6. Svetovo najznámejší pôvodom americký výraz je O.K. Na druhom mieste sa umiestnila Coca-Cola.
7. Prečo sa na britských ostrovoch píše v slovách colour, flavour, behaviour, harbour či honour písmeno U a v Amerike nie? Jedna teória tvrdí, že písmeno U v progresívnejšej americkej angličtine prirodzene zmizlo ako nepotrebný prvok. Podľa inej teórie sa písmeno U prestalo písať, pretože sa v prvých amerických novinách platilo za každé jedno vytlačené písmeno osobitne. Čím bolo v texte menej písmen, tým menej stála tlač.
Podobný osud mali v Amerike aj slová ako doughnut, ktoré sa skrátilo z ôsmich písmen na donut s len piatimi písmenami, draught na draft alebo plough na plow.
8. Noah Webster, autor prvého slovníku americkej angličtiny z roku 1806, bol skutočným jazykovým reformátorom. Okrem iného si prial zjednodušiť písanie anglických slov. Ak by sa zachovali jeho inovátorské nápady, v Amerike by sa dnes slovo women písalo ako wimmen, tongue ako tung, machine ako masheen, believe ako beleev, soup ako soop či daughter ako dawter.
9. Už vieme, že medzi britskou a americkou angličtinou sú rozdiely. Ale ani americká angličtina nie je celkom jednotná. Jazykovedci v USA rozlišujú až 10 veľkých nárečových skupín, ktoré sa ešte ďalej delia na menšie skupiny.
10. Jedným z prvých hesiel amerického národa bolo latinské E pluribus unum, ktoré do slovenčiny prekladáme ako z mnohých jeden. Autorom je Vergílius, rímsky básnik z 1. storočia p. n. l. Spomínaná veta pochádza z jeho diela Moretum, ktoré je opisom prípravy šalátovej zálievky.