Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Priznaj sa… už si sa niekedy schúlil večer do perín, potom sa ráno zobudil, červený ako repa, lebo ťa tvoje sny zaviedli na miesta prísne zakázané? Do postele cudzích mužov, svojho šéfa, tej peknej kolegyne z vedľajšej kancelárie? Nemusíš sa hanbiť, je to veľmi bežná vec.

Práve preto, že sa so snami erotického charakteru potýka veľké množstvo ľudí, sa rozhodli britskí špecialisti na spánok a matrace Bed SoS spojiť s renomovaným psychológom, doktorom Keithom M.T. Hearneom, a prísť celej veci na kĺb. Čo tieto sny znamenajú? Čo sa nám nimi snaží naše podvedomie naznačiť? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

Polovička ťa podvádza

Interpretácie snov, v ktorých sa vyskytuje nevera zo strany partnera, sa rôznia. A zatiaľ čo niektoré z nich sú upokojujúce, iné značia presný opak. Na jednej strane môžu takéto sny prameniť zo strachu, že by k nevere naozaj prísť mohlo. Možno je za tým zlá skúsenosť z minulosti, možno len solídna paranoja či nedostatok sebavedomia.

Podľa doktora Hearnea je to však celkom inak. Sny o nevere môžu naznačovať, že partner naozaj neverný je. V bdelom stave to odmietame vidieť. Stránime sa ublíženia, bojíme sa, čo by bolo, keby to naozaj bola pravda, prípadne si partnera príliš idealizujeme. Toto všetko vrcholí do skutočnosti, že akosi prehliadame všetky výstražné znamenia, ktoré na nás neverná polovička chrlí.

Naše podvedomie ale nenosí ružové okuliare. Nenechá sa oblbnúť sladkými rečami či našimi predstavami. A všetky náznaky nevery plne vníma. No keďže nám to nemá ako inak povedať, svoje zistenia s nami „komunikuje“ prostredníctvom snov.

Peter Kasprzyk / Unsplash (https://unsplash.com/photos/FO3EBF36rBE)

Sex s niekým veľmi nevhodným, napríklad s kolegom

Ľudia majú veľmi prestrú predstavivosť. Keď sa tá spojí s nekontrolovateľnou vzájomnou príťažlivosťou, občas to vrcholí práve v našich snoch. A v tých sa teda dejú veci. So šéfom, s kolegami… jednoducho s ľuďmi, s ktorými by sa fantázie sexuálneho rázu rozhodne spájať nemali. No predsa sa to deje.

U mužov sa takéto sny vyznačujú prudkou erekciou, ženy majú zase nanajvýš citlivé vonkajšie intímne partie. Podľa odborníka je to celkom prirodzené, nevidí na tom nič zlé. Takýmto spôsobom sa podvedomie snaží spracovať zakázanú túžbu. Takto to predsa nikomu neublíži. Náš nízky pud sa snom ukojí, zmierni a v realite o ňom nemusí padnúť ani slovo.

Sny o sexuálnych radovánkach však nezažívajú len slobodní ľudia. Často sa do spánku prikradnú aj tým, ktorí sú vo vzťahu, dokonca v spokojnom vzťahu. V tom prípade sú im sny nanajvýš nepríjemné, nespájajú sa s rozkošou a skôr sa vynára otázka, čo to má, dopekla, znamenať.

Spánková analytička Lauri Loewenberg má na to jasnú odpoveď. V tomto prípade môže ísť o pocit, že snívajúca osoba naozaj podvádza svoju polovičku. Nie však so šéfom, kolegom či napríklad trénerom pilatesu, ale s činnosťou, ktorá sa s týmito ľuďmi spája.

Možno trávi príliš veľa času v práci, možno sa príliš venuje voľnočasovým aktivitám a ochudobňuje tak svojho drahého o čas strávený s ním. A podvedomie sa jej to snaží dať takto najavo.

Kinga Cichewicz / Unsplash (https://unsplash.com/photos/kqDEH7M2tGk)

Muži a tehotenstvo

Znie to absurdne, ale až 1 z 25 mužov sa v snoch stretáva so svojím druhým, o čosi guľatejším ja. A každý jeden z nich sa pravdepodobne ráno netváril dvakrát nadšene, keď mu došlo, že ešte pár hodín dozadu mal jedným zo svojich neexistujúcich otvorov tlačiť na svet malého človiečika.

Netreba však podľahnúť panike. Muži nie sú samci morských koníkov a sny o tehotenstve na tom absolútne nič nemenia. Takéto sny síce indikujú, že sa v živote muža rodí niečo nové, určite to však nebude maternica, ani nový život v nej. Čakanie prírastku v sne je, ako u mužov, tak aj u žien, čisto metaforickou záležitosťou.

Naznačuje, že sa chystá niečo nové, začína sa niečo veľké. A v momente, keď človek tento sen sníva, ešte ani sám nemusí vedieť, čo to bude. Môže to byť úchvatná myšlienka na celkom nový projekt či nápad na vylepšenie už existujúceho.

Môže to byť radikálna zmena osobnosti, nové psychologické postoje. A rovnako to môže byť predikcia budúceho duševného precitnutia. Možnosti sú rôzne, ani jedna z nich ale so stopercentnou istotou nezahŕňa skutočné tehotenstvo.

Matheus Vinicius / Unsplash (https://unsplash.com/photos/kHHwYNA1lnM)

Nahota na verejnosti

Význam toho, prečo sa v sne premávaš po meste s holou r*ťou, presne určí len to, ako sa po danom sne cítiš. „Emócie, ktoré sen zanechá, sú najlepším indikátorom toho, či znamenal niečo dobré alebo zlé,“ hovorí doktor Hearne. Bolo ti po zobudení tak trápne, že si uvažoval, či sa na týždeň hodiť na marodku a poriadne stráviť túto imaginárnu spoločenskú samovraždu? Alebo sa ti uľavilo?

Ak ti bolo trápne aj za dvoch, pravdepodobne sa ti tvoje podvedomie snaží naznačiť, že si sa nedávno poriadne zosmiešnil. Je možné, že si sa snažil trochu predviesť, trošku si pomastiť ego, namiesto toho z teba však vypadlo niečo absolútne neprijateľné.

Tvoje podvedomie ťa takto karhá. Ak si ráno cítil úľavu (teda ešte predtým, ako si zaparkoval na záchode), môže ísť o spôsob, akým tvoja hlava spracováva akúsi novoobjavenú slobodu. 

Bruno van der Kraan / Unsplash (https://unsplash.com/photos/i4rOpdj444c)

Zdroje: realdreaminterpretation.com, dailystar.co.uk, glamour.com, bustle.com, bedsos.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť