Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Nevyžiadané pohľady sú v Británii považované za obťažovanie. Jeden muž už skončil vo väzení

Nevhodné pohľady je polícia odhodlaná riešiť.


Nevhodné pohľady v londýnskom metre môžu ľudí dostať do väzenia. Ako píše portál LADbible, pokiaľ niekto bude na druhých zízať so sexuálnym motívom, pôjde o obťažovanie. Samosprávny orgán Transport for London chce týmto spôsobom bojovať proti obťažovaniu žien.

Medzi ďalšie jeho formy patrí obťažovanie na ulici a pokrikovanie rôznych narážok či nenápadné fotografovanie žien pod sukňou.

Shutterstock

„Sexuálne obťažovanie je forma násilia, najčastejšie zameraná na ženy a dievčatá vo verejných priestoroch,“ píše Transport for London vo vyhlásení. „Bezpečnosť žien a dievčat je pre nás absolútnou prioritou a táto nová kampaň je jedným z prvkov práce Transport for London, aby každý mohol cestovať s istotou.“

Jeden vinník už skončil vo väzení

Ďalej sa vo vyhlásení píše, že Transport for London chce prispieť k tomu, aby podobné správanie nebolo normalizované a brané ako niečo úplne bežné. Podľa nich je neakceptovateľné a „musia sa zabezpečiť všetky možné prostriedky, aby sa mu zamedzilo“.

Shutterstock

„Je prirodzené dívať sa na veci. Avšak je veľmi odlišné, keď na vás niekto zíza, posmieva sa vám, či má sexuálnu motiváciu,“ vysvetlila detektívka Sarah White. Dodala, že takéto správanie budú poctivo vyšetrovať.

Minulý mesiac sa im podarilo zadržať 26-ročného Dominicka Bullocka, ktorý nevhodnými pohľadmi obťažoval cestujúcu. Tá ho viackrát vyzvala, aby prestal, ale on ju nepočúval. Dokonca jej telom blokoval cestu k dverám. Odsúdili ho na 22 týždňov väzenia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť