Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Nezvestnú osobu hľadali v horách celú noc. Opakované telefonáty ignorovala, lebo prichádzali z neznámeho čísla

Pátranie malo napokon dobrý koniec.


Pátranie viazlo, pretože nezvestná osoba nezdvihla mobil. Podivný prípad sa pred niekoľkými dňami odohral v americkom Colorade. Ako píše portál CNN, polícia a záchranári prijali správu, že osoba, ktorá nebola identifikovaná, si vyšla na výlet na horu Mount Elbert a nevrátila sa z neho.

Na túru vraj vyrazila o deviatej ráno, pričom o ôsmej večer od nej stále neprišla žiadna správa. Záchranári teda urobili prvý a logický krok: pokúsili sa hľadanej osobe zavolať na mobil. Tá však nedvíhala. Rozbehlo sa teda hľadanie, pričom záchranári sa najprv zamerali na oblasti, kde dochádza k častému zablúdeniu turistov. Nič ale neobjavili.

Shutterstock

Pátranie malo šťastný koniec

Stratená osoba sa vrátila až o 9:30 ráno. Podľa svojich slov zablúdila a v noci nedokázala nájsť správnu cestu. „Správnu trasu hľadala celú noc,“ uviedli záchranári na Facebooku, „avšak vždy zle odbočila. Približne po 24 hodinách konečne našla svoje auto. Vôbec netušila, že ju hľadajú záchranári. Osoba ignorovala opakované telefonáty, pretože nespoznávala telefónne číslo.“

Záchranári dodali, že pokiaľ sa ľudia chystajú do hôr, nech vždy dvíhajú telefóny. „Môže to byť náš tím, ktorý chce vedieť, či ste v poriadku,“ dodali.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.