Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Surikaty sú voľne žijúce zvieratá, ktoré sa vyskytujú najmä na púšti Kalahari alebo v Namíbii a v iných afrických regiónoch. Posledné miesto, kde by ste ich očakávali, je niekde na severe, kde je chladné počasie, ako napríklad v Rusku.

Preto je surikata Surya, o ktorej píše portál Bored Panda, takou raritou. Roztomilého živočícha si z moskovskej zoo adoptovala 45-ročná Ekaterina Kuraeva žijúca v Petrohrade.

Ruska má doma okrem Surye aj mačku menom Nice. Surikaty sú celkom spoločenské zvieratá žijúce v klanoch, čiže je dobré, že má „kamošku“, s ktorou trávi 24 hodín denne.

Táto veľmi nevídaná, no živá dvojica sa stala najlepšími priateľmi a žijú si spoločne v harmónii. Majiteľka im založila aj spoločný účet na instagrame, kde pridáva ich rozkošné fotografie a videá. Surya a Nice spolu trávia celé dni, hrajú sa, maznajú, driemu a objímajú sa. A pri týchto činnostiach vznikajú tie najúžasnejšie zábery, s ktorými sa ich panička rada chváli na sociálnych sieťach.

Ekaterina hovorí, že jej surikata je priateľská, spoločenská, no vyžaduje si veľkú pozornosť. Občas, keď sa o trochu viac venuje Nice, dáva Surya výrazne najavo žiarlivosť, a to tak, že skáče a ukazuje pazúry, aby dostala kamarátku od paničky preč. Inak spolu vychádzajú veľmi dobre a spoločne, bok po boku, si nažívajú už šesť rokov.

Ich spoločný instagramový účet, ktorý im založila Ekaterina, má už viac ako 45 000 sledovateľov a tento počet neustále rastie. Hrdá majiteľka pre portál Bored Panda priznala, že je viac než šťastná, že spolu tak harmonicky vychádzajú. „Je šťastie, že sa spriatelili a sú k sebe také láskavé,“ hovorí.

Roztomilé fotografie týchto dvoch kamošiek potešia nejedného milovníka zvierat. Sú dôkazom, že priateľstvo a láska v zvieracej ríši nemá hraníc.

View this post on Instagram

Сегодня у кота Найсюши день рождения. Он удивительный. ⠀ Если бы это был человек, то про него говорили бы так: деликатный и добрый. ⠀ А кто читал #историясурьки, тот знает, сколько боли и страха пришлось пережить Найсюшеньке из-за травмы и ужасной ошибки ветеринара. Ему тогда был всего годик(. Как отчаянно мы сначала боролись за его жизнь, а потом за лапку. И после таких мучений котинька безоговорочно принял в свою семью шустрого, вертлявого Сурьку. ⠀ Найсик- не чистокровный британец. Этого котёнка не хотели забирать и он был никому не нужен. Как же я счастлива, что успела его перехватить. ⠀ Помню тот вечер, когда принесла домой серенький комочек, которого рано оторвали от мамкиной сиськи. Мы учились с ним пить молочко). Сначала из соски. Потом по-взрослому. Он не понимал как это делать и просто макал лапку в блюдце, а потом облизывал ее. ⠀ Все это было как вчера. Но прошло уже 8 лет) С днём рождения, моё пушистое счастье?. #meerkat_suren #surenmeerkat #котик #котисурикат

A post shared by Surya Surikat (@meerkat_suren) on

Zdroj: Bored Panda


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť