Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Nevhodné momenty, v ktorých ti však ako naschvál zazvoní mobil

Nič nepokazí posteľné hrátky tak, ako zvonenie mobilu.


Zákony schválnosti. Vďaka nim sa dejú veci presne vtedy, keď sa diať nemajú. Keď si vyžehlíš vlasy, začne pršať, keď sa spoliehaš, že budeš mať voľný byt, vaši prídu skôr, a keď absolútne nepotrebuješ, aby ti niekto zavolal, bam. Buďme k sebe úprimní, nikto ti nevolá, ako je rok dlhý. Ale keď sa tak stane, tak je to určite v jednej zo situácií, ktoré sme v spolupráci s naším ilustrátorom načrtli.

1. Pri pokladni

Samozrejme. Tak ako sa na ceste zákonite preradíš do pomalšieho pruhu, tak sa ti aj v obchode vždy podarí vychytať ten rad, čo sa prakticky nehýbe. Čo z toho, že v ňom bolo menej ľudí, keď predavačka zrazu akoby na povel zaradila spiatočku. A tak tam stojíš, stojíš a stojíš, nejaké rozptýlenie by ti možno aj celkom bodlo, ale stane sa to? Nie. Mobil ti zazvoní, až keď máš ísť platiť.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď sa sprchuješ

Všetci to poznáme. Niekto ti zavolá práve v sekunde, keď sa nehanebne odpraceš od mobilného telefónu na viac ako tri metre a kým stihneš dobehnúť, volajúci to vzdá. Človek by čakal, že za tie tri sekundy nestihne ten mobil ani pustiť z ruky, ale on ho očividne preventívne odhodil naprieč Tichým oceánom, lebo prečo nie. Voláš mu naspäť raz, dva razy, tri a stále nič. No len čo skočíš do sprchy…

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. V autobuse

Ranná a večerná zápcha je súčasťou života vo veľkom meste, ale to neznamená, že si na ňu človek niekedy zvykne. Je to na slučku. Autobus, ktorý má najlepšie časy dávno za sebou, vŕzga pri každom pohybe, pod náporom ľudí praská vo švíkoch a tebe sa chce plakať. Ledva stojíš na nohách a najradšej by si spal, nie nasával telesné pachy širokej verejnosti. Jediné, čo by to celé mohlo ešte zhoršiť, je… á, tu to máme. Prichádzajúci hovor.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď máš veľa práce

Deadliny sú krásna vec. Nevieš, kde ti hlava stojí, na stole máš bordel ako v tanku, posledné teplé jedlo si mal asi týždeň dozadu a už by si to mal najradšej celé z krku. Tak ideš naplno. Makáš ako fretka, nech to čo najskôr skončí, nech sa môžeš odpratať domov, naložiť večeru, vyložiť si nohy… hlavou si už niekde celkom inde. A vtedy sa stane čo? Niekoho prepadne bytostná potreba zavolať ti a výhovorka „mám veľa práce“ sa absolútne nestretne s pochopením.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Pri varení

Pri varení môže nastať hneď niekoľko scenárov. Buď máš totálne zasr*té ruky, takže si ich musíš ich rýchlo umyť, osušiť a až potom utekať po telefón, ktorý má nakoniec ešte toľko chochmesu, že ťa ignoruje (lebo mokré prsty sú no go). Alebo máš ruky čisté, jedlo už v hrnci, no počas telefónnych vybavovačiek ti fajne prihorí. No čo je lepšie, že?

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Pri intímnych radovánkach

Okej, tak toto je strop. Človek by povedal, že ľudí predsa musí spájať akási telepatia, že hoci si nie sú úplne blízki, vytušia, kedy sa ich telefonát hodí. Ale ako je to koniec koncov zjavné zo všetkých predchádzajúcich bodov, to sa skrátka nedeje. A tak máte obaja po nálade. Nuž, čo sa dá robiť, možno zajtra.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť