Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Ľuďom sa tak nejako odjakživa vštepuje, že je dobré byť s niekým vo vzťahu. Dlhý manželský život je dávaný na piedestál. Kto by chcel napríklad na staré kolená ostať sám? Ak človek ostane single a odmietne vstúpiť do manželstva, podľa názoru väčšiny bude úplne sám a spoločnosť mu bude robiť maximálne kocúr.

A to je poriadne depresívna predstava, no nie? Tu by sa žiadalo dodať, že ide do veľkej miery o stereotypy a klišé, ktoré nemajú s realitou veľa spoločného. Potvrdzujú to napokon aj vedecké štúdie. Ľudia, ktorí ostanú nezadaní celý svoj život, majú dokonca tendenciu v starobe pociťovať nižšiu mieru osamelosti!

Shutterstock

Nezadaní ľudia sú vo väčšej psychickej pohode

Na základe štúdií vyšlo najavo, že ľudia vlastne nepotrebujú životného partnera na to, aby sa necítili sami. Môžu mať veľa priateľov či príbuzných, s ktorými vychádzajú dobre a necítia sa tak sami. Podľa sociológa Erica Klinenberga sa nezadaní ľudia oveľa viac socializujú a majú celkovo aktívnejší život. To ide ruka v ruke aj s ich psychickou vyrovnanosťou a väčšou pohodou.

Ľudia, ktorí ostali celý život single, majú pevnejšie priateľské vzťahy a sú si tiež bližší s ostatnými rodinnými príslušníkmi. Na druhej strane, tí, ktorí majú svoje rodiny, väčšinou nepestujú také plnohodnotné vzťahy so svojimi rodičmi či súrodencami. Nezadaní ľudia majú zároveň lepšie znalosti počítačového a internetového sveta a na sociálnych sieťach sa cítia ako ryby vo vode. Aj vďaka nim ostávajú v kontakte so svojimi blízkymi, kamarátmi, prípadne sa zoznamujú s novými ľuďmi.

Shutterstock

Dá sa tiež povedať, že nezadaní ľudia preferujú život bez partnera aj z toho dôvodu, že si vážia svoje súkromie a svoju slobodu.

Prečo by malo platiť, že vzťahy musia byť tou najdôležitejšou métou pre každého človeka?

Nezadaní ľudia majú väčšinou iné priority a je pre nich prvoradé venovať sa svojim koníčkom, vzdelávaniu a vôbec tomu, čo ich napĺňa. Aj vďaka tomu sú väčšinou pozitívnejšie naladení a vyskytuje sa u nich oveľa menej sklonov k negativizmu či pesimizmu.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť