Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura
Zdroj: ©Shutterstock

Nevieš, čo ďalej so svojím životom? Toto je 10 najlepšie platených zamestnaní za rok 2023

Na Slovensku to ale také ružové nebude.

Nebudeme si klamať, je len veľmi málo ľudí, ktorí svoje povolanie milujú natoľko, že by ho boli ochotní vykonávať aj za almužnu. Peniaze na život potrebuje každý, preto je úplne prirodzené, že si hľadáme také zamestnanie, ktoré nám prinesie čo najlepší zárobok. Najväčší problém majú pravdepodobne študenti.

Tí sa totiž musia už v pomerne mladom veku rozhodnúť, akým smerom sa chcú vo svojej profesii vydať. Ak teda premýšľaš o ďalšom štúdiu, alebo cítiš potrebu zmeniť svoju súčasnú prácu, portál The Daily Digest priniesol rebríček najlepšie platených profesií za rok 2023. Ak však budeš chcieť toľko zarobiť, pravdepodobne sa budeš musieť presťahovať niekam za hranice Slovenska.

1. Právnik

Táto profesia je v spoločnosti veľmi vysoko cenená, aj keď je pravda, že je vystavená vysokému a intenzívnemu tlaku konkurencie. Podľa The Daily Digest je priemerný plat kvalitného právnika zhruba 6- až 8-tisíc dolárov, čo je približne 5 500 až 7 000 eur.

2. Všeobecný lekár, zubár

Medzi kvalitne zaplatené povolania patrí aj všeobecný lekár. Situácia v slovenskom zdravotníctve však nie je ružová. Na druhej strane, lekári si konečne vydobyli vyššie platy, takže to zas nemusí byť úplne zlý nápad pracovať v tejto oblasti.

najlepšie platené zamestnania za rok 2023, mzda, zárobok, peniaze, všeobecný lekár, zubár
Shutterstock

Netreba však zabúdať, že to je jedno z najzodpovednejších povolaní vôbec. Dobrú finančnú pozíciu majú aj zubári. Veď všetci veľmi dobre vieme, aká finančne náročná je starostlivosť o chrup.

3. Veterinár

Starostlivosť si vyžadujú aj naši domáci miláčikovia. Povolanie veterinára patrí medzi krásne povolania, ktoré si vyžadujú, podobne ako klasický lekár, obrovskú dávku vzdelania a zodpovednosti. Predsa len, vždy pri nich ide o život. Podľa The Daily Digest zarábajú veterinári v prepočte približne 6 500 eur mesačne.

Mohlo by ťa zaujímať:

Práca na bitúnku či súdny exekútor. Ktoré profesie považujú ľudia za nemorálne?

4. Pilot lietadla, kopilot

Práca pilota zahŕňa veľa výhod, no na druhej strane, nie je to veľmi vďačná práca, ak niekto túži po rodine a stálom zázemí. Súčasťou tejto profesie je totiž neustále cestovanie, spanie na rôznych iných miestach ako doma a, samozrejme, obrovská zodpovednosť za životy pasažierov. Napriek tomu sa ale považuje za jedno z najlepšie platených pracovných miest.

5. Vodič taxislužby (Uber, Cabify)

Nemáš stálu prácu, ale máš auto? Potom je zamestnanie vodiča taxislužby pre teba ideálnym riešením. Táto práca je ale mierne nestabilná, keďže výška zárobku vždy závisí od dopytu, takže tvoj mesačný príjem môže byť variabilný. Na druhej strane, za relatívne jednoduchú prácu (nepotrebuješ na ňu veľmi odborné vzdelanie) si môžeš mesačne zarobiť tisícky eur.

najlepšie platené zamestnania za rok 2023, mzda, zárobok, peniaze, taxislužba, Uber
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje