Nickelodeon predstavil oficiálnu sériu SpongeBob meme figúrok

Merchandising ako má byť!

Zdroj: Nickelodeon Animation Studios

Pri natáčaní miliónových blockbusterov, ako sú napríklad Star Wars alebo marvelovky, sa dopredu počíta s tým, že veľká časť zisku sa bude opierať o predaj hračiek a suvenírov. Scenáristi preto kalkulujú, ktorým postavám, vozidlám a predmetom venovať najviac času na plátne.

Niekedy to môže fungovať aj presne naopak – sami diváci rozhodnú, aké figúrky sa budú vyrábať. Prípad SpongeBoba je o to zaujímavejší, že popularitu postavičiek diktovali memes.

Nickelodeon sa rozhodol zareagovať na obľúbenosť memes z prostredia Bikini Bottom a nechal vyrobiť sériu postavičiek s názvom SpongeBob SquarePants Masterpiece Memes. Vinylové figúrky ocení každý fanúšik SpongeBoba či memes.

SpongeBob SquarePants / amazon (https://www.amazon.com/SpongeBob-SquarePants-Masterpiece-Collectible-Squidward/dp/B07M9CKCQY)

Sú medzi nimi memes známejšie aj menej známe. Podaktoré sa hojne používajú stále, niektoré z nich boli časom odsunuté na vedľajšiu koľaj. Séria predstavuje túto šesticu figúrok:

SpongeGar

SpongeBob SquarePants / amazon (https://www.amazon.com/SpongeBob-SquarePants-Masterpiece-Collectible-SpongeGar/dp/B07MCYGJ47)

Imaaaaaaagination Spongebob

SpongeBob SquarePants / amazon (https://www.amazon.com/SpongeBob-SquarePants-Masterpiece-Collectible-Imaginaaation/dp/B07MGK4933)

Surprised Patrick

SpongeBob SquarePants / amazon (https://www.amazon.com/SpongeBob-SquarePants-Masterpiece-Collectible-Surprised/dp/B07M5M4L9N)

Handsome Squidward (s otvorenými očami)

SpongeBob SquarePants / amazon (https://www.amazon.com/SpongeBob-SquarePants-Masterpiece-Collectible-Surprised/dp/B07M5M4L9N)

Handsome Squidward (so zatvorenými očami)

SpongeBob SquarePants / amazon (https://www.amazon.com/SpongeBob-SquarePants-Masterpiece-Collectible-Surprised/dp/B07M5M4L9N)

Mocking Spongebob

SpongeBob SquarePants / amazon (https://www.amazon.com/SpongeBob-SquarePants-Masterpiece-Collectible-Spongebob/dp/B07MNBDM4Z)

Oficiálny instagramový účet Nickelodeonu pripravil aj šikovný propagačný post, v ktorom si môžeme na vlastné oči porovnať figúrky s ich meme predlohami:

O postavičky je obrovský záujem – Mocking Spongebob sa veľmi rýchlo vypredal už krátko po spustení predaja. Čoskoro nasledoval Handsome Squidward s otvorenými očami.

Figúrky sa predávajú za 21,99USD. Je to pomerne vysoká suma za 20-centimetrovú postavičku bez pohyblivých častí. Zdá sa ale, že láska k memes je silná a úspešný merchandisingový plán sa budú snažiť napodobniť ďalšie spoločnosti.

Zdroj: amazon.com, kotaku.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
15
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fajnšmeker: Ako sa vyznať vo výbere vína a nebyť pritom za hlupáka


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME