Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Na audiencii u pápeža Františka sa vystriedalo už množstvo ľudí, od umelcov až po štátnikov. Teraz ale dorazil známy komiksový hrdina Spider-Man! Teda presnejšie povedané, muž v kostýme tohto známeho marvelovského superhrdinu. O nezvyčajnom stretnutí informoval vcelku príznačne aj komiksový portál Marvel.

Profimedia

Spider-Manovi sa ušlo vážené miesto v sekcii významných hostí na Nádvorí sv. Damaza v Apoštolskom paláci vo Vatikáne. Novinári neskôr priniesli informáciu, že oným Spider-Manom bol 27-ročný Mattia Villardita, a to, že dorazil v prezlečení za známeho hrdinu, malo svoj dôvod. Kostým totiž používa pri svojej každodennej práci. Nie, nezachraňuje svet, ale robí niečo nemenej záslušné: pomáha vážne chorým deťom.

V kostýme Spider-Mana ich navštevuje v nemocniciach a pomáha im zlepšovať náladu a neklesať na duchu. Práve vďaka tomu sa dostal do VIP sekcie paláca a minulý rok za svoju pomoc deťom dokonca obdržal cenu od talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu. Villardita na stretnutie s pápežom neprišiel s prázdnymi rukami. Františkovi podaroval masku Spider-Mana. Požiadal ho tiež, aby sa každý deň modlil za deti, ktoré musia zápasiť s ťažkým ochorením.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť