Nezaočkuj sa, aspoň zarobíme. Fiktívne pohrebníctvo vytiahlo proti antivaxerom čierny humor

Reklamná spoločnosť sa rozhodla motivovať ľudí k očkovaniu drsnejším humorom.

Zdroj: BooneOakley / twitter.com

Zmysel pre čierny humor síce nemá každý, ale asi netreba zdôrazňovať, že ľuďom v ťažkých situáciách pomáha a môže tiež veľmi presne upozorniť na nejaký pálčivý problém. Ako uvádza portál LADbible, drsnejší humor kvitne aj v súčasnej dobe, keď svet stále zápasí s pandémiou koronavírusu.

Vzhľadom na to, že už máme k dispozícii vakcíny, je však tento boj aspoň o niečo jednoduchší. Žiaľ, stále existuje dosť ľudí, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať, lebo uverili konšpiráciám na internete a boja sa, že ich cez čipy vo vakcíne bude sledovať Bill Gates. Títo ľudia si ale neuvedomujú, že svojou hlúposťou ohrozujú nielen seba, ale aj všetkých naokolo. V americkom meste Charlotte sa im to teda rozhodli pripomenúť originálnym spôsobom.

Nezaočkuj sa, aspoň zarobíme, hlása pohrebná služba

Po uliciach mesta totiž začalo jazdiť nákladné auto s veľkým nápisom „Nedajte sa zaočkovať“. Niekto by si možno myslel, že ide o vyjadrenie názoru nejakého poblázneného antivaxera. Pri pohľade nižšie však padne do očí iný nápis, ktorý robí reklamu pohrebníctvu Wilmore Funeral Home. Logika je teda jasná: nedaj sa zaočkovať, zomri a pohrebníctvo na tebe aspoň zarobí. Možno je to trochu drsné, ale čierny humor taký skrátka býva.

Pravdou ale je, že spoločnosť menom Wilmore Funeral Home v skutočnosti neexistuje. Ide totiž o vtip reklamnej agentúry BooneOakley, ktorá chce týmto spôsobom dať ľuďom signál, aby neverili rôznym šarlatánom na internete a dali sa zaočkovať.

„Mal som pocit, že obyčajná reklama už nefunguje. Také tie tradičné odporúčania ako Dajte sa zaočkovaťalebo ‚Dôverujte vakcíne‘,“ povedal riaditeľ BooneOakley David Oakley. „Takže sme na to išli z odlišnej perspektívy a rozhodli sa trochu ľudí šokovať.“

Dodal, že ich hlavným cieľom bolo, aby ľudia proste dali na odporúčania odborníkov a verili vakcínam. Rolu zároveň hrala frustrácia z toho, že ľudia odmietajú očkovanie, hoci je to jediná cesta ako pandémiu poraziť. Oakley zmienil, že ak sa kvôli ich čiernohumornému odkazu zaočkuje aspoň jeden človek, tak to bude považovať za úspech.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Silné drámy, mrazivý horor či čierna komédia. 10 filmov, ktoré Netflix pridal do svojej ponuky


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME