Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Súdu vo Veľkej Británii pristál na stole pomerne bizarný prípad. Ako píše aj portál LADbible, v jeho centre je 41-ročný nezamestnaný muž Faiz Siddiqui. Ten sa rozhodol zažalovať svojich rodičov a domáhať sa tak od nich doživotnej finančnej podpory. Jeho rodičia sú už na dôchodku, sú ale bohatí a zrejme práve to chce Siddiqui využiť.

On sám pritom vyštudoval prestížnu univerzitu v Oxforde so špecializáciou na právo. Od roku 2011 je ale bez práce. Napriek tomu však rozhodne netrie biedu. Rodičia mu dovolili bývať v ich londýnskom byte v hodnote milióna libier (približne 1 166 806 eur) a každý týždeň mu na účet posielajú 400 libier (cca 466,72 eur).

Profimedia

Trápenie so synom

Jeho rodičia žijú v Dubaji a od syna nikdy žiadne peniaze nechceli. Nemusel im platiť nájomné za byt, dokonca mu pomáhali platiť účty a rôzne iné výdavky. Zdá sa ale, že Siddiquimu to nestačí. Spúšťačom jeho rozhodnutia dať celý prípad na súd zrejme bola hádka medzi ním a jeho rodičmi. Tí mu povedali, že ak nezmení svoje správanie, prestanú ho finančne podporovať.

Siddiqui pred súdom vyhlásil, že jeho žiadosť je oprávnená a finančnú podporu potrebuje kvôli svojim zdravotným problémom. Pokiaľ mu súd nevyhovie, bude to podľa neho zásah do jeho základných ľudských práv. Právnik Justin Warshaw, ktorý zastupuje mužových rodičov, sa vyjadril, že rodina je od svojho syna podobným spôsobom trápená už dlho. Svojho syna označili za „tvrdohlavého muža s veľmi ťažkou povahou“.

Profimedia

Žaloval aj svoju univerzitu

O podanie žaloby sa Siddiqui pokúšal už minulý rok, ale súd jeho žiadosť zmietol zo stola. Na ťahu je tak odvolací súd. Nie je to pritom prvýkrát, čo sa Siddiqui pokúšal touto cestou vydrankať od niekoho peniaze. V roku 2018 napríklad zažaloval svoju alma mater – Oxfordskú univerzitu a žiadal od nej milión libier. Dôvod?

Keď na nej študoval, nezískal ten najprestížnejší titul. Z toho viní „neuveriteľne zlý“ systém vzdelávania. Sťažoval sa aj na nedostatočne pripravených profesorov, ktorí mu podľa jeho slov zabránili získať lepšie známky. Ako náhradu škody si pýtal spomínaný milión libier. Súd jeho žiadosť zamietol s tým, že za jeho študijné výsledky môže on sám a na vine je jeho „nedostatok prípravy“ a „akademickej disciplíny“.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.