Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Na audiencii u pápeža Františka sa vystriedalo už množstvo ľudí, od umelcov až po štátnikov. Teraz ale dorazil známy komiksový hrdina Spider-Man! Teda presnejšie povedané, muž v kostýme tohto známeho marvelovského superhrdinu. O nezvyčajnom stretnutí informoval vcelku príznačne aj komiksový portál Marvel.

Profimedia

Spider-Manovi sa ušlo vážené miesto v sekcii významných hostí na Nádvorí sv. Damaza v Apoštolskom paláci vo Vatikáne. Novinári neskôr priniesli informáciu, že oným Spider-Manom bol 27-ročný Mattia Villardita, a to, že dorazil v prezlečení za známeho hrdinu, malo svoj dôvod. Kostým totiž používa pri svojej každodennej práci. Nie, nezachraňuje svet, ale robí niečo nemenej záslušné: pomáha vážne chorým deťom.

V kostýme Spider-Mana ich navštevuje v nemocniciach a pomáha im zlepšovať náladu a neklesať na duchu. Práve vďaka tomu sa dostal do VIP sekcie paláca a minulý rok za svoju pomoc deťom dokonca obdržal cenu od talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu. Villardita na stretnutie s pápežom neprišiel s prázdnymi rukami. Františkovi podaroval masku Spider-Mana. Požiadal ho tiež, aby sa každý deň modlil za deti, ktoré musia zápasiť s ťažkým ochorením.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.