Nezvyčajné kaviarne po celom svete, ktoré si okamžite zamiluješ

Ihneď by sme šli všetky navštíviť

Internet nedávno obleteli fotografie kaviarne v Soule s netradičným vzhľadom. Vyzerá ako vytrhnutá z komiksu. Je totiž inšpirovaná kórejským televíznym hitom „W – Two Worlds“ od Lee Jong-suk a Han Hyo-joo, v ktorom postavy vstupujú do fantasy sveta. Kaviareň by ulahodila nielen milovníkom umenia a komiksov, kreslený je interiér, nábytok, doplnky, a tiež šálky a všetko čo ku kaviarni patrí.

Návšteva tejto kaviarne by ťa vyšla poriadne draho, nachádza sa v Južnej Kórei, konkrétne v Soule, v populárnej štvrti Yeonman-dong. Nazýva sa Yeonnam-dong 239-20 a jej meno je vlastne adresa, kde sa kaviareň nachádza. Keďže kaviareň tak skoro nenavštíviš, môžeš si užiť aspoň fotografie jej interiéru.

s_a_y_a_p_i (https://www.instagram.com/p/BcPQhgMAkxX/?taken-by=s_a_y_a_p_i)
mirasgarden • (https://www.instagram.com/p/BaDebgsjSRx/?taken-by=mirasgarden)
yonrica_p • (https://www.instagram.com/p/BdxIE40leed/)

Výzorovo podobná tejto kaviarni je aj jedna singapurská, ktorá je inšpirovaná príbehom Malého princa. Volá sa The Little Prince Creamery a je podobne čierno-bielo pomaľovaná ako tá predchádzajúca zo Soulu. Na stenách sa nachádzajú ilustrácie, ktoré ti budú pripomínať viacero príbehov z tejto nezabudnuteľnej knižky. Samotné knižky samozrejme nechýbajú na každom mieste v kaviarni.

thesmartlocal.com
thesmartlocal.com

Na celom svete sa však nájde oveľa viac zaujímavých kaviarní, ktoré stoja za spomenutie. Mačacie kaviarne, ktorých máme aj na Slovensku niekoľko, už možno považovať za normálne. Mnohých fanúšikov geek kultúry by potešila kaviareň The Wormhole Coffee Shop v Chicagu. Kaviareň sa môže pochváliť rôznymi elementmi z filmov ako napríklad Star Wars alebo Ghostbusters. Stredobodom kaviarne, ktorý zaujme každého návštevníka je interiér, ktorý je upravený tak, aby sa podobal automobilu z filmu Back to the Future.

Facebook The Wormhole
Facebook The Wormhole

Jedna z ďalších kaviarní, žiaľ znova na druhom konci sveta sa nachádza v Japonsku. Do tej by však chcelo ísť asi viacero z nás. Kaviareň Hammock Cafe je založená na tom, že všade sú hojdacie siete. Siete sú rozmiestnené v skupinkách po troch až štyroch, prípadne sa nájdu aj nejaké pre sólo návštevníkov, ktorí si chcú užiť trochu času osamote. Návšteva je však obmedzená na maximálne 90 minút, čo je pochopiteľné – čašníkom by sa návštevníkov asi nechcelo budiť. Počas špičky nemusíš vysedávať na hojdacej sieti, majú tu k dispozícii aj stoličky.

mahikamano.com
mahikamano.com

Túto kaviareň už síce zrušili, no stojí za to, spomenúť ju. Neďaleko nás, v Nemecku ste až do minulého roku mohli navštíviť kaviareň, z ktorej ste odchádzali nielen nabudení energiou, ale aj s opratou bielizňou. Kaviareň Wash & Coffee spájala užitočné s príjemným. V kaviarni si si mohol oprať ako v práčovni a kým si čakal na vypratie vecí, mohol si surfovať na internete alebo užiť si kávičku.

Facebook Wash & Coffee

Zdroj: boredpanda.com, escape.com.audailyedge.ie

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 skutočných príbehov ľudí, ktorých údajne posadol diabol

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME