na náhody alebo je podľa teba všetko predurčené vopred a my to môžeme len minimálne ovplyvňovať? 

1. Guľka, ktorej chvíľu trvalo, kým prišla do cieľa

Istý Henry Ziegland sa rozišiel so svojou priateľkou, ktorá kvôli tomu spáchala samovraždu. To jej brat nevedel zniesť a chcel Henryho zabiť. Netrafil ho však, guľka ho len škrabla a následne skončila v neďalekom strome. Tento strom sa Henry o niekoľko rokov pokúšal zoťať ale nakoľko sa mu to nedarilo, použil dynamit. A hádaj kam vystrelila guľka zapichnutá v strome?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/impastortv-funny-lol-3o6Zt1gBcG3dn3b4WI)

2. Dvojičky, ktoré zomierajú takmer rovnakým spôsobom, na takmer rovnakom mieste v takmer rovnakom čase

V roku 2002 kamión zrazil vo Fínsku muža, ktorý chcel prejsť cez cestu na bicykli. O dve hodiny neskôr jeho dvojča tiež zrazil veľký nákladiak, keď sa snažil prejsť po tej istej ceste a tiež na bicykli. Zomreli 1,5 km od seba, 2 hodiny po sebe.

3. Kniha napísaná E. A. Poe-om ožila 

Edgar Allan Poe napísal dielo s názvom Príbehy Arthura Gordona Pyma. Jeden príbeh bol o stroskotancoch na lodi, v ktorom prežili len 4 ľudia, ktorí boli zmietaní vo vlnách niekoľko dní a v zúfalstve sa rozhodli zjesť chlapca menom Richard Parker. Onedlho potom, v roku 1884, loď s názvom Mignonette stroskotala a zostali na nej len 4 preživší. Netrvalo dlho a zo zúfalstva sa takisto ako v knihe, rozhodli zjesť chlapca, ktorý sa samozrejme volal Richard Parker.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ArthurGordonPym-illustration.jpg)

4. Dvojička kráľa Umberta

Kráľ Umberto I (kráľ Talianska) raz prišiel do jednej malej reštaurácie, kde sa dozvedel, že majiteľ reštaurácie sa narodil v rovnaký deň a na rovnakom mieste ako on a že si tiež obaja vzali ženu s menom Margherita. Okrem toho bol majiteľ reštaurácie zastrelený na ulici 29.júla. V ten istý deň bol zavraždený aj kráľ Umberto.

5. Mená Rímu

Zakladateľ Rímu bol vraj Romulus. Prvý menovaný rímsky cisár bol Augustus. A posledný menovaný cisár bol Romulus Augustus.

6. Dávaj si pozor na vlastné upozornenia

Juhoafrický astronóm Dannie Du Toit vo veku 49 rokov prednášal o tom, že smrť môže prísť kedykoľvek. Po tejto prednáške si dal do úst mentolku a udusil sa s ňou. Ani nie tak neuveriteľná náhoda, ako skôr irónia osudu.

7. Auton(á)ehoda

V roku 1895 boli v štáte Ohio len dve autá. Kým sa nezrazili.

8. Mark Twain a Halleyho kométa 

Mark sa narodil v roku 1835 v čase, kedy sa na oblohe objavila Halleyho kométa. V roku 1910, v deň, kedy sa znova objavila na oblohe, zomrel.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Halley%27s_Comet_-_May_29_1910.jpg)

9. Hooverská priehrada a jej obete

Prvým mužom, ktorý zomrel pri práci na priehrade Hoover, bol JG Tierny a to presne 20. decembra 1922. Posledný muž zomrel 20. decembra 1935. Bol to syn JG Tierneho.

10. Dvojičky

V Ohiu sa vraj narodili dvojičky, ktoré boli rozdelené hneď po narodení. Navzájom o sebe nevedeli, no obaja boli pomenovaní James. Obaja sa stali policajnými dôstojníkmi a zosobášili sa so ženou menom Linda. Obaja mali syna. Jeden ho pomenoval James Alan a druhý James Allan. Potom sa dokonca aj obaja rozviedli a druhýkrát oženili so ženami, ktoré sa volali opäť zhodne – Betty. Obaja mali psa menom Toy (Hračka).

giphy.com (https://giphy.com/gifs/CDJo4EgHwbaPS)

11. Navrátená knižka

Anne Parish, americká spisovateľka sa prechádzala parížskym kníhkupectvom, či skôr antikvariátom, až natrafila na knihu Jack Frost and Other Stories. Ukázala ju manželovi a začala mu rozprávať o tom, ako tú knižku milovala, keď bola malé dieťa. Chvíľu na to sa manžel pozrel do knihy a tam uvidel napísané “Anne Parish, 209 N Weber Street, Colorado”.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/jack-frost-zjuU9fBbxvkxW)

Veríš na náhody? 🙂

Zdroj: list25.com
Titulná fotka: 117 / sketchport.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
120
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Témy, o ktorých sa s ľuďmi neoplatí hádať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME