Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa
Zdroj: ©TASR

Nezanechali po sebe žiadnu stopu. Toto je 8 záhadných prípadov zmiznutí ľudí na Slovensku

8 zmiznutých Slovákov, po ktorých stále pátra polícia.

Žili, pracovali, mali rodiny a priateľov… a potom bez stopy zmizli. Prípady podivných a záhadných zmiznutí, žiaľ, neobchádzajú ani Slovensko. Niekoľko článkov na túto tému sme ti už, napokon, priniesli.

Nižšie ti predstavíme 8 ďalších Slovákov, ktorí zmizli za podivných okolností. Niektorí z nich sú nezvestní už dekády, iní niekoľko rokov. Pokiaľ máš o nich akékoľvek informácie, tak určite kontaktuj políciu na čísle 158.

1. Jozef Barus

Jozef Barus patrí k najdlhšie nezvestným Slovákom, je totiž nezvestný už 25 rokov. Narodil sa v roku 1958, bez stopy zmizol 2. septembra 1997. Mal vtedy 39 rokov. Naposledy bol videný v reštaurácii Veľvyslanectva SR v Moskve. Barus bol podnikateľ, obchodoval v krajinách strednej Ázie. Bol predstaviteľom púchovskej firmy Matador, ktorá pôsobila v uzbeckom Taškente.

Krátko pred zmiznutím mal rokovanie s obchodným partnerom, ktorý ho následne odviezol na letisko. Podľa neskoršieho vyšetrovania sa ukázalo, že Barus do svojho lietadla nenastúpil a zmizol aj jeho kolega menom Ruslan. Vyskytli sa špekulácie, že jeho zmiznutie mohlo súvisieť s jeho obchodnými aktivitami, nič bližšie sa však v tejto veci nepodarilo odhaliť.

NAJDLHŠIE NEZVESTNÍ SLOVÁCI – JOZEF BARUSZačíname krátky seriál o najdlhšie nezvestných osobách. Dnes je tu prvá…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, April 4, 2018

2. Milan Csalfa

Medzi najdlhšie nezvestných Slovákov patrí aj Milan Csalfa. Narodil sa v roku 1967 a je nezvestný od 14. októbra 1996. Jeho zmiznutie ohlásila na polícii jeho matka. Podľa nej Csalfa 12. októbra odišiel autom do Kráľovského Chlmca spolu s kamarátom Jánom Stankom.

Odvtedy o nich nie sú žiadne správy. Ich auto sa našlo vo Veľkých Kapušanoch pred rodinným domom. Vyšetrovanie však preukázalo, že Csalfa aj Stanko boli svedkami násilného trestného činu. V prípade sú silné indície, že sa stali obeťami mafiánskej skupiny Júliusa Tótha. S najväčšou pravdepodobnosťou sú dnes už mŕtvi, hoci polícia ich stále vedie ako nezvestných.

NAJDLHŠIE NEZVESTNÍ SLOVÁCIMeno: Milan CsalfaDátum narodenia: 14.03.1967Nezvestný od: 14.10.1996Detaily…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, April 9, 2018

3. Martin Štofej

Martin Štofej sa narodil v roku 1975, žil v obci Brekov v okrese Humenné. Zmizol 5. októbra 2010 vo veku 35 rokov. Jeho prípad je zvláštny tým, že v ňom absentujú akékoľvek stopy. Vie sa len to, že Štofej v osudný deň opustil svoj byt a vydal sa na neznáme miesto.

Odvtedy ho nikto nevidel, neozval sa ani rodine či blízkym. Polícii sa po Štofejovi nepodarilo nájsť ani tú najmenšiu stopu či náznak, kde by mohol byť. Polícia apeluje na ľudí, ktorí o ňom majú nejaké informácie, aby sa na ňu obrátili.

Martin ŠTOFEJ- nar. 01.10.1975, trv. bytom Brekov 158, okr. HumennéMartin je nezvestný od 05.10.2010. V tento deň…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, April 22, 2021

Mohlo by ťa zaujímať:

Zľahla sa po nich zem. 9 záhadných a mrazivých prípadov zmiznutí ľudí na Slovensku (2. časť)

4. Soňa Tóthová

Rovnako záhadne zmizla aj Soňa Tóthová z Jelenca v okrese Nitra. Stalo sa to 23. marca 1997, keď mala 22 rokov. Podľa polície odišla vo večerných hodinách (asi o ôsmej večer) z miesta trvalého bydliska. Tóthová je 170 centimetrov vysoká, štíhlej postavy, s hnedými očami a s krátkymi kučeravými vlasmi.

Polícia spočiatku uvádzala, že Tóthová sa rodine už viac neozvala, ale napokon potvrdila, že v máji 1997 telefonovala svojej matke. O čom rozhovor bol, nie je známe, ale bol to jej zároveň posledný kontakt s kýmkoľvek. Soňa Tóthová je nezvestná už 25 rokov.

NAJDLHŠIE NEZVESTNÍ SLOVÁCI – SOŇA TÓTHOVÁOdišla z miesta trvalého bydliska dňa 23.3.1997 vo večerných hodinách asi o…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Tuesday, June 12, 2018

5. Peter Hirják

Peter Hirják sa narodil v roku 1970 a nezvestný je od 11. septembra 2009. Mal vtedy 39 rokov. Žil v Humennom, kde ho tiež naposledy videli. Podľa polície v deň svojho zmiznutia telefonoval s neznámou osobou, s ktorou si pravdepodobne dohodol schôdzku. Následne odišiel z miesta svojho bydliska na svojom aute na neznáme miesto.

Domov sa už nevrátil a nekontaktoval ani nikoho zo svojich blízkych. Jeho auto sa o dva dni neskôr našlo zaparkované a zamknuté v Humennom. Hirják je asi 182 centimetrov vysoký, strednej postavy, má krátke hnedé vlasy. Naposledy mal oblečené šedo-hnedé tričko, nohavice zeleno-vojenskej farby a sivomodré botasky Adidas.

Peter HIRJÁK- nar. 29.03.1970, trv. bytom Humenné, Ul. Jasenovská č.39Peter je nezvestný od 11.09.2009, kedy …

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, April 22, 2021

6. Marek Nitkulinec

Marek Nitkulinec sa narodil v roku 1974 a nezvestný je od 10. apríla 2002. Aj jeho prípad je podivný tým, že po sebe nezanechal žiadnu stopu. Pôsobilo to, akoby sa proste vyparil vo vzduchu. V daný aprílový deň proste odišiel zo svojho bytu v Humennom a už sa nevrátil.

Polícii sa nepodarilo zistiť, prečo vlastne byt opustil, a nevedia ani, kam mal namierené. Odvtedy sa nikomu neozval a všetky pokusy vypátrať ho viedli do slepej uličky.

Marek NITKULINEC- nar. 26.04.1974, trv. bytom Humenné, Pod Krámovou č.7Polícia vykonáva pátranie po Marekovi od…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, April 22, 2021
Ľudia, ktorým vypršala dohoda o mlčanlivosti, prezrádzajú svoje pracovné tajomstvá

Odporúčame prečítať:

Ľudia, ktorým vypršala dohoda o mlčanlivosti, prezrádzajú svoje pracovné tajomstvá

7. Miroslav Ondrej

70-ročný Miroslav Ondrej pochádza z Bratislavy. Naposledy tam bol videný 29. augusta 2021. Podľa polície v ten deň odišiel z domu okolo siedmej ráno, aby sa vybral na prechádzku.

Muži zákona uviedli, že sa mohol pohybovať v okolí Draždiaka, Dunaja, v Sade Janka Kráľa, Marianky, Horského parku či v petržalských lesíkoch. Domov sa mal vrátiť o dvanástej hodine, ale nestalo sa tak. Pokusy skontaktovať sa s ním pomocou mobilu k ničom neviedli. Ondrej prekonal štyri onkologické ochorenia, kvôli ktorým mu museli odstrániť kosť na pravom líci a polovicu jazyka. Jeho manželka tak upozornila, že sa mu ťažko rozpráva a je mu zle rozumieť.

Shutterstock

Mal so sebou malú pánsku tašku s dvoma fľašami vody, doklady aj kľúče. Na sebe mal bledomodrý sveter na zips, tenkú šuštiakovú bundu s kapucňou, modré tenisky a modrú šiltovku. Do pátrania sa zapojilo aj viacero dobrovoľníkov, ale Ondreja sa im nepodarilo nájsť. Pri hľadaní ale náhodou našli telo 35-ročnej neznámej ženy. Polícia v tejto veci začala trestné stíhanie.

8. Ján Habovčík

79-ročný Ján Habovčík žil v rodinnom dome v bratislavskej mestskej štvrti Prievoz s družkou Helenou Haladovou. Zmizol v roku 2002 a jeho blízki a polícia predpokladajú, že už nežije. Existuje podozrenie, že sa stal obeťou bytovej mafie.

Jeho dom v roku 1999 za 580-tisíc korún kúpila bratislavská realitná kancelária. Habovčíka v tomto prípade zastupoval nemenovaný muž. Realitný maklér vraj samotného Habovčíka nikdy nevidel a peniaze odovzdával zástupcovi. Ten ale tvrdil, že ich nikdy nedostal. Neskôr sa tiež zistilo, že Habovčíkov podpis bol sfalšovaný.

Habovčíkovo zmiznutie pritom nie je jediné. Už v roku 1999 zmizla jeho družka, neskôr aj Viliam Andrášik, ktorého dom po zmiznutí bol predaný. Polícia v prípade Habovčíka začala trestné stíhanie za vraždu, ale nikoho neobvinila. Dodnes sa tiež nenašlo ani Habovčíkovo telo.

POSLEDNÁ NÁDEJ: NAŠA NOVÁ KAMPAŇ, DO KTOREJ SA MÔŽETE ZAPOJIŤ AJ VY A POMÔCŤ NÁJSŤ DLHODOBO NEZVESTNÉ OSOBYJÁN…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, February 16, 2022

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť