Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Súdu vo Veľkej Británii pristál na stole pomerne bizarný prípad. Ako píše aj portál LADbible, v jeho centre je 41-ročný nezamestnaný muž Faiz Siddiqui. Ten sa rozhodol zažalovať svojich rodičov a domáhať sa tak od nich doživotnej finančnej podpory. Jeho rodičia sú už na dôchodku, sú ale bohatí a zrejme práve to chce Siddiqui využiť.

On sám pritom vyštudoval prestížnu univerzitu v Oxforde so špecializáciou na právo. Od roku 2011 je ale bez práce. Napriek tomu však rozhodne netrie biedu. Rodičia mu dovolili bývať v ich londýnskom byte v hodnote milióna libier (približne 1 166 806 eur) a každý týždeň mu na účet posielajú 400 libier (cca 466,72 eur).

Profimedia

Trápenie so synom

Jeho rodičia žijú v Dubaji a od syna nikdy žiadne peniaze nechceli. Nemusel im platiť nájomné za byt, dokonca mu pomáhali platiť účty a rôzne iné výdavky. Zdá sa ale, že Siddiquimu to nestačí. Spúšťačom jeho rozhodnutia dať celý prípad na súd zrejme bola hádka medzi ním a jeho rodičmi. Tí mu povedali, že ak nezmení svoje správanie, prestanú ho finančne podporovať.

Siddiqui pred súdom vyhlásil, že jeho žiadosť je oprávnená a finančnú podporu potrebuje kvôli svojim zdravotným problémom. Pokiaľ mu súd nevyhovie, bude to podľa neho zásah do jeho základných ľudských práv. Právnik Justin Warshaw, ktorý zastupuje mužových rodičov, sa vyjadril, že rodina je od svojho syna podobným spôsobom trápená už dlho. Svojho syna označili za „tvrdohlavého muža s veľmi ťažkou povahou“.

Profimedia

Žaloval aj svoju univerzitu

O podanie žaloby sa Siddiqui pokúšal už minulý rok, ale súd jeho žiadosť zmietol zo stola. Na ťahu je tak odvolací súd. Nie je to pritom prvýkrát, čo sa Siddiqui pokúšal touto cestou vydrankať od niekoho peniaze. V roku 2018 napríklad zažaloval svoju alma mater – Oxfordskú univerzitu a žiadal od nej milión libier. Dôvod?

Keď na nej študoval, nezískal ten najprestížnejší titul. Z toho viní „neuveriteľne zlý“ systém vzdelávania. Sťažoval sa aj na nedostatočne pripravených profesorov, ktorí mu podľa jeho slov zabránili získať lepšie známky. Ako náhradu škody si pýtal spomínaný milión libier. Súd jeho žiadosť zamietol s tým, že za jeho študijné výsledky môže on sám a na vine je jeho „nedostatok prípravy“ a „akademickej disciplíny“.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť