Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 23.2.2024
sk
Roman, Romana
cz
Svatopluk

Supermarkety predstavujú paralelný vesmír, v ktorom je možné všetko. Môžeš tam natrafiť na čudné ľudské existencie, bizarný tovar a občas sa dokonca priamo v balení potravín nájde bonusové zvieratko. Teraz nehovoríme o hračke v kindervajci, ale napríklad o živej žabe.

V austrálskych správach ABC sa objavil veľmi austrálsky príbeh. Alex White zo Sydney učinil po nákupe šalátu v supermarkete Aldi zaujímavý objav: balenie obsahovalo živého hada. Takže na zoznam vecí, ktoré ťa chcú v Austrálii zabiť, si môžeme pripísať aj šalát.

Posted by Mosman Collective on Wednesday, April 14, 2021

Hada odviezli naspäť „domov“

Zástupcovia obchodného reťazca zostali z takéhoto nálezu úplne zaskočení a nedokážu si ho vysvetliť. Incident sa rozhodli prešetriť a o asistenciu požiadali aj dodávateľa baleného šalátu. Je pravdepodobné, že had mal kvôli svojim malým rozmerom (išlo o mladého jedinca) šťastie v nešťastí, a preto dokázal proces zberu prežiť v zdraví a bez povšimnutia.

O živočícha sa postarala organizácia New South Wales Wildlife Information, Rescue and Education Service, ktorej experti hada odchytili a odviezli ho na výlet do 1000 kilometrov vzdialeného mesta Toowomba. Prečo práve tam? Šalát, v ktorom sa had ocitol uväznený, bol vypestovaný v tejto oblasti, a preto tam hada vypustili ako do jeho prirodzeného prostredia. Niekde tam má svojich kamošov.

Snake garnished lettuce? ??Not what you usually look for. Aldi has launched an investigation after a woman found a…

Posted by News Breakfast on Wednesday, April 14, 2021

Hoplocephalus bitorquatus obýva východné pobrežie Austrálie. Väčšinou sa zdržiava v lesoch, kde nachádza svoju korisť a útočisko v podobe kmeňov stromov. Môže dorásť do dĺžky 90 centimetrov. Počas lovu mu výrazne pomáhajú jedové žľazy, vďaka ktorým ľahko usmrtí svoje obete.

Nepodceňuj kontrolu potravín

Aj keď je človek lenivý každodenne si kontrolovať všetko, čo vloží do úst, naozaj nie je na škodu poriadne preskúmať akékoľvek jedlo, ktoré chceme jesť. Veď ak sa v balení ocitol celý jeden živý had, tak sa aj pri prísnych hygienických pravidlách výroby môže do potravín dostať všeličo, čo by tam byť nemalo.

profimedia

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.