Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Ľuďom sa tak nejako odjakživa vštepuje, že je dobré byť s niekým vo vzťahu. Dlhý manželský život je dávaný na piedestál. Kto by chcel napríklad na staré kolená ostať sám? Ak človek ostane single a odmietne vstúpiť do manželstva, podľa názoru väčšiny bude úplne sám a spoločnosť mu bude robiť maximálne kocúr.

A to je poriadne depresívna predstava, no nie? Tu by sa žiadalo dodať, že ide do veľkej miery o stereotypy a klišé, ktoré nemajú s realitou veľa spoločného. Potvrdzujú to napokon aj vedecké štúdie. Ľudia, ktorí ostanú nezadaní celý svoj život, majú dokonca tendenciu v starobe pociťovať nižšiu mieru osamelosti!

Shutterstock

Nezadaní ľudia sú vo väčšej psychickej pohode

Na základe štúdií vyšlo najavo, že ľudia vlastne nepotrebujú životného partnera na to, aby sa necítili sami. Môžu mať veľa priateľov či príbuzných, s ktorými vychádzajú dobre a necítia sa tak sami. Podľa sociológa Erica Klinenberga sa nezadaní ľudia oveľa viac socializujú a majú celkovo aktívnejší život. To ide ruka v ruke aj s ich psychickou vyrovnanosťou a väčšou pohodou.

Ľudia, ktorí ostali celý život single, majú pevnejšie priateľské vzťahy a sú si tiež bližší s ostatnými rodinnými príslušníkmi. Na druhej strane, tí, ktorí majú svoje rodiny, väčšinou nepestujú také plnohodnotné vzťahy so svojimi rodičmi či súrodencami. Nezadaní ľudia majú zároveň lepšie znalosti počítačového a internetového sveta a na sociálnych sieťach sa cítia ako ryby vo vode. Aj vďaka nim ostávajú v kontakte so svojimi blízkymi, kamarátmi, prípadne sa zoznamujú s novými ľuďmi.

Shutterstock

Dá sa tiež povedať, že nezadaní ľudia preferujú život bez partnera aj z toho dôvodu, že si vážia svoje súkromie a svoju slobodu.

Prečo by malo platiť, že vzťahy musia byť tou najdôležitejšou métou pre každého človeka?

Nezadaní ľudia majú väčšinou iné priority a je pre nich prvoradé venovať sa svojim koníčkom, vzdelávaniu a vôbec tomu, čo ich napĺňa. Aj vďaka tomu sú väčšinou pozitívnejšie naladení a vyskytuje sa u nich oveľa menej sklonov k negativizmu či pesimizmu.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.