Nezvyčajné priateľské puto mačky a surikaty dojíma internet

Vďaka instagramovému účtu sa stali slávnymi.

Zdroj: meerkat_suren / instagram.com

Surikaty sú voľne žijúce zvieratá, ktoré sa vyskytujú najmä na púšti Kalahari alebo v Namíbii a v iných afrických regiónoch. Posledné miesto, kde by ste ich očakávali, je niekde na severe, kde je chladné počasie, ako napríklad v Rusku.

Preto je surikata Surya, o ktorej píše portál Bored Panda, takou raritou. Roztomilého živočícha si z moskovskej zoo adoptovala 45-ročná Ekaterina Kuraeva žijúca v Petrohrade.

Ruska má doma okrem Surye aj mačku menom Nice. Surikaty sú celkom spoločenské zvieratá žijúce v klanoch, čiže je dobré, že má „kamošku“, s ktorou trávi 24 hodín denne.

Táto veľmi nevídaná, no živá dvojica sa stala najlepšími priateľmi a žijú si spoločne v harmónii. Majiteľka im založila aj spoločný účet na instagrame, kde pridáva ich rozkošné fotografie a videá. Surya a Nice spolu trávia celé dni, hrajú sa, maznajú, driemu a objímajú sa. A pri týchto činnostiach vznikajú tie najúžasnejšie zábery, s ktorými sa ich panička rada chváli na sociálnych sieťach.

Ekaterina hovorí, že jej surikata je priateľská, spoločenská, no vyžaduje si veľkú pozornosť. Občas, keď sa o trochu viac venuje Nice, dáva Surya výrazne najavo žiarlivosť, a to tak, že skáče a ukazuje pazúry, aby dostala kamarátku od paničky preč. Inak spolu vychádzajú veľmi dobre a spoločne, bok po boku, si nažívajú už šesť rokov.

Ich spoločný instagramový účet, ktorý im založila Ekaterina, má už viac ako 45 000 sledovateľov a tento počet neustále rastie. Hrdá majiteľka pre portál Bored Panda priznala, že je viac než šťastná, že spolu tak harmonicky vychádzajú. „Je šťastie, že sa spriatelili a sú k sebe také láskavé,“ hovorí.

Roztomilé fotografie týchto dvoch kamošiek potešia nejedného milovníka zvierat. Sú dôkazom, že priateľstvo a láska v zvieracej ríši nemá hraníc.

View this post on Instagram

Сегодня у кота Найсюши день рождения. Он удивительный. ⠀ Если бы это был человек, то про него говорили бы так: деликатный и добрый. ⠀ А кто читал #историясурьки, тот знает, сколько боли и страха пришлось пережить Найсюшеньке из-за травмы и ужасной ошибки ветеринара. Ему тогда был всего годик(. Как отчаянно мы сначала боролись за его жизнь, а потом за лапку. И после таких мучений котинька безоговорочно принял в свою семью шустрого, вертлявого Сурьку. ⠀ Найсик- не чистокровный британец. Этого котёнка не хотели забирать и он был никому не нужен. Как же я счастлива, что успела его перехватить. ⠀ Помню тот вечер, когда принесла домой серенький комочек, которого рано оторвали от мамкиной сиськи. Мы учились с ним пить молочко). Сначала из соски. Потом по-взрослому. Он не понимал как это делать и просто макал лапку в блюдце, а потом облизывал ее. ⠀ Все это было как вчера. Но прошло уже 8 лет) С днём рождения, моё пушистое счастье🎉. #meerkat_suren #surenmeerkat #котик #котисурикат

A post shared by Surya Surikat (@meerkat_suren) on

Zdroj: Bored Panda

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 kreatívnych mamičiek, ktoré by si za svoje vynálezy zaslúžili Nobelovku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME