Nezmyselné činnosti, ktoré robíme, keď sa treba učiť

Pretože aj Youtube tutoriál na štrikovanie je vtedy dôležitejší a pútavejší

Po lete znova nastal čas učiť sa či aspoň psychicky sa pripravovať na priebežné testy. Okrem toho sa na nás valia zadania na vypracovávanie seminárok a rôznych prezentácií, ku ktorým len psychická príprava nestačí, ale vyžadujú skutočnú krvopotnú činnosť. No a čo nastáva v živote mladého študenta, keď si konečne odhodlaný sadne k notebooku s cieľom pustiť sa do práce? Prokrastinácia. Študentova dôverne známa spoločníčka, až dovtedy, kým mu nezačne horieť za prdelou.

1. Videá

Youtube je v takýchto situáciách naozaj bezodná studnica. Možno si si pôvodne len išiel pustiť nejakú hudbu do pozadia a pokúsiť sa naštartovať svoje sústredenie pomocou „concentration and motivation music“, no čo čert nechcel, zaujal ťa návrh na video v bočnom paneli. A tak si za dve a pol hodiny pri videu „Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemuhwem Osas“ uvedomíš, že si sa namiesto písania seminárky dozvedel, ako vyrobiť sliz bez lepidla, pozrel si si výber najlepších nachytávok a failov, odhalil si pozadia dvanástich konšpiračných teórií a pozrel si niekoľko trailerov na najnovšie filmy.

2. Upratovanie

Vždy zaberie. A vždy pri situáciách, keď je treba niečo robiť do školy, je na upratovanie ten najvhodnejší čas. Či už je to kompletný servis pozostávajúci z utierania prachu a vysávania aj na miestach a v rohoch, ktoré boli roky zabudnuté, umývanie riadu alebo úplné vyhádzanie skrine a triedenie vecí. Aká je to len vtedy zábava. No víťazom a svätým grálom v prokrastinácii upratovaním sú šuplíky. Šuplíky s haraburdami, ktoré sme tam odkladali po veľmi dlhý čas. A ver tomu, že pri vypracovávaní práce napríklad na tému „Meranie úspešnosti štrajkov vo verejnom sektore na Slovensku za pomoci použitia kvalitatívnej komparatívnej analýzy“, či iný šťavnatý výmysel našich profesorov, nastal ten správny čas ho otvoriť.

giphy,com (https://giphy.com/gifs/cleaning-clean-HIrYP4RI9DpLy)

3. Jedlo a varenie

Musíš sa ísť predsa najesť, musíš dodržiavať pravidelné stravovanie. A prečo si neuvariť niečo poriadne? Nemôžeš predsa stále jesť polotovary alebo fast food. Nevadí, že večer s kamošmi kebab zapíjaš pivom. A samozrejme pri jedení si dopraješ na chvíľu pauzičku a nebudeš pozerať na učebné materiály.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/k%C3%A1va-k%C3%A1vov%C3%A9-zrn%C3%A1-popolud%C5%88aj%C5%A1%C3%AD-%C4%8Daj-563797/)

4. Sociálne siete

Jedny z najznámejších žrútov času súčasnosti nemôžu v tomto zozname chýbať. Tvoria totiž pravdepodobne tú najväčšiu časť z celej prokrastinácie. Pretože len z malého nahliadnutia „čo je nové“ sa stáva celovečerné scrollovanie, či nahliadanie každé dve minúty a 23 sekúnd.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/media-social-smartphone-atZII8NmbPGw0/)

5. Sedenie na záchode

Samozrejme, toto je činnosť, ktorú keď musíš, tak musíš. No prečo tam v čase, keď sa máš učiť alebo robiť prácu stále sedíš aj 20 minút po tom, ako si musel?!

giphy,com (https://giphy.com/gifs/nobodiestv-tv-land-tvland-3oKIPmuUNHXSG8mWLC/)

6. Hry v mobile či na pc

Pretože pochopenie hry „Míny“ sa práve stalo zmyslom tvojho života.

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Minesperfect_windowsxp.png)

7. Seriály

Nikdy nekončiaca závislosť menom seriály. Ak raz začneš, už sa ich nikdy nezbavíš, pretože ti nebude stačiť jeden seriál a nebude ti stačiť pozrieť si jeden diel. Niekedy ti nebude stačiť ani jedna séria. A ten skľučujúci srdce trhajúci pocit, keď sa séria (napínavo) skončí a ty musíš čakať mesiace na ďalšiu.. No keďže klin sa klinom vybíja, nájdeš si náhradu v podobe iného, zatiaľ nepozretého seriálu. A tak len pokračuješ v bludnom kruhu. Najlepšie na tom celom je, že väčšina seriálov začína znova so svojimi novými dielmi teraz, keď zasa začala škola. Prečo, vesmír, prečo?!

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/kimstovring/15700070751/in/photostream/)

8. „Zaslúžim si oddych“

Už si predsa spravil titulnú stranu práce a napísal tri riadky textu. Fuh, dalo to zabrať. Treba si trošku oddýchnuť a vyskúšať niečo z vyššie spomínaných činností.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-diev%C4%8Da-pekn%C3%BD-pre%C4%8D%C3%ADtajte-si-2197947/)

9. „Kašlem na to, idem na pivo.“

Ten moment, kedy vzdáš dokonca aj prokrastináciu. Väčšinou to stojí za to. Tak či tak vždy nastane ten moment, kedy ti začne horieť za prdelou a práce z teba len tak vypadnú.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thechive-lol-drunk-alcohol-xT9DPGIJRNW67CN8Tm/)

Titulná fotka: flickr.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
64
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 vecí, ktoré robíš doma a vaši by ťa za to najradšej zabili

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME