Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Po nemenovanej 47-ročnej Američanke bolo od 25. novembra 2020 vyhlásené pátranie. Ako píše aj portál Daily Mail, polícii sa podarilo nájsť len jej červený sedan v blízkosti kaňonu Diamond Fork v Utahu. Po žene ale nebolo ani stopy. Mesiace ubiehali a policajtom sa ju stále nedarilo vypátrať.

Napokon sa na nich šťastie usmialo len pred niekoľkými dňami. Keď sa ale dozvedeli, kde žena posledných 6 mesiacov strávila, len nechápavo krútili hlavami. Američanka totiž žila priamo v kaňone. Našla v ňom opustený stan, v ktorom sa skrývala pred počasím a kde si ukladala svoje zásoby.

Vraj chcela byť sama

Živila sa rôznymi bylinami, trávou a plodmi, ktoré v kaňone rástli, vodu mala z blízkej rieky. Teploty sa v tejto oblasti počas zimy často pohybujú pod bodom mrazu, ale žene to, zdá sa, neprekážalo. Dokázala sa bez problémov prispôsobiť. Policajtom tvrdila, že potrebovala byť nejaký čas sama a nechcela byť v spoločnosti ľudí.

Keďže sa však prišlo na to, že trpí viacerými psychickými chorobami, muži zákona ju odviezli do nemocnice. Policajti ju popísali ako tichú a zmienili sa, že na nich pôsobila ako samotárka. Samotný interiér stanu bol udržiavaný a čistý, rovnako ako jeho bezprostredné okolie.

Shutterstock

Policajný dôstojník Spencer Cannon sa pre portál Daily Mail vyjadril, že nechápe, ako mohla žena v takých podmienkach prežiť. „Počas 30 rokov, čo pracujem ako policajt, som ešte nič také nevidel. Prežiť v takých podmienkach je niečo neuveriteľné,“ povedal.

Polícia tiež uviedla, že žena nespáchala žiadny trestný čin, a keď ju lekári prepustia z nemocnice, môže sa k svojmu stanu vrátiť. Jej rodina po nej ale pátranie nevyhlásila, do hľadáčika polície sa dostala, keď lesná správa objavila jej opustené auto. Podľa dostupných informácií sa žena naozaj plánuje do kaňonu vrátiť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť