Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Supermarkety predstavujú paralelný vesmír, v ktorom je možné všetko. Môžeš tam natrafiť na čudné ľudské existencie, bizarný tovar a občas sa dokonca priamo v balení potravín nájde bonusové zvieratko. Teraz nehovoríme o hračke v kindervajci, ale napríklad o živej žabe.

V austrálskych správach ABC sa objavil veľmi austrálsky príbeh. Alex White zo Sydney učinil po nákupe šalátu v supermarkete Aldi zaujímavý objav: balenie obsahovalo živého hada. Takže na zoznam vecí, ktoré ťa chcú v Austrálii zabiť, si môžeme pripísať aj šalát.

Posted by Mosman Collective on Wednesday, April 14, 2021

Hada odviezli naspäť „domov“

Zástupcovia obchodného reťazca zostali z takéhoto nálezu úplne zaskočení a nedokážu si ho vysvetliť. Incident sa rozhodli prešetriť a o asistenciu požiadali aj dodávateľa baleného šalátu. Je pravdepodobné, že had mal kvôli svojim malým rozmerom (išlo o mladého jedinca) šťastie v nešťastí, a preto dokázal proces zberu prežiť v zdraví a bez povšimnutia.

O živočícha sa postarala organizácia New South Wales Wildlife Information, Rescue and Education Service, ktorej experti hada odchytili a odviezli ho na výlet do 1000 kilometrov vzdialeného mesta Toowomba. Prečo práve tam? Šalát, v ktorom sa had ocitol uväznený, bol vypestovaný v tejto oblasti, a preto tam hada vypustili ako do jeho prirodzeného prostredia. Niekde tam má svojich kamošov.

Snake garnished lettuce? ??Not what you usually look for. Aldi has launched an investigation after a woman found a…

Posted by News Breakfast on Wednesday, April 14, 2021

Hoplocephalus bitorquatus obýva východné pobrežie Austrálie. Väčšinou sa zdržiava v lesoch, kde nachádza svoju korisť a útočisko v podobe kmeňov stromov. Môže dorásť do dĺžky 90 centimetrov. Počas lovu mu výrazne pomáhajú jedové žľazy, vďaka ktorým ľahko usmrtí svoje obete.

Nepodceňuj kontrolu potravín

Aj keď je človek lenivý každodenne si kontrolovať všetko, čo vloží do úst, naozaj nie je na škodu poriadne preskúmať akékoľvek jedlo, ktoré chceme jesť. Veď ak sa v balení ocitol celý jeden živý had, tak sa aj pri prísnych hygienických pravidlách výroby môže do potravín dostať všeličo, čo by tam byť nemalo.

profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť