Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Koronavírus spôsobuje medzi ľuďmi naozaj zvláštne reakcie. Okrem toho, že ľudia nakupujú v panike ako besní, situácie sú miestami natoľko vyhrotené, že sa dokonca v obchodoch hádajú, niekde aj bijú.

Možno si niektorí z nás pomyslia, že to sa môže stať len v zahraničí, opak je však pravdou – ani slovenské obchody nie sú už také bezpečné ako kedysi. Na internete sa objavujú videá rôznych konfliktov, ktoré vznikajú kvôli nedostupnému tovaru. 

Nielen na Slovensku ľudia podliehajú panike

Zatiaľ čo sa smejeme na tom, ako ľudia vykupujú obchody a regály s múkou a ryžou sú prázdne, podobné situácie sa odohrávajú aj na opačnej strane sveta. Netušíme, či máme nejaké iné informácie, no pokiaľ vieme, koronavírus sa prejavuje kašľom a horúčkou, podobá sa teda chrípke.

Nikto nikde nezmienil niečo o tom, že by však tento vírus spôsoboval nejaké zažívacie problémy. Preto je len ťažké pochopiť potrebu ľudí nakupovať toaletný papier v desiatkach. Je to asi také nepochopiteľné ako zbesilé nákupy múky. Čo budú tí ľudia robiť, piecť “lívanec na půl hektáru?“

Dve ženy a balíček toaletného papiera

Najčastejšie vidíme bitky medzi regálmi obchodov počas obrovských výpredajov, inak bývajú obchody celkom bezpečné miesta. Momentálne si však pri prepuknutej panike kvôli koronavírusu nemôžeš byť istý ničím. Podobne to bolo aj v prípade týchto dvoch žien, ktoré doslova stratili rozum, keď sa rozhodli v obchode pobiť kvôli toaletnému papieru.

Najlepšie na tom je, že sa to všetko podarilo zachytiť istému Brianovi, ktorý video pridal na Twitter. Samozrejme, že video na seba nenechalo dlho čakať a ľudia naň reagovali. Niektorí sa čudujú, prečo sa dve dospelé ženy bijú kvôli toaletnému papieru, iní sa zamysleli nad tým, že sa asi doslova pos*ali z koronavírusu.

Ľudia si myslia, že #COVID19 je hnačka?

OMG, hanbím sa za to, že som Austrálčan. Biť sa kvôli toaletnému papieru. Hlúpe! Najvtipnejšia vec je, že v panike nakupujú toaletný papier kvôli koronavírusu a dostali sa do fyzického kontaktu. Kto povedal, že jedna z nich nie je práve nakazená vírusom?

Medzičasom sa situácia vyhrotila aj na Slovensku

Na internete sa dnes objavilo video zo Slovenska, ktoré zobrazuje veľmi podobnú situáciu, aká sa odohrala aj v Austrálii. Tu sa ženy nebijú kvôli toaletnému papieru, ale hádajú sa v obchode kvôli mydlu. Hádka vyeskalovala dokonca k menšej fyzickej potýčke.

Rovnako ako pri videu z Austrálie, ani tu nezostalo v komentárovej sekcii ticho. Istá Dominika to pod videom zhrnula úplne presne: „Ľudí na Slovensku neničí koronavírus, ale sprostosť.“


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť