Nevieme im prísť na meno. 10 najneobľúbenejších postáv filmovej histórie

Väčšina divákov tieto postavy neznáša dodnes.

Zdroj: 20th Century Fox / moviestillsdb.com

Obľúbených postáv máme toľko, že by sme ich mohli prehadzovať vidlami. Rovnako veľa je tu však aj takých, ktoré diváci nenávidia až do špiku kostí. A nie, nie je to preto, lebo to tak tvorcovia zamýšľali. Ak napíšete zápornú a zlú postavu, a diváci ju vďaka tomu nenávidia, tak vám vyšiel autorský zámer.

Pokiaľ však ide o postavu, ktorú diváci majú milovať, sympatizovať s ňou alebo sa s ňou aspoň stotožniť a chápať ju, ale namiesto toho sa jej smejú alebo dávajú facepalmy, tak je to problém. V tomto článku ti teda predstavíme 10 postáv, ktorým nemôže prísť na meno drvivá väčšina fanúšikov.

Bella Swan (séria Stmievanie)

Umiestnenie Belly asi nikoho neprekvapí. Išlo skutočne o mizernú, otravnú a idiotsky napísanú postavu, ktorá divákov neuveriteľne iritovala. Kristen Stewart, ktorá ju stvárnila, je síce schopná herečka, ale, bohužiaľ, účasť v Stmievaní jej vyniesla status hereckého polena. Iste, jej výkon bol biedny, ale, našťastie, už v mnohých filmoch ukázala, že talent má.

Summit Entertainment / moviestillsdb.com

Jar Jar Binks (Hviezdne vojny I: Skrytá hrozba)

Jar Jar Binks patrí vôbec k najnenávidenejším postavám filmovej histórie. Otravný Gungan svojimi tupými hláškami a debilnými vtipmi evidentne cielil na najmenších divákov, ale tí starší trpeli, kedykoľvek sa objavil na plátne. Stvárnil ho Amed Best, ktorý rolu považoval za dôležitú na to, aby sa presadil v Hollywoode.

Stal sa však presný opak. Niektorí fanatickí fanúšikovia mu dokonca posielali vyhrážky smrťou alebo mu hovorili, že im zničil celé detstvo. Herca tak dlho trápili silné depresie.

20th Century Fox / moviestillsdb.com

Aang (Posledný vládca vetra)

Dobrodružná fantasy od M. Nighta Shyamalana je považovaná za jeden z najhorších filmov, aké kedy vznikli. V adaptácii legendárneho anime nefunguje absolútne nič. Mizerný príbeh, otrasní herci a tupý scenár. Zaslúžene išlo o kritický prepadák.

Najviac nenávisti si zlízla postava Aanga v podaní Noaha Ringera. Postava, ktorá bola v seriáli dokonalá, sa vo filme zmenila na otravné decko, ktoré mali diváci chuť zaškrtiť.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Anakin Skywalker (prequelová trilógia Hviezdnych vojen)

Obsadenie Anakina v prequelovej trilógii Hviezdnych vojen sa príliš nepodarilo. V prvom diele ho stvárnil mladý Jake Lloyd a ľuďom sa okamžite sprotivil. V ďalších dvoch dieloch prebral štafetu Hayden Christensen, ale žiadna veľká sláva to nebola, práve naopak.

Christensenove drevené herectvo a nasprostasté dialógy (čo je ale vina Georga Lucasa, nie herca) z neho urobili iritujúcu postavu zrelú na pár faciek.

20th Century Fox / moviestillsdb.com

Edward Cullen (séria Stmievanie)

Ďalšia výrazná postava zo Stmievania. Škoda, že v tom negatívnom slova zmysle. Iste, mnohé fanúšičky sa do Roberta Pattinsona okamžite zamilovali a lepili si jeho plagáty do svojich detských izieb, čo ale neznamená, že išlo o dobre napísanú či nebodaj sympatickú postavu. To ani náhodou.

Otravný upír, ktorý trúsil patetické a ufňukané žvásty, sa stal terčom oprávnenej nenávisti. Robertovi Pattinsonovi sa našťastie podarilo vymaniť sa z tejto nevďačnej úlohy a divákom už mnohokrát dokázal, že je skvelý herec (napr. v tituloch Good Time, Stratené mesto Z či Cosmopolis).

Summit Entertainment / moviestillsdb.com

Anastasia Steele (séria 50 odtieňov)

Anastasia z mega úspešnej (ale kvalitatívne veľmi pochybnej) série bezpochyby patrí k najnenávidenejším postavám posledných rokov. Naivná, prihlúpla a prehnane romantická dušička vytáčala každého návštevníka kina, ktorý nepatril medzi fanúšikov knižnej predlohy. Dakota Johnson v hlavnej úlohe tomu tiež veľmi nepomohla, hoci inak ide o vcelku šikovnú a talentovanú herečku.

Universal Pictures / moviestillsdb.com

Lex Luthor (Batman v. Superman)

Lex Luthor v podaní Jesseho Eisenberga je tak trochu problém. Jeho stvárnenie kultového komiksového zloducha bolo rozhodne svojské a originálne. Zároveň však rozdelilo divákov aj kritikov na dva tábory.

Prvá skupina Eisenberga chválila, druhá kritizovala, že jeho stvárnenie sa odlíšilo od predlohy, že Eisenberg prehrával a jeho postava nemala dostatočne prekreslené motivácie. Eisenberg si napokon odniesol aj Zlatú malinu za najhorší vedľajší herecký výkon.

Warner Bros. Pictures / moviestillsdb.com

Robin (Batman a Robin)

Ufňukaný, patetický a umrnčaný Robin z legendárnej príšernosti Joela Schumachera nesmie chýbať. Po všetkých stránkach išlo o protivnú postavu, ktorá mala smiešny kostým a ešte smiešnejšie hlášky a dialógy. Chris O’Donnell tak mohol zapôsobiť snáď len na tínedžerky, ale to výsledný film aj tak nespasilo.

Warner Bros / moviestillsdb.com

Hannah Montana (Hannah Montana)

Fajn, nikto nepopiera, že Hannah Montana v podaní Miley Cyrus bol fenomén, ktorý na seba namotal mnoho mladých. Nech sa na nás ale nikto nehnevá, tá postava bola na zabitie. Otravná, blbá a nesympatická. Miley Cyrus navyše statočne prehrávala a dívať sa na jej trápne eskapády bolo číre utrpenie.

Walt Disney Pictures / moviestillsdb.com

Joker (Jednotka samovrahov)

Áno, svoje si užil aj Joker v podaní Jareda Leta. Zaslúžene? Skôr nie. Leto sa na rolu poctivo pripravoval a chcel do nej dať všetko. Jednotka samovrahov však mala veľké post-produkčné problémy a niekoľkokrát sa prestrihávala. Jokerových scén zostalo vo filme minimum, a to málo, čo diváci mali možnosť vidieť, ich teda vôbec nepresvedčilo.

Joker bol podľa nich necharizmatický a trápny. Nevieme sa však zbaviť pocitu, že ak by sme videli všetky jeho natočené scény, výsledný dojem by bol oveľa lepší. Ale možno ani nie.

Warner Bros. Entertainment/ moviestillsdb.com

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Reagujte!
Grr Grr
176
Grr
Fuuj Fuuj
36
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
15
Uups
Haha Haha
21
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rady pre efektívnu konverzáciu. Ako vycibriť svoje komunikačné zručnosti?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME