Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

Nevieš si nájsť životnú lásku? Pomôžeme ti začať komunikáciu na zoznamke

Tvoje šance môžu výrazne stúpnuť.

Nie si typ človeka, ktorý sa len tak niekomu prihovorí v bare alebo na diskotéke. Zároveň si však dostatočne odvážny/a na to, aby si sa zaregistroval/a na internetovej zoznamke. Akurát nevieš, ako začať komunikovať s novými ľuďmi.

Osloviť cudzinca alebo cudzinku a zároveň zaujať je istým spôsobom matematika. Dôležitú rolu zohráva niekoľko premenných, ktoré do seba jednoducho musia zapadnúť. Ak to klapne, môže z toho byť naozajstná láska. Pripravili sme si pre teba niekoľko tipov a rád, ktoré by si si mal prečítať predtým, ako sadneš za svoj počítač.

Musíš ovládať gramatiku

Pravopis jednoducho musíš ovládať. Bola by veľká hanba, keby sa v správach objavili hrúbky a iné pravopisné chyby. Rovnako sa vyhni vulgarizmom a slangovým slovám. Možno ti to príde ako banalita, ale opak je pravdou. Veľké množstvo ľudí si na gramatike potrpí, a ak ju príliš dobre neovládaš, odradíš svoju budúcu potencionálnu lásku. Ak váhaš nad nejakým slovom, použi internet. Pár kliknutiami sa dopátraš k správnemu tvaru.

Vytvor si pútavý profil

Základom je pekná fotka. Nikto však nechce vidieť, ako si vyzeral/a pred desiatimi rokmi. Ten, s kým si píšeš, očakáva, že tak vyzeráš aj v súčasnosti. Rozhodne sa vyhni fotkám v spodnej bielizni alebo záberom z osláv. Profil vyplň informáciami, ktoré ťa vystihujú a nie sú klamlivé.

Nič neprikrášľuj, lebo ťa to môže dobehnúť. Zdôrazni svoje koníčky, záľuby a to, čím vynikáš. Môžeš pár vetami zhrnúť, akého partnera alebo partnerku hľadáš a čo očakávaš. Nebuď až príliš konkrétny, aby si toho druhého neodradil.

hľadanie lásky, vzťah, online zoznamka, tinder, online randenie, profil na zoznamke, vzťahové rady
Shutterstock

Nepíš všetkým to isté

Skôr, ako niekomu napíšeš, pozorne si prečítaj jeho profil. Dozvieš sa veľa zaujímavých a použiteľných informácií, na ktoré môžeš v konverzácii nadviazať. Ak má napríklad niekto rád zvieratá a ty tiež, využi to. Tento spôsob je omnoho efektívnejší oproti tomu, keby si každej osobe písal/a to isté. Po nejakom čase by ťa to začalo nudiť. Navyše by sa zrejme nedostavil žiadny úspech.

nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

Píš stručne a k veci

Na začiatku konverzácie by si mal/a nájsť správnu mieru, ako veľmi dlhé správy písať. Príliš krátke značia nezáujem. Rozsiahle litánie zase naznačujú, že patríš medzi ukecaných ľudí a je možné, že by sa ten druhý pri možnom vzájomnom stretnutí nedostal k slovu. Ak máš pocit, že otázky kladieš len ty a ten druhý iba odpovedá, hľadaj ďalej. Keď sa o niekoho zaujímaš, malo by to fungovať aj opačne.

Neopúšťaj sa

Žiadne depky a ani opúšťanie sa nad tým, aký je život nanič a ako sa ti nedarí. Si na zoznamke a chceš si nájsť nový zmysel života. A kto by asi tak chcel vedľa seba kôpku nešťastia? Číslom 0, slovom nikto. Buď pozitívne naladený/á, teš sa, že je pred tebou nová príležitosť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť