Nevieš, čo pozerať? Prinášame ti 10 tipov na skvelé fantasy a sci-fi seriály z poslednej doby

Mágia, akcia, odvážni hrdinovia. V týchto seriáloch nájdeš všetko, čo na fantasy či sci-fi miluješ.

Zdroj: Netflix / moviestillsdb.com

Pokiaľ patríš k seriálovým divákom a navyše máš rád fantasy a sci-fi, rozhodne čítaj ďalej. V tomto článku ti totiž prinášame 10 pozoruhodných tipov na skvelé seriály z najrôznejších fantasy svetov či cudzích planét, ktoré by si rozhodne nemal vynechať.

Zamerali sme sa na novšie tituly, ktoré nám zatiaľ priniesol rok 2020. Rozhodne sme mali z čoho vyberať!

1. Raised by Wolves

Kultový režisér Ridley Scott sa vracia s pozoruhodnou seriálovou novinkou Raised by Wolves. Príbeh sa odohráva na záhadnej planéte, na ktorej má skupina androidov vychovať novú ľudskú civilizáciu. Seriál stále beží, takže zatiaľ nevieme, aké bude vyvrcholenie, ale už teraz sa dá povedať, že Scott doručil poriadne atmosférickú a príbehovo zaujímavú pecku.

Rozhodne by ju bola škoda minúť.

2. The Umbrella Academy

Svojou druhou sériou sa tento rok predstavil aj svojský superhrdinský seriál The Umbrella Academy. A dopadlo to výborne, snáď ešte lepšie než v prípade prvej série. Opäť sme sa stretli s excentrickou rodinou superhrdinov na čele s mladou Vanyou (Ellen Page). Tentokrát sa súrodenci musia preniesť späť v čase, konkrétne do Dallasu 60. rokov, a odvrátiť koniec sveta.

Aj druhá séria bola svieža, zábavná a so skvelými postavami, ktoré sme si obľúbili. Tešíme sa na pokračovanie!

3. Cursed

S fantasy Cursed je to náročnejšie. Podľa niektorých ide o slušnú jednohubku, podľa iných zase prinajlepšom o priemer. Napriek tomu ti seriál predsa len odporúčame, pretože ktovie, možno práve tebe sadne. Hlavnou hrdinkou je mladá bojovníčka Nimue (Katherine Langford), ktorá sa spojí s vojakom Artušom (Devon Terrell) a vydáva sa s ním zachrániť ľudstvo pred temným nebezpečenstvom.

4. Lovecraft Country

Zaujímavý a ambiciózny fantasy hororový seriál Lovecraft Country rozpráva príbeh mladého Atticusa (Johnathan Majors), ktorý sa v 50. rokoch vydáva s priateľmi na cestu po americkom juhu, aby našiel svojho nezvestného otca. Na ceste sa bude musieť popasovať nielen so všadeprítomným rasizmom, ale aj s nadprirodzenými potvorami.

A ako s tým všetkým vlastne súvisí tvorba kultového hororového spisovateľa H. P. Lovecrafta? Lovecraft Country je rozhodne fajn kúsok, hoci nadšené recenzie z Ameriky predsa len nezdieľame. Seriálu ale nechýba pôsobivá dobová atmosféra, fajn herci a postavy a celkom zaujímavý príbeh.

5. Away

Netflix sa v posledných dňoch vytasil aj s kvalitným sci-fi seriálom Away. Hlavnou postavou je astronautka Emma Green (Hilary Swank), ktorá sa stane veliteľkou misie na Mars. Na Zemi musí zanechať svojho manžela aj dcéru. Seriál nesie na svojich pleciach hlavne výborná Hilary Swank, ale ani ostatní herci nezaostávajú.

Celkovo ide o zaujímavý pohľad na kolonizáciu Marsu, v ktorom nechýbajú silné emócie a prepracovaná psychológia postáv.

6. Curon

Taliansky fantasy seriál Curon patrí k trochu nenápadným dielam, ale rozhodne sa oplatí venovať mu pozornosť. Hlavnými hrdinami sú súrodenci-dvojčatá Daria (Margherita Morchio) a Mauro (Federico Russo), ktorí sa po rokoch vracajú do svojej domovskej dedinky. Čaká tu však na nich smrteľné nebezpečenstvo.

Seriál sa môže pochváliť skvelou atmosférou, solídnymi hercami a zaujímavo sa rozvíjajúcim príbehom, v ktorom nie je núdza o nejedno prekvapenie. Fajn.

7. The Idhun Chronicles

V prípade španielskej animovanej minisérie The Idhun Chronicles ide tiež o pomerne prehliadaný titul, ale milovníci fantasy si pri ňom prídu na svoje. Príbeh sa odohráva v magickom svete menom Idhun, ktorého sa zmocní zlý čarodejník. Niekoľkým obyvateľom sa podarí utiecť na Zem, ale zdá sa, že ani tam nebudú v bezpečí.

Seriál má len päť dielov (dohromady len niečo vyše dvoch hodín), takže sa dá pozrieť na jeden dúšok. Poteší kvalitná animácia (ladená do štýlu anime) a zaujímavo vykreslený svet.

8. Locke & Key

Mix fantasy a hororu Locke & Key rozohráva zaujímavý príbeh otca troch detí, ktorý je za podivných okolností zavraždený. Jeho deti sa tak nasťahujú do otcovho domu, zisťujú však, že stavba skrýva hrozivé tajomstvo. Locke & Key je výborne natočený seriál s fungujúcou hororovou atmosférou a technickou kvalitou. Komiksovej predlohe rozhodne žiadnu hanbu nerobí.

9. Warrior Nun

Akčný fantasy seriál Warrior Nun tiež patrí k zaujímavým novinkám posledných mesiacov. Hlavnou hrdinkou je tínedžerka Ava (Alba Baptista), ktorá zistí, že disponuje nadprirodzenými schopnosťami. Pridá sa k skupine tajnej sekty drsných mníšok a vydáva sa na lov démonov.

Warrior Nun stojí hlavne na celkom zaujímavom nápade (koľko máme seriálov s mníškami-akčnými hrdinkami?) a je celkom dobre spracovaná aj po technickej stránke. Pozitívne kritiky sú teda zaslúžené a sme radi, že sa seriál dočká aj druhej série.

10. Wizards: Tales of Arcadia

Oscarový Guillermo del Toro sa opäť vrhol na animovaný seriál a dopadlo to skvele! Wizards: Tales of Arcadia je záverečnou časťou trilógie Tales of Arcadia, ktorú tvoria seriály Trollhunters a 3Below. 

V príbehu sa stretneme s mimozemšťanmi, trollmi a mágmi, ktorí sa chystajú na poslednú bitku, aby zachránili svoj magický domov. Seriál zožal nadšené kritické ohlasy, ktoré chválili animáciu, komplexný príbeh, humor aj výborné postavy. Chvála to bola rozhodne zaslúžená, a aj my ti Wizards: Tales of Arcadia vrelo odporúčame!

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Potápač si spravil selfie s najväčšou chobotnicou na svete

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME