Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Nezvestnú osobu hľadali v horách celú noc. Opakované telefonáty ignorovala, lebo prichádzali z neznámeho čísla

Pátranie malo napokon dobrý koniec.


Pátranie viazlo, pretože nezvestná osoba nezdvihla mobil. Podivný prípad sa pred niekoľkými dňami odohral v americkom Colorade. Ako píše portál CNN, polícia a záchranári prijali správu, že osoba, ktorá nebola identifikovaná, si vyšla na výlet na horu Mount Elbert a nevrátila sa z neho.

Na túru vraj vyrazila o deviatej ráno, pričom o ôsmej večer od nej stále neprišla žiadna správa. Záchranári teda urobili prvý a logický krok: pokúsili sa hľadanej osobe zavolať na mobil. Tá však nedvíhala. Rozbehlo sa teda hľadanie, pričom záchranári sa najprv zamerali na oblasti, kde dochádza k častému zablúdeniu turistov. Nič ale neobjavili.

Shutterstock

Pátranie malo šťastný koniec

Stratená osoba sa vrátila až o 9:30 ráno. Podľa svojich slov zablúdila a v noci nedokázala nájsť správnu cestu. „Správnu trasu hľadala celú noc,“ uviedli záchranári na Facebooku, „avšak vždy zle odbočila. Približne po 24 hodinách konečne našla svoje auto. Vôbec netušila, že ju hľadajú záchranári. Osoba ignorovala opakované telefonáty, pretože nespoznávala telefónne číslo.“

Záchranári dodali, že pokiaľ sa ľudia chystajú do hôr, nech vždy dvíhajú telefóny. „Môže to byť náš tím, ktorý chce vedieť, či ste v poriadku,“ dodali.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť